Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Cenię i szanuję Stawiarskiego ale należy spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że nakłady na służbę zdrowia są niewspółmierne do potrzeb. Pora upomnieć się na szczeblu centralnym o większe środki.
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje pieniędzy a nie rozwiązań systemowych, wy złodzieje!!! Ile jeszcze można oszczędzać na pensjach, na sprzęcie, na detergentach (!!!), lekach, badaniach, procedurach itd.??? Dajcie pieniądze tam gdzie są potrzebne a nie na kupowanie głosów przed wyborami. Kolejki do lekarza coraz dłuższe, brakuje leków w aptekach, ludzie godzinami czekają by zapisać się do specjalisty na przyszły rok, złodzieje!! Ta wrzeszcząca mówiła że wystarczy nie kraść, i co??? Złodzieje z was i tyle.
46
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakby 500 plus dac na ochrone zdrowia + plus na docieplanie szpitali to =================== by nagle był WYŻ DEMOGRAFICZNY oraz mniejsze zużycie energii przez placówki medyczne... PKB by rosło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
umieranie+
25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może lepiej niech pan marszałek zmniejszy liczbę chorych wymagających leczenia szpitalnego. Na pewno jest jakiś sposób...
29
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co na to Grodzki?
-27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rząd PiS to przecież są świetni magicy i iluzjoniści. Skoro z budżetu Polski byli w stanie wyciągnąć na podwojone 500+ i na czternaste emerytury, to przecież , ze w samorządu województwa tez będą w stanie wyciągnąć na naprawę szpitali.
30
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł PISu na "sieć szpitali" świetnie się sprawdził. Szpital dostaje stałą kasę nie zależnie od ilości pacjentów. Im mniej pacjentów tym dla szpitala lepiej, bo spadają koszty a przychód ciągle jest stały.
21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten rzecznik marszałka niech zejdzie na ziemie, a nie wypowiada i nie klepie przekazów wyuczonych narzuconych z góry! Kasa bierze bardzo wysoka z naszych podatków, Czesto go na mieście widać, ciekawe czy się wypisuje Czy ma czas nienormowany pracy? Czy łazi jak chce?
30
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeżyją najsilniejsi. Reszta chorych na straty. Szkoda mówić
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy lekarz, pielęgniarka itd powinien tak traktować pacjentów jakby sam chciałby być traktowany gdyby był na ich miejscu i tak samo pacjenci personel medyczny gdyby byli na ich miejscu _ "A jak chcecie, aby ludzie wam czynili, czyńcie im tak samo i wy." - Ewangelia Łukasza 6:31 Biblia Warszawska _______ GOOGLE : "amputowana ręka - Wszechmogący Pan Jezus moją radością siłą i mocą w szpitalu i po wypadku"
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, od zawsze wiadomo, że leczenie na dostawce na korytarzu jest najskuteczniejsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta. Ten szpital od zawsze pękał w szwach, nie wyobrażam sobie jak to bedzie wyglądać teraz. Współczuję i pacjentom i personelowi.
