Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Cenię i szanuję Stawiarskiego ale należy spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że nakłady na służbę zdrowia są niewspółmierne do potrzeb. Pora upomnieć się na szczeblu centralnym o większe środki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje pieniędzy a nie rozwiązań systemowych, wy złodzieje!!! Ile jeszcze można oszczędzać na pensjach, na sprzęcie, na detergentach (!!!), lekach, badaniach, procedurach itd.??? Dajcie pieniądze tam gdzie są potrzebne a nie na kupowanie głosów przed wyborami. Kolejki do lekarza coraz dłuższe, brakuje leków w aptekach, ludzie godzinami czekają by zapisać się do specjalisty na przyszły rok, złodzieje!! Ta wrzeszcząca mówiła że wystarczy nie kraść, i co??? Złodzieje z was i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakby 500 plus dac na ochrone zdrowia + plus na docieplanie szpitali to =================== by nagle był WYŻ DEMOGRAFICZNY oraz mniejsze zużycie energii przez placówki medyczne... PKB by rosło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
umieranie+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może lepiej niech pan marszałek zmniejszy liczbę chorych wymagających leczenia szpitalnego. Na pewno jest jakiś sposób...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co na to Grodzki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rząd PiS to przecież są świetni magicy i iluzjoniści. Skoro z budżetu Polski byli w stanie wyciągnąć na podwojone 500+ i na czternaste emerytury, to przecież , ze w samorządu województwa tez będą w stanie wyciągnąć na naprawę szpitali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł PISu na "sieć szpitali" świetnie się sprawdził. Szpital dostaje stałą kasę nie zależnie od ilości pacjentów. Im mniej pacjentów tym dla szpitala lepiej, bo spadają koszty a przychód ciągle jest stały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten rzecznik marszałka niech zejdzie na ziemie, a nie wypowiada i nie klepie przekazów wyuczonych narzuconych z góry! Kasa bierze bardzo wysoka z naszych podatków, Czesto go na mieście widać, ciekawe czy się wypisuje Czy ma czas nienormowany pracy? Czy łazi jak chce?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeżyją najsilniejsi. Reszta chorych na straty. Szkoda mówić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy lekarz, pielęgniarka itd powinien tak traktować pacjentów jakby sam chciałby być traktowany gdyby był na ich miejscu i tak samo pacjenci personel medyczny gdyby byli na ich miejscu _ "A jak chcecie, aby ludzie wam czynili, czyńcie im tak samo i wy." - Ewangelia Łukasza 6:31 Biblia Warszawska _______ GOOGLE : "amputowana ręka - Wszechmogący Pan Jezus moją radością siłą i mocą w szpitalu i po wypadku"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, od zawsze wiadomo, że leczenie na dostawce na korytarzu jest najskuteczniejsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta. Ten szpital od zawsze pękał w szwach, nie wyobrażam sobie jak to bedzie wyglądać teraz. Współczuję i pacjentom i personelowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Małecki odleciał już zupełnie... "Zmniejszenie liczby łóżek w żaden sposób nie zdezorganizuje pracy szpitala, ale wręcz przeciwnie – wpłynie na jej poprawę. Ta zmiana poprawi jakość leczenia..." Genialne! Szczególnie poprawi jakość życia tych, dla których łóżek zabraknie, spokojnie będą mogli umierać w domu... Totalny odlot :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spokojnie. tvpis dostanie kasę na propagandę to powie że służba zdrowia jest na wysokim poziomie bo nie ma chorych. ps. program trumienka plus ogłosić należy za rozpoczęty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponuję zatrudnić byłego marszałka senatu tego co pracując dla ideii przytulił na urlopie bezpłatnym 400 tys. pln. wtedy dług wam wzrośnie ale będzie to idea
