Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Walentynki u św. Walentego w Lublinie

Utworzony przez Gość, 10 lutego 2020 r. o 15:08
14 lutego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Msza o miłość, godz. 18.30 - Parafia Nawrócenia św. Pawła, ul.Bernardyńska 5 w Lublinie. Zachęcam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - "14 lutego zapraszamy na mszę św. o miłość z katechezą o miłości oraz błogosławieństwem narzeczonych. Zapraszamy wszystkich, nie tylko tych, którzy są zaręczeni czy poślubieni, także osoby samotne, aby wypraszać miłość w codziennym życiu, pamiętając, że jest to największa z cnót a zarazem największe z przykazań. Msza św. 14 lutego o 18.30 będzie odprawiona go jako msza zbiorowa. Możemy zgłaszać do niej swoje intencje." 9.02.20r. (pawel.lublin.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Walentego z prośbą o potrzebne łaski, wypraszamy miłość w codziennym życiu, pamiętając, że jest to największa z cnót a zarazem największe z przykazań. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji księży z parafii Nawrócenia św. Pawła, Bóg zapłać za posługę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Życie jest kruche. Dlatego musimy się z nim troskliwie obchodzić."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Św. Walenty, módl się za nami. Św. Pawle, módl się za nami. Św. Antonii, módl się za nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji bliskich zmarłych - Jezu, ufam Tobie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozejrzyj się dookoła, może nieopodal jest ktoś samotny, zrób coś dobrego i podaruj mu "Walentynkę" (drobny wyraz życzliwości), może być anonimowo. Niech chociaż w tym dniu na jego twarzy zagości uśmiech. Co ci szkodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umiem mówić ”kocham” – wywiad z Rinke Rooyensem. (…) TS: Wzruszasz się czasem do łez? RR: Zdarza się. Teraz wzruszający jest każdy moment z Bogdanem, moim ciężko chorym przyjacielem. Poznaliśmy się w lipcu, gdy pierwszy raz przyszedłem do hospicjum. Mam wrażenie, że towarzyszę mu w ważnej drodze. Kilka dni temu on się ze mną pożegnał. Każdy wspólny moment jest wzruszający. TS: Rozmowy z ciężko chorymi, umierającymi – czasem nawet najbliżsi mają z tym trudność. RR: Kiedy mówiłem, że idę do hospicjum wiele osób reagowało współczuciem, bo przecież to „umieralnia”. Pytali, czy się nie boję. Czego miałbym się bać? W hospicjum znalazłem przyjaciela. Znam go tylko takiego, jaki jest tam, na granicy życia, rozmawiamy o tym. A ty boisz się śmierci? TS: Nie, jestem wierząca. RR: Dla wierzących ważniejsze jest życie po śmierci, prawda? TS: To duże uproszczenie. RR: Ja myślę tak: życie tu jest piękne. Tu ma być spełnione na maksa. Przeżyte uważnie, z sensem. Niedawno byłem na cmentarzu u pani Renaty, dyrektorki Domu Pomocy Społecznej, w którym robiliśmy jeden z odcinków. Zmarła, zanim program trafił na ekrany. A nic nie wskazywało na to, że jest śmiertelnie chora. Spędziliśmy razem kilka dni. Codziennie była umalowana, uśmiechnięta, pięknie ubrana. Nie zauważyłem, że nosi perukę. Mało mówiła o sobie, skupiała się na opowiadaniu o świecie, który stworzyła w ośrodku. Dzisiaj żałuję, że jej nie dopytałem, nie wszedłem w tę relację głębiej. Mógłbym lepiej pokazać jej postać. Na cmentarzu widziałem dużo kwiatów na grobach, to było w okolicach Świąt Zmarłych. Przyszło mi do głowy, że wielu z tych ludzi nie dostało tylu kwiatów za życia. Rozumiesz? Trzeba mówić, że się kogoś kocha, potrzebuje, docenia, że ktoś jest piękny – póki ten ktoś żyje. TS:  Ty mówisz? RR: Tak, bo to ważne. Kiedyś sam siebie nienawidziłem, miałem niską samoocenę, potrzebowałem słyszeć, że jestem fajny. Dziś też chcę dostawać potwierdzenie, że jestem ważny, atrakcyjny, dobry. Jak chyba wszyscy. Ale wielu z nas boi się wypowiedzieć to pragnienie głośno. TS: Może uważamy to za oznakę słabości? RR: Ale czy to jest słabość, kiedy mówię, że czegoś potrzebuję? (…) („Twój Styl” – Nr.1, styczeń 2020)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podaruj komuś uśmiech! Może...św. Walenty cię ozłoci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie jak wielkie żniwo zbiera rak, nowotworowe choroby! Myślisz, że jesteś bezpieczny, że ciebie to nie dotyczy? Może dziś jesteś zdrowy i silny, ale jutro...Skąd możesz wiedzieć co przyniesie jutro? A twoi bliscy? Dziś lub jutro może zachorować ktoś ci bliski, może dziecko. Może przegra walkę z chorobą i powiększysz grono cierpiących po stracie. Może zostaniesz sam ze swoim bólem, kto ci wtedy zostanie? Jedynie ktoś kto jest obok, może nieznajomy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak trudno zrobić coś dobrego? Tak trudno zrobić coś dla innych? Tak trudno zrobić coś bezinteresownie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz pojęcie jak wiele znaczy czyjś uśmiech?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może jeste Ci teraz żle. Może sobie myślisz, że tylko Ty cierpisz? Tylko Ciebie boli serce? Fakt, tylko Ciebie Twoje serce boli najbardziej. Niestety inni też cierpią, pamiętaj o tym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spotykamy ludzi, którzy na chorych patrzą z pogardą. Myślą, że są od nich lepsi? Są często aroganccy i bezczelni. Wyniośli, bufony. Bez empatii. To bardzo smuci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dotknęła mnie bardzo bolesna strata, rak zabrał mi drogą bliską osobę...Tego bólu nie da się opisać żadnymi słowami. Męka!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"WALENTYNKI" - Jest to dzień dobroci i życzliwości, sympatii i przyjaźni!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem, dobroć, życzliwość, sympatię i przyjaźń, najłatwiej spotkać u zakochanych :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Życzliwość i uśmiech od święta nie są nic warte. Jeśli kogoś lubię to lubię każdego dnia a nie 14 lutego." "Właśnie, jeśli kogoś lubisz jest to łatwe. A jeśli kogoś nie lubisz? Wówczas zdobycie się na gest sympatii to jest coś. Nieprawdaż?"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...