Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

RZETELNOŚĆ

Utworzony przez Gość, 13 grudnia 2019 r. o 12:44
Rzetelność pozytywna cech charakteru świadcząca o precyzyjności, dokładności i poprawności wykonywanych zadań, bedąca ich założeniem. Rzetelność w metodologii nauki, cecha oznaczająca powtarzalność pomiaru. (Wikipedia)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ja człowiek rzetelny, u mnie słowo droższe od pieniędzy!" (Sami swoi)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jestem człowiekiem rzetelnym? Czy moje słowo jest droższe od pieniędzy? Czy jestem człowiekiem honoru?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jest dla mnie droższe od pieniędzy? A może to, one są dla mnie najważniejsze? Jeśli tak, to dokąd zmierzam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze owszem są ważne i potrzebne, lecz nie mogą być najważniejsze, bez szkody dla mnie i innych. Jeśli są najważniejsze, już nie ja je posiedam, lecz to one biorą mnie w posiadanie i staję się ich niewolnikiem! Rządzą mnią. A to sieje spustoszenie duchowe! Biada mi - mówi Pismo Święte!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski i nawrócenie tych, którzy stali się niewolnikami pieniędzy. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy naprawdę chodzi mi w życiu o to, abym pozostał niewolnikiem pieniędzy? Niczego ze sobą na teń świat nie przyniosłem i też niczego ze sobą z niego nie zabiorę. Czy warto zatem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzetelny - 1.wypełniający należycie swe obowiązki, 2. taki, jaki powinien być, odpowiadający wymaganiom, 3. zgodny z prawdą, wiarygodny. (PWN)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO TO JEST: rzetelność, słowność i odpowiedzialność? Rzetelność to pojęcie/określenie jakby już nieco archaiczne, chociaż nadal jest bliskie wiarygodności. Ktoś godny wiary, czyli zawierzenia to taki, któremu można zaufać, bo nie zawiedzie. Poza tym rzetelne może być np. zobowiązanie, przyrzeczenie, dotrzymana obietnica, również uczciwa relacja, albo solidnie czyli rzetelnie, wykonana robota. Kiedyś rzemieślnicy szczycili się swoją rzetelnością i mawiali, że ich słowo jest więcej warte niż pieniądze. To było taką szlachetną dumą, zwłaszcza w pewnych środowiskach zawodowych. Jednak od tamtych czasów zmieniło się tak wiele pojęć i wartości, że trudno uwierzyć. Niestety, niektóre zawody są „na wymarciu” albo już wyginęły, a wraz z nimi także środowiskowa duma. Jednak nadal istnieją dziedziny, w których uczciwość oraz rzetelność pozostała nakazem moralnym. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić medycynę, a w niej odpowiedzialne/rzetelne leczenie ludzi, ale zaraz potem również nauczanie, czyli przekazywanie wiedzy. Szczególna uczciwość powinna obowiązywać we wszelkich badaniach naukowych. Powinna, to fakt, jednak wiadomo, iż bywa z tym różnie. Trudno tu nieraz o pełny obiektywizm, a bez tego nie wszystkim wynikom, wnioskom czy  doniesieniom można ufać w jednakowym stopniu; wszak przykładów stronniczego traktowania wiedzy lub „życzeniowej” interpretacji dokonywanych badań było już sporo. W dobie dzikiej konkurencji oraz nieokiełznanego reklamiarstwa czasem zatraca się poczucie dystansu do wykorzystywania określenia, że coś zostało „udowodnione naukowo”. Nawet nie wiadomo co to ma oznaczać; brakuje proporcji, obiektywizmu, więc też i wiarygodności. Dawna rzetelność stała się zbędna nie tylko jako przestarzałe hasło w słowniku. Graniczące z tym archaizmem takie pojęcia jak odpowiedzialność oraz słowność też są już zagrożone „nieprzydatnością”. Tak zwany postęp nie ceni odpowiedzialności za słowne zobowiązania, jeśli nie są one zagwarantowane pisemną umową. Ktoś coś powie, obieca, potem zapomni, nie dotrzyma słowa, zlekceważy i nawet nie przeprosi.  Przykro… lecz nie warto się tym przejmować, ponieważ żyjemy na luzie. Takie nastały zmiany w obyczajach. Tradycjonalistom i wszelkim sztywniakom jest trudniej, ale we własnym interesie muszą się jakoś przystosować.            A czy naprawdę słowo może jeszcze mieć dziś większą wartość niż pieniądze, to chyba wyłącznie kwestia przekonań oraz aktualnego przelicznika.  Ponoć wszystko jest do kupienia – tylko cena się zmienia. Roman Wers (panaceum.lodz.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzetelny - książkowo: 1. należycie wykonujący swoją pracę, solidnie wypełniający przyjęte na siebie obowiązki; sumienny, solidny, godny zaufania; 2. wykonany w sposób dokładny, należyty; porządny, właściwy, solidny; 3. zgodny z prawdą, nieudawany; prawdziwy, autentyczny. (SJP)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jestem sumienny, autentyczny, nieudawany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Bogu niech będą dzięki za ludzi rzetelnych, z prośbą, abyśmy tylko takich spotykali na swojej drodze. O nawrócenie ludzi nierzetelnych. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matko Boża Dobrej Rady, módl się za nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...