25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Małecki odleciał już zupełnie... "Zmniejszenie liczby łóżek w żaden sposób nie zdezorganizuje pracy szpitala, ale wręcz przeciwnie – wpłynie na jej poprawę. Ta zmiana poprawi jakość leczenia..." Genialne! Szczególnie poprawi jakość życia tych, dla których łóżek zabraknie, spokojnie będą mogli umierać w domu... Totalny odlot :/
29
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spokojnie. tvpis dostanie kasę na propagandę to powie że służba zdrowia jest na wysokim poziomie bo nie ma chorych. ps. program trumienka plus ogłosić należy za rozpoczęty
31
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponuję zatrudnić byłego marszałka senatu tego co pracując dla ideii przytulił na urlopie bezpłatnym 400 tys. pln. wtedy dług wam wzrośnie ale będzie to idea
27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pomysł PISu na "sieć szpitali" świetnie się sprawdził. Szpital dostaje stałą kasę nie zależnie od ilości pacjentów. Im mniej pacjentów tym dla szpitala lepiej, bo spadają koszty a przychód ciągle jest stały." Nie, tak nie jest. Jeśli na jakiś oddziałach będą niewykonania, to w kolejnym kontrakcie będzie korekta i szpitalny ryczałt ulegnie zmniejszeniu. Szpital nie może sobie nie robić nic, bo mu ograniczą finansowanie. Szpitale ledwo przędą, bo kilka zmian odnośnie płac spowodowało lawinę kosztów, za które NFZ płaci częściowo. A do tego doszło zwiększenie płacy minimalnej. pisuary niestety o tym nie pomyślały, jaki to będzie miało wpływ na służbę zdrowia
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuje w ochronie zdrowia od ponad 25 lat takiego burdelu nie było od dawna. Ludzie którzy zajmują się opieką medyczną na poziomie województwa czy miasta są od wieku lat niekompetentni i nie mający z medycyną nic wspólnego. By rozwiązać sytuację należy wprowadzić nowe rozwiązania które pozwolą na uporządkowanie systemu. To się wiąże z wprowadzeniem nowej ustawy o ochronie zdrowia bo nie nie mozna  reformować w nieskończoność reformy zreformowanej reformy. Przede wszystkim należy w Lublinie stworzyć szpital z oddziałem geriatrycznym. Obecnie na oddziałach zalegają pacjenci którzy są chorzy ale nie wymagają leczenia a opieki. Nie od dziś wiadomo że rodziny nie radzą sobie z opieką nad ludźmi przewlekle chorymi więc najprostszy sposób jest przelanie opieki na szpital. Drugi rodzaj pacjentów to pacjenci przybywający na oddziałach w celu wykonania diagnostyki i są to najczęściej pacjenci z gabinetów prywatnych. Dlatego idąc przykładem innych państw należy oddzielenie służby zdrowia prywatnej od państwowej. Tak by nie było konfliktu interesu. Dlatego należy zostawić trzy szpitale dla pacjentów wymagających szybkiej interwencji czy takich którzy są w stanie zagrożenia życia. A do innych szpitali powinni trafiać osoby z zaostrzeniem chorób przewlekłych. Wszystkie nadciśnienia zawroty głowy czy inne dolegliwości związane z wiekiem powinny być przyjmowane przez IP i tam otrzymywać pomoc ewentualnie być przyjęte do hospitalizacji. Szpitale z oddziałami SOR powinny za to przyjmować nagle przypadki. Wtedy pomoc byłaby jeszcze szybsza więc zwiększyłby się komfort dla pacjenta. A w IP byliby pacjenci nie wymagający szybkiej interwencji. Byloby taniej i szybciej. I ostatnia kwestia najmniej popularna zwiększenie składki zdrowotnej do 12% i częściowa odpłatność za skorzystanie nieuzasadnione z IP czy z SOR a pominięcie lekarza POZ. Takie rozwiązania są w wielu krajach Europy.
26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak..a z abramowic maja przeniesc neurologie .sami likwiduja 6 to wiadomo ze nie przejma...gdzie sie maja leczyc ludzie.....dramat.klamia i oszukuja.
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Małecki nie wiem czy swoją wypowiedź Pan sam przygotował czy Panu ktoś napisał. Ale mam jedno pytanie. Proszę mi pokazać szpital państwowy   w Europie zachodniej utrzymujący się z państwowego kontraktu który  jest nastawiony na zysk nie posiada długu?
16
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarząd Województwa to intelektualni giganci. Tak rozumując to najlepsza opieka będzie wtedy, gdy na każdym oddziale zostanie po jednym łóżku. Wtedy, wylosowany pacjent, będzie miał do dyspozycji cały personel lekarski i pielegniarski. Poprawi się statystyka, jakość leczenia i jakość wyżywienia. Żyć nie umierać, a raczej po góralsku rzyć, by nie użyć mocniejszych słów.
17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.