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pomysł PISu na "sieć szpitali" świetnie się sprawdził. Szpital dostaje stałą kasę nie zależnie od ilości pacjentów. Im mniej pacjentów tym dla szpitala lepiej, bo spadają koszty a przychód ciągle jest stały." Nie, tak nie jest. Jeśli na jakiś oddziałach będą niewykonania, to w kolejnym kontrakcie będzie korekta i szpitalny ryczałt ulegnie zmniejszeniu. Szpital nie może sobie nie robić nic, bo mu ograniczą finansowanie. Szpitale ledwo przędą, bo kilka zmian odnośnie płac spowodowało lawinę kosztów, za które NFZ płaci częściowo. A do tego doszło zwiększenie płacy minimalnej. pisuary niestety o tym nie pomyślały, jaki to będzie miało wpływ na służbę zdrowia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuje w ochronie zdrowia od ponad 25 lat takiego burdelu nie było od dawna. Ludzie którzy zajmują się opieką medyczną na poziomie województwa czy miasta są od wieku lat niekompetentni i nie mający z medycyną nic wspólnego. By rozwiązać sytuację należy wprowadzić nowe rozwiązania które pozwolą na uporządkowanie systemu. To się wiąże z wprowadzeniem nowej ustawy o ochronie zdrowia bo nie nie mozna  reformować w nieskończoność reformy zreformowanej reformy. Przede wszystkim należy w Lublinie stworzyć szpital z oddziałem geriatrycznym. Obecnie na oddziałach zalegają pacjenci którzy są chorzy ale nie wymagają leczenia a opieki. Nie od dziś wiadomo że rodziny nie radzą sobie z opieką nad ludźmi przewlekle chorymi więc najprostszy sposób jest przelanie opieki na szpital. Drugi rodzaj pacjentów to pacjenci przybywający na oddziałach w celu wykonania diagnostyki i są to najczęściej pacjenci z gabinetów prywatnych. Dlatego idąc przykładem innych państw należy oddzielenie służby zdrowia prywatnej od państwowej. Tak by nie było konfliktu interesu. Dlatego należy zostawić trzy szpitale dla pacjentów wymagających szybkiej interwencji czy takich którzy są w stanie zagrożenia życia. A do innych szpitali powinni trafiać osoby z zaostrzeniem chorób przewlekłych. Wszystkie nadciśnienia zawroty głowy czy inne dolegliwości związane z wiekiem powinny być przyjmowane przez IP i tam otrzymywać pomoc ewentualnie być przyjęte do hospitalizacji. Szpitale z oddziałami SOR powinny za to przyjmować nagle przypadki. Wtedy pomoc byłaby jeszcze szybsza więc zwiększyłby się komfort dla pacjenta. A w IP byliby pacjenci nie wymagający szybkiej interwencji. Byloby taniej i szybciej. I ostatnia kwestia najmniej popularna zwiększenie składki zdrowotnej do 12% i częściowa odpłatność za skorzystanie nieuzasadnione z IP czy z SOR a pominięcie lekarza POZ. Takie rozwiązania są w wielu krajach Europy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak..a z abramowic maja przeniesc neurologie .sami likwiduja 6 to wiadomo ze nie przejma...gdzie sie maja leczyc ludzie.....dramat.klamia i oszukuja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Małecki nie wiem czy swoją wypowiedź Pan sam przygotował czy Panu ktoś napisał. Ale mam jedno pytanie. Proszę mi pokazać szpital państwowy   w Europie zachodniej utrzymujący się z państwowego kontraktu który  jest nastawiony na zysk nie posiada długu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarząd Województwa to intelektualni giganci. Tak rozumując to najlepsza opieka będzie wtedy, gdy na każdym oddziale zostanie po jednym łóżku. Wtedy, wylosowany pacjent, będzie miał do dyspozycji cały personel lekarski i pielegniarski. Poprawi się statystyka, jakość leczenia i jakość wyżywienia. Żyć nie umierać, a raczej po góralsku rzyć, by nie użyć mocniejszych słów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...