Kobieta Przedsiębiorcza 2016
Opis galerii
1/14
Agnieszka Krawczyk
SMS o treści KOBIETA.1 pod nr 71466
Doktor nauk medycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznej w Lublinie. W 2011 roku otrzymała tytuł specjalisty z zakresu protetyki stomatologicznej.
Stomatologia to jej pasja, więc stale poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. Zdobytą wiedzę przekazuje innym lekarzom, studentom stomatologii oraz technikom protetycznym.
Dzięki wieloletniej pracy w prywatnych gabinetach stomatologicznych miała możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie stomatologii jak i w zarządzaniu placówką medyczną. Wtedy właśnie zrodził się pomysł na stworzenie Beauty Dental Clinic - własnej placówki stomatologicznej, w której zarówno dorośli jak i mali pacjenci czuliby się komfortowo. (kp)
2/14
Beata Hołub
SMS o treści KOBIETA.2 pod nr 71466
Od 2008 roku prowadzi w Lublinie szkołę rodzenia „Aktywna Mama”. Od 2010 roku „Aktywna Mama” to również Poradnia dla Mamy i Dziecka z podpisanym kontraktem z NFZ. Dzięki temu placówka może świadczyć bezpłatnie szeroki wachlarz usług dla kobiet w okresie okołoporodowym.
Na co dzień mama czterech synów. Na podstawie własnych doświadczeń postanowiła służyć innym kobietom w czasie ciąży, porodu i po porodzie. - Praca z przyszłymi rodzicami to moja wielka pasja. Nieprzerwanie dostarcza mi dużo satysfakcji i pozytywnych emocji. Niezapomniane chwile przeżywam towarzysząc kobietom w czasie porodu. Pomagam im, obserwuję jak zmagają się ze swoim ciałem, ze sobą, w końcu ulegają, a jednak ostatecznie zwyciężają i rodzą się jako matki.
Osiągnęła także sukces sportowy. Jest czterokrotną mistrzynią Polski w skoku wzwyż, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie i czwartą zawodniczką lekkoatletycznych mistrzostw świata w Tokio w 1991 roku. (Toma)
3/14
Edyta Hofman
SMS o treści KOBIETA.3 pod nr 71466
Od 15 lat razem z mężem prowadzi Aptekę Samoobsługową Centrum Tanich Leków w Kraśniku. Jest laureatką ogólnopolskiej nagrody Anioła Farmacji 2015. - To dla nas ogromna radość, wielkie wyróżnienie, bo finałową statuetkę otrzymało tylko 10 farmaceutów w całej Polsce. Jest to dla nas informacja zwrotna, że to co robimy ma sens - mówi Edyta Hofman. - Często zamiast kolejnej tabletki proponujemy zmianę nawyków, zarówno żywieniowych, jak i mentalnych. Pozytywne nastawienie do zdrowia jest do niego kluczem. Działanie na rzecz poprawy życia innych najzwyczajniej nas uszczęśliwia. Mam to wielkie szczęście, że moja pasja propagowanie zdrowego stylu życia przenika się z moją ścieżką zawodową.
Wspólnie z mężem prowadzi także blog zdrowiewrodzinie.pl. - Dzielimy się tam z pacjentami naszą wiedzą. Pozwoliło to nam wyjść z poradą poza aptekę. Z koleżanką lekarzem prowadzę z kolei Akademię Zdrowia All is One. Wspólnie na wykładach omawiamy jak zmienić swoje życie i zdrowie na lepsze. (kp)
4/14
Ewa Dudzic
SMS o treści KOBIETA.4 pod nr 71466
Pochodząca z Janowa Lubelskiego współzałożycielka kosmetycznego giganta ma szanse zdobyć tytuł Bizneswoman Roku przyznawany przez portal Sukces Pisany Szminką. A wszystko dzięki rewelacyjnej rękawiczce, która potrafi zmyć makijaż bez dodatku mleczek, czy płynów micelarnych. Wystarczy zwykła woda. - Sama mam skórę atopową i wiem, jak wielkim problemem bywa demakijaż - przyznaje Ewa Dudzic. - Kiedy w 2011 roku moja przyszła wspólniczka - wtedy koleżanka ze studiów - powiedziała, że w australijskiej klinice chirurgii plastycznej widziała stosowanie mikrowłókien do oczyszczania skóry, od razu podchwyciłam pomysł. Dziś półki biura Glov Polska uginają się od nagród otrzymanych za innowacyjny wynalazek od przemysłu kosmetycznego i od zachwyconych produktem czytelniczek prasy kobiecej oraz nagród stricte biznesowych. Produkcja Glov w całości odbywa się Janowie Lubelskim. - A nasz produkt można kupić w ponad 40 krajach na czterech kontynentach. Kończymy też opatentowanie produktu w Stanach Zjednoczonych i wkrótce wyruszamy na podbój tamtejszego rynku. (ask)
5/14
Ewelina Policha
SMS o treści KOBIETA.5 pod nr 71466
Prowadzi biuro rachunkowe i organizuje akcje wspierające kobiety, które chcą założyć własną firmę.
- Aktualną akcją jaką prowadzimy, jest Wspieramy SuperMamy. Chodzi o wsparcie kobiet, które po urodzeniu dzieci chcą powrócić na rynek pracy. Doradzamy, w jaki sposób pozyskać dotację na działalność, ale także pomagamy w znalezieniu szkoleń, dzięki którym panie mają większe szanse na znalezienie pracy