Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Listy do młodego poety - Rainer Maria Rilke

Utworzony przez Gość, 1 stycznia 2020 r. o 14:41
"Jeśli codziennie rano myślisz o śpiewaniu, to powinnaś zostać piosenkarką." ( Zakonnica w przebraniu 2 )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Książka zawiera kilka listów Rilkego do Franza Kappusa który wysłał poecie swoje wiersze. Rainer Maria Rilke - wybitny austriacki poeta twórca liryki symbolistycznej pozostawił po sobie również obszerną korespondencję. Zgromadzone w tomie listy stanowią swoiste credo poetyckie autora. (lubimyczytac.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opinie : "Listy do młodego poety" nie są szczególnie obszernym dziełem, lecz nie to ma znaczenia - liczy się jakość, a ta stawia ten krótki zbiór korespondencji w szeregu prawdziwych perełek literatury. Na jego stronicach próżno doszukiwać się rzeczy arcypoetyckich, nad wyraz wzniosłych, prędzej można odnaleźć prozę życia. Autor listów radzi swojemu interlokutorowi, by zajrzał wgłąb siebie i zadał sobie pytanie, co tak naprawdę chciałby robić, czy ma to sens, i czy jest to pisanie? Niemniej, wbrew pozorom, treść nie odnosi się wyłącznie do pisania, ale jest uniwersalna i może odnosić się do różnych dziedzin życia, do wszystkiego, co robimy na co dzień. Świetna lektura, szczególnie warto zwrócić uwagę na formy grzecznościowe i sposób prowadzenia korespondencji - mistrzostwo. (lubimyczytac.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zakonnica w przebraniu 2" (31.12.19r.) "Gdzie jest Bóg" Z nami tu!" :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor: Rainer Maria Rilke (1875-1926)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A ty czekasz, ty czekasz na jedno, co twe życie wzniesie nieskończenie, na wielkie, niezwykłe zdarzenie, na kamieni nagłe przebudzenie, na głębie, co u nóg twych legną."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...