Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kampania: stosunek do samobójców

Utworzony przez Gość, 18 lutego 2020 r. o 17:55
PTS "Życie warte jest rozmowy."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kampania : stosunek do samobójców - "Samobójstwu można zapobiec, a osobie po próbie samobójczej można pomóc. Wystarczy prosty ludzki odruch" - mówi Halszka Witkowska z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. To ona zainicjowała kampanię PTS "Życie warte jest rozmowy." Jedną z najważniejszych rzeczy, która może pomóc zarówno osobom z myślami samobójczymi, jak i ich bliskim, jest zmiana perspektywy postrzegania. "Nie róbmy z tego tylko mrocznego, ponurego tematu, sytuacji bez wyjścia. Chcemy zacząć od zupełnie innej strony, chcemy podkreślać, że można o tym spokojnie rozmawiać.. Samobójstwo jak mówi często prof. Brunon Hołyst , to jest deficyt miłości, dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę na empatię, jaką możemy otoczyć drugiego człowieka” – podsumowuje Halszka Witkowska. Jeśli ktoś nie wie, co zrobić i jak pomóc, zadzwoń pod numer dostępnych telefonów pomocowych (aktualne dane na pokonackryzys.pl). W przypadku zagrożenia życia dzwoń pod 112. (17.02.20r.- PAP Life)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski w intencji ludzi cierpiących na deficyt miłości, w sposób szczególny po próbie samobójczej.Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji zmarłych samobójców - Pokój ich duszom. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o empatię w ludzkich sercach, w sposób szczególny w tych zimnych jak kamień - Jezu, Ty się tym zajmij! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z ogromną wdzięcznością za ludzi o dobrym i czułym sercu. Bogu niech bedą dzięki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życie warte jest przeżycia! To cenny dar, który należy strzec, rozwijać i pielęgnować, z Bożą pomocą i na Jego chwałę. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy stać mnie na empatię, jaką mogę otoczyć drugiego człowieka? Jeśli nie, cóż ze mnie za człowiek? Co stało się z moim człowieczeństwem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozejrzyj się uważnie, potrzebujący są wśród nas. Niepełnosprawni, chorzy i cierpiący, bezrobotni, bezdomni, ubodzy, pogrążeni w nałogach, osamotnieni, opuszczeni, wykluczeni, seniorzy. Każdy w jakiś sposób cierpi na deficyt uwagi, czasem wystarczy dobre słowo, uśmiech i modlitwa. Jakiś mały, drobny gest...by wrócić człowiekowi wiarę w sens i wartość istnienia. To tak niewiele i wiele zarazem. Odwagi! Działamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Denis Urubko porwany przez lawinę. Himalaista po groźnym wypadku rezygnuje z ataku na Broad Peak" (17.02.20r.) (...)  W 2019 r. Denis Urubko został uhonorowany razem z innymi polskimi alpinistami wieloma odznaczeniami, m.in. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona najwyższym odznaczeniem francuskim - Legią Honorową za akcję ratunkową himalaistki Elisabeth Revol na Nanga Parbat w styczniu 2018. Wyczyn biało-czerwonych docenił też Amerykański Klub Alpinistyczny przyznając czwórce nagrodę imienia Davida A. Sowlesa. Ustanowiona w roku 1981 honoruje himalaistów, którzy wykazali się bezinteresownością, poświęcili własne cele i ambicje, by - mimo ryzyka, z jakim to się wiązało - nieść pomoc innym. Zespołowi w składzie: Adam Bielecki, Piotr Tomala, Jarosław Bator i Urubko, którzy zrezygnowali z próby zdobycia K2, nie udało się uratować partnera Francuski Tomasza Mackiewicza. (PAP, ASO)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy i my, kiedy zajdzie potrzeba, umieli wykazać się bezinteresownością, poświęcić własne cele i ambicje, by - mimo ryzyka, z jakim to się może wiązać - nieść pomoc innym z Bożą pomocą. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj często słyszy się, że panuje znieczulica, jeden ogląda się na drugiego.Kiedy potrzebna jest jakaś pomoc, zdecydowana większość zazwyczaj umywa ręce w geście Poncjusza Piłata. Nie powinno tak być. Tym bardziej, że my sami, gdybyśmy znaleźli się w potrzebie, chcielibyśmy móc liczyć na czyjąś pomoc. A jak to jest ze mną? Jestem uważny i pomocny, czy obojętny? Warto się czasem zatrzymać i spojrzeć...nie w ekran tefefonu komórkowego, laptota czy telewizora, lecz we własne serce. Może w tym pośpiechu i zabieganiu w tym pędzie, zapomnieliśmy dbać o własne serce!? Jeśli tak, to zgroza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - Zapewniam, że warto dbać o własne serce, by np. niechybnie nie podzielić losu tych, co targneli się na własne życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto dzisiaj stoi, jutro może upaść. A kto wczoraj upadł, dzisiaj może się podnieść, z Bożą pomocą i ludzi dobrej woli. Póki człowiek żyje, nic nie jest przesądzone ostatecznie. Wiarę miejcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.