Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

11 lutego – XXVI Światowy Dzień Chorego

Utworzony przez Gość, 11 lutego 2018 r. o 20:38
Okres wielkanocny to okres roku kościelnego, w którym jesteśmy najbliżej nieba. św. Edyta Stein
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma (Łk 24,35-48). Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”. Jestem! „Kim jest ten trzeci, który zawsze idzie obok ciebie? Gdy liczę nas, jesteśmy tylko ty i ja. Lecz gdy spoglądam przed siebie w biel drogi, zawsze ktoś jeszcze idzie obok ciebie”. Tak o tajemniczym wędrowaniu do Emaus opowiadał w jednym ze swoich wierszy T. S. Eliot. Ta wędrówka doprowadziła uczniów Jezusa do spotkania, a spotkanie za stołem – do wiary. Nie brakuje dziś ludzi z sercami pełnymi wątpliwości, zmieszanych na duchu wskutek chaosu idei, słów, zawiedzionych nadziei i niespełnionych marzeń. „Ja jestem!” - mówi do nich Chrystus. Tylko tyle i aż tyle. Módlmy się: Panie, bądź blisko wszystkich wątpiących, zawiedzionych, zatrwożonych i słabych na duchu. Pośród nich, tak często odnajduję siebie. Ześlij im, o Zmartwychwstały, pocieszenie i napełnij ich serca swoim światłem. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JESTEŚMY ŚWIADKAMI! Mówić o Jezusie, to o Nim świadczyć. Tylko wtedy postępujemy zgodnie z prawdą, którą jest On sam. Zadanie świadectwa zostało przekazane w Wieczerniku i stamtąd obejmuje Kościół. Rozpoczynający się Tydzień Biblijny jest szczególną okazją, aby jeszcze bardziej poznać Chrystusa i gorliwiej o Nim świadczyć. Życie ucznia Jezusa jest autentycznym świadectwem tylko wtedy, gdy zachowuje się Jego naukę. Świadczyć, to nie tylko mówić, ale przyjęte słowo wprowadzać w czyn. Tego, kto postępuje inaczej, św. Jan nazywa kłamcą. Jezus oświeca także nasze umysły, abyśmy rozumieli Pisma. Nie możemy więc wymówić się od tego, że nie znamy Jego nauki. Jej treścią jest prawda o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, dzięki którym każdy człowiek otrzymuje odpuszczenie grzechów. Czytania poprzedzające Ewangelię pokazują, z jak wielką gorliwością i zrozumieniem apostołowie świadczyli o tej prawdzie. Ukazują oni Jezusa jako Sługę Bożego i Rzecznika u Ojca. Ponadto wezwania, aby pokutować i nawrócić się oraz nie grzeszyć, są wskazaniem, jak zachowywać Jego naukę. My także jesteśmy wezwani do tego, aby w ten sposób przekazywać Dobrą Nowinę. Świadczenie o Jezusie nie jest sprawą łatwą. Zawsze wymagało ono odwagi i męstwa, a nawet gotowości do złożenia swego życia w ofierze. Dlatego w sercu Jego ucznia może powstać lęk. Usuwa go Chrystus, który zawsze jest obecny w Kościele. Jego słowa Pokój wam napełniają radością i pozwalają żyć bezpiecznie. Gdy dziś czytamy w wymiarze narodowym Pismo Święte i rozpoczynamy Tydzień Biblijny, bądźmy autentycznymi świadkami tej prawdy. ks. Mariusz Szmajdziński. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. św. Franciszek Salezy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym. Anne Louise Staël-Holstein
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ulegaj nigdy tak dalece smutkom, żebyś zapomniał o radości ze zmartwychwstania Chrystusa. św. Matka Teresa z Kalkuty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Diament nie może być oszlifowany bez tarcia ani człowiek udoskonalony bez ciężkich prób. św. Bernard z Clairvaux
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Pod Twoją obronę uciekam się, Święta Boża Rodzicielko. Moimi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz mnie zawsze wybawiać. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życie jest darem Boga, a życie szczęśliwe jest owocem mądrości. przysłowie greckie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miłujmy słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą. Pierwszy List św. Jana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Płaćmy złotem modlitwy za kamienie nienawiści." kard. Stefan Wyszyński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka miłość, taki człowiek. św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjaciel to ktoś, kto potrafi mnie kochać niezależnie od tego, czego o mnie się dowie. Marek Dziewiecki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chrystusie mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie wykroczeń dzięki bogactwu Jego łaski. List św. Pawła do Efezjan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwie biedny jest ten, kto ma tylko pieniądze. John Davison Rockefeller
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maryjo, Królowo Polski, Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drzewo miłości rośnie jedynie na ziemi pokory. św. Katarzyna ze Sieny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Bez modlitwy i niedzieli wszystkich by nas diabli wzięli.” ks. Jan Twardowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiara jest katedrą, miłość – szpitalem, ale obie bez nadziei byłyby tylko cmentarzem. Charles Peguy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co masz zrobić dziś, nie odkładaj na jutro. Hezjod
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...