Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jaki odkurzacz na alergię

Utworzony przez loenardo, 26 października 2012 r. o 11:05
Jestem uczulony na kurz, więc szukam odkurzacza, który bardzo dobrze zbije wszelkie roztocza. Sporo czytałem na ten temat i dowiedziałem się, że odkurzacz dla alergika musi mieć specjalny system zasysania powietrza na zasadzie kompresora, żeby nie wzniecał kurzu w powietrze. Co do rodzaju odkurzacza to natknąłem się na sprzeczne informacje. Jedni piszą, że dla alergika najlepszy jest wodny odkurzacz bo dobrze filtruje powietrze, a inni, że taki odkurzacz nie filtruje dobrze roztoczy i ich odchodów i wyrzuca je w postaci mgiełki wodnej. A czy kamień zawart w wodzie nie niszczy takiego odkurzacza? A filtry? Podobno dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Czy to prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wierz co przeczytałeś o odkurzaczach wodnych. Jego praca z filtrem wodnym jak sama nazwa wskazuje polega na topieniu w wodzie wszelkiego brudu, a to co się nie utopi w wodzie to nie wyleci na zewnątrz bo po drodze jest 3 lub więcej filtrów w tym hepa. Tak to prawda dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Ja polecam odkurzacze parowe, to coś więcej niż wodny czyli dodatkowo odkaża, dezynfekuje i odświeża czyszczone powierzchnie. Zabija roztocza, grzyby dlatego moim zdaniem jest idealny dla alergików oraz dla osób mających domowe zwierzęta. Pierze dywany i wykładziny, zbiera rozlane ciecze i błoto, czyści parą porowate powierzchnie takie jak płytki czy terakota, oraz fugi, szyby, lustra, można myć również okna. A wody można używać destylowanej ok 5zł za 5l. Słyszałem też o odkurzaczach zbijających kurz w kostki ale nie wiele jescze wiem na ten temat narazie urzytkuję odkurzacz parowy Wodnik Quattro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...