Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

To już koniec papierowych recept. Do apteki z numerkiem albo z aplikacją

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 stycznia 2020 r. o 06:41 Powrót do artykułu
Ogólnie światowa tendencja komputeryzacji wszystkiego jest niekorzystna. Np. ktoś jest chory i ma wątpliwość czy jest dobrze leczony, dawniej szedł do drugiego, trzeciego, czwartego, itd lekarza, weryfikował diagnozę, gdy nie ufał lekarzom, obecnie na ekranie komputera mogą się wyświetlić wszystkie choroby, wizyty, lekarstwa. Znika wolność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Papierowe recepty zostają - jest pismo ministra Cieszyńskiego, można o tym poczytać na blogosferze- wpis dr Marka Derkacza z podaniem sygnatury pisma z Ministerstwa Zdrowia.Portal Medexpresu.Tak więc będą równocześnie funkcjonowały papierowa i elektroniczna recepta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś w tekście wprowadza czytelników w błąd. Papierowa recepta będzie obowiązywała i apteki będą miały obowiązek nadal wydawać ją z refundacją. Ministerstwo Zdrowia taką decyzję podjęło w trosce o pacjentów. W piśmie z Ministerstwa Zdrowia możemy m.in. przeczytaćL Pragnę także podkreślić, że recepta wystawiona w postaci papierowej również w innych niż ww. przypadkach będzie mogła być zrealizowana tak, jak dotychczas w każdej aptece, w tym lek będzie mógł być objęty refundacją. Tym samym, wdrożenie nowych rozwiązań nie utrudni pacjentom dostępu do leków. Ponadto, przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8 stycznia 2019 r. receptę w postaci papierowej. Niezależnie od powyższego, zachęcam wszystkich lekarzy, którzy nadal wystawiają recepty w postaci papierowej do przejścia na nowe zasady. - Minister Zdrowia Janusz Cieszyński. Skąd taka dezinforacja, że tylko papierowa. NFZ nie zna decyzji z Ministerstwa Zdrowia? Już jakiś czas temu została rozesłana do Izb Lekarskich. Pełny tekst autorstwa dr Marka Derkacz na stronie medycznego portalu Medexpress - trzeba na górze znaleźć zdjęcie autora i kliknąć. Jest tam też link do dokumentu z Ministerstwa Zdrowia. Albo ktoś tu kłamie, tylko kto, bo ja raczej wierzę Ministrowi Cieszyńskiego - pismo wygląda na oryginalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest skandal....teraz prezes pstryknie i będzie wiedział na co się czlowiek leczy....włamanie hackera dostarczy mu takiej wiedzy, ze głowa mała...To tylko kwestia czasu...Państwo totalitarne nam się szykuje....komputeryzacja nie jest dla ludzi ale dla władzy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy dziennikarz przeczytał choćby to ***s://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta ? Jak wół jest napisane: "Lekarz może również dać Ci wydruk informacyjny" czyli normalną papierową receptę. Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd że będą tylko jakieś numerki lub recepta w aplikacji telefonu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już zaczyna być chore może niedługo będziemy cali elektroniczni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Murem za ordynatorami pracującymi jednocześnie kilku miejscach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy będzie elektroniczny papier toaletowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekarze łaskawie odmówili cyfryzacji.. im wolno. W aptekach zmuszali ludzi karami już od ubiegłego roku. Tak też się hoduje kolejną nadzwyczajną kastę..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy wycofały sie z e-recepty. Tylko Polska i Estonia (mniejsza od warszawy), sa królikami doświadczalnymi nowej odsłony totalnej inwigilacji w EU. (Wielka Brytania wprowadziła i zaluje, same skargi).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni całkiem zakazać papierowych poza sytuacją awarii. A jak pacjent potrzebuje to lekarz zawsze może zrobić wydruk informacyjny i juz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...