Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Papież Franciszek: o przemocy wobec kobiet

Utworzony przez Gość, 1 stycznia 2020 r. o 15:04
1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju (2020r.)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mocne słowa papieża: To zbezczeszczenie Boga!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PAPIEŻ: KAŻDA PRZEMOC ZADANA KOBIECIE JEST ZBEZCZESZCZENIEM BOGA - "Każda przemoc zadana kobiecie jest zbezczeszczeniem Boga" - powiedział papież Franciszek podczas środowej mszy w Watykanie. Mówił: "po tym, jak traktujemy ciało kobiety, rozpoznajemy nasz poziom człowieczeństwa". W bazylice świętego Piotra papież odprawił mszę w obchodzoną w pierwszym dniu roku uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kościele to także Światowy Dzień Pokoju. Homilię Franciszek rozpoczął od słów: "Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty". "Nie ma zbawienia bez niewiasty, odrodzenie ludzkości rozpoczęło się od niewiasty" - dodał. Podkreślił następnie: "Kobiety są źródłem życia. Jednakże są nieustannie poniżane, bite, gwałcone, nakłaniane do prostytucji i usunięcia życia, które noszą w swym łonie". "Każda przemoc, zadana kobiecie, jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Z ciała kobiety przyszło dla ludzkości zbawienie: po tym, jak traktujemy ciało kobiety, rozpoznajemy nasz poziom człowieczeństwa" - oświadczył papież. Zaznaczył, że "ciało kobiety jest poświęcane na bezbożnych ołtarzach reklamy, dochodów, pornografii, wyzyskiwane jako obszar do użycia". "Trzeba - wzywał - wyzwolić je od konsumpcjonizmu, szanować i czcić; jest ono najszlachetniejszym ciałem świata". "Dzisiaj upokarzane jest również macierzyństwo, ponieważ jedynym wzrostem, który jest przedmiotem zainteresowania, jest wzrost gospodarczy" - powiedział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
c.d. Papież zaapelował o "rewolucję czułości" - Franciszek przypomniał o losie matek-migrantek, które "ryzykują trudne do pokonania podróże", by desperacko próbować dać swym dzieciom lepszą przyszłość, a "są uznawane za zbędne przez ludzi mających pełny brzuch i mnóstwo rzeczy, ale serce bez miłości". "To kobieta - tłumaczył - ukazuje, że sens życia nie polega na tym, aby stale wytwarzać rzeczy, ale brać do serca to, co jest". "Tylko ten, kto patrzy sercem, widzi dobrze, ponieważ potrafi widzieć wnętrze: osobę ponad jej błędami, brata poza jego słabościami, nadzieję w trudnościach, Boga we wszystkim" - dodał papież. Zachęcił wierzących do refleksji, czy potrafią patrzeć na ludzi sercem i czy zależy im na ludziach, z którymi żyją. "Tylko jeśli życie jest dla nas ważne, będziemy potrafili się o nie zatroszczyć i przezwyciężyć otaczającą nas obojętność" - wskazał. "Prośmy o tę łaskę - zaapelował Franciszek - by przeżyć rok z pragnieniem zatroszczenia się o innych. A jeśli chcemy lepszego świata, który byłby domem pokoju, a nie dziedzińcem wojny, to niech nam leży na sercu godność każdej kobiety". Franciszek wyraził przekonanie, że kobieta jako "dawczyni i pośredniczka pokoju" musi być w pełni włączona w procesy decyzyjne. "Kiedy bowiem kobiety mogą przekazywać swoje dary, świat staje się bardziej zjednoczony i bardziej pokojowy. Dlatego osiągnięcie na rzecz kobiet jest osiągnięciem dla całej ludzkości" - powiedział papież i zaapelował o "rewolucję czułości". Zapewnił też, że Kościół ma "macierzyńskie serce".  (fakty.interia.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj upokarzana jest przede wszystkim godność człowieka, ponieważ jedynym wzrostem, który jest przedmiotem zainteresowania, jest wzrost gospodarczy - ku pieniądzom i dla pieniędzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji kobiet doświadczających przemocy z prośbą o potrzebne łaski. O nawrócenie dla oprawców. W intencji wynagradzającej Dobremu Bogu - Jezu, ufam Tobie! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji papieża Franciszka oraz we wszystkich jego prośbach - Jezu, Ty się tym zajmij! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasz poziom człowieczeństwa rozpoznajemy po tym, jak traktujemy siebie i innych, ale przede wszystkim Pana Boga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: O nawrócenie i ducha pokuty dla ludzi mających pełny brzuch i mnóstwo rzeczy, ale serce bez miłości. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"To kobieta ukazuje, że sens życia nie polega na tym, aby stale wytwarzać rzeczy, ale brać do serca to, co jest".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Tylko ten, kto patrzy sercem, widzi dobrze, ponieważ potrafi widzieć wnętrze: osobę ponad jej błędami, brata poza jego słabościami, nadzieję w trudnościach, Boga we wszystkim."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy potrafię widzieć wnętrze człowieka: osobę ponad jej błędami, brata poza jego słabościami, nadzieję w trudnościach, Boga we wszystkim? Jeśli tak to patrzę sercem i widzę dobrze. Jeśli zaś nie, to...potrzebuję nawrócenia, przemiany serca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Czy potrafię patrzeć na ludzi sercem i czy zależy mi na ludziach, z którymi żyję?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Tylko jeśli życie jest dla nas ważne, będziemy potrafili się o nie zatroszczyć i przezwyciężyć otaczającą nas obojętność."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy życie jest dla mnie ważne? Czy jest ono ważne na tyle, abym potrafił się o nie zatroszczyć i przezwyciężyć otaczającą mnie obojętność?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, prosimy o tę łaskę, by przeżyć rok 2020 ale też nasze życie z pragnieniem zatroszczenia się o innych.  Oczywiście, bardzo chcemy lepszego świata, który byłby domem pokoju, a nie dziedzińcem wojny. Niech nam leży na sercu godność każdej kobiety, mężczyzny i dziecka. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kobieta jako "dawczyni i pośredniczka pokoju" musi być w pełni włączona w procesy decyzyjne."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 "Kiedy bowiem kobiety mogą przekazywać swoje dary, świat staje się bardziej zjednoczony i bardziej pokojowy. Dlatego osiągnięcie na rzecz kobiet jest osiągnięciem dla całej ludzkości" - powiedział papież i zaapelował o "rewolucję czułości".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: O rewolucję czułości w ludzkich sercach. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papież zapewnił też, że Kościół ma "macierzyńskie serce".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.