Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

XX Dzień Papieski - 11 X 2020r.

Utworzony przez Gość, 15 stycznia 2020 r. o 18:18
KEP: XX Dzień Papieski pod hasłem: "Totus Tuus" (Cały Twój)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
XX Dzień Papieski pod hasłem: "Totus Tuus" - Obchodom będzie towarzyszyć wiele wydarzeń charytatywnych, medialnych, naukowych, kulturalnych i sportowych. XX Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października, w tym dniu we wszystkich Kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka na żywy pomnik papieża Polaka, czyli na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Jego organizatorem jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przewodniczący zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ks. Dariusz Kowalczyk na konferencji prasowej w siedzibie KEP podsumował XIX Dzień Papieski i zbiórkę na program stypendialny. Łącznie zebrano 8,3 mln zł, czyli prawie 5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Pozwoli to na utrzymanie programu stypendialnego na poziomie 2 tys. stypendystów. - Chcemy, żeby "Totus Tuus”, które jak wiemy, było hasłem biskupim Karola Wojtyły, a potem kardynała Wojtyły i papieża Jana Pawła II, było jakąś formą syntezy pontyfikatu po 20 latach działalności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, bo w tym haśle zawiera się to wszystko, co on chciał nam powiedzieć, wybierając te dwa słowa na hasło swojej biskupiej posługi - powiedział przewodniczący Fundacji kard. Kazimierz Nycz. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II organizatorzy projektu "Dar na stulecie" zachęcają do włączenia się w szereg inicjatyw modlitewnych, charytatywnych, naukowych, artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Przykładowe działania, jakie ich zdaniem można podjąć, to: modlitwa, studium magisterium Kościoła lub umocnienie pobożności w swoim otoczeniu. Według nich podjęcie indywidualnego zobowiązania będzie stanowiło odpowiedź na papieskie wezwanie, aby "duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością". Podjęte inicjatywy zostaną spisane w księdze, która 18 maja 2020 r. zostanie uroczyście złożona w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jako wotum - dar na stulecie. (warszawa.gosc.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z prośbą o potrzebne łaski w intencji zdolnej młodzieży, w sposób szcególny z ubogich rodzin - Jezu, Ty się tym zajmij! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze są potrzebne lecz nie najwazniejsze. Największym darem jaki możemy ofiarować jest nasza modlitwa, szturm Nieba. Pan Bóg wysłuc***e wszystkich naszych modlitw, lecz nie na wszystkie odpowiada zgodnie z naszymi prośbami. On wie, co jest dla nas i dla naszego zbawienia najlepsze. Czasem jest to właśnie brak odpowiedzi na naszą modlitwę lub inna odpowiedź, zgodna z wolą Boża nie zaś naszą. Pamiętajmy o tym, aby modlić się dobrze, nie zaś żle. Dobrze jest kiedy modlimy się do Pana Boga z pokorą, a nie do siebie z pychą. To ważne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z wdzięcznością Dobremu Bogu za dar w osobie papieża Jana Pawła II - Bogu niech będą dzięki. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z prośbą o umocnienie pobożności w moim otoczeniu. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II,  z prośbą aby duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maryjo Matko Ubogich, módl się za nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Świat jest wielki, a ludzie na nim rozmaici." Są ludzie o bogatym portfelu i o pustym sercu, sa też o pustym portfelu i o bogarym w miłosierdzie sercu. Czasem też pusty jest i portfel i serce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Św. Janie Pawle II choć odeszłeś już do wieczności, niemniej z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy Twoich urodzin jako"Dar na stulecie" - chcemy raz jeszcze odśpiewać Ci...sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam...z uśmiechem:) Wierzymy, że wciąż wspierasz nas duchowo. Dziękujemy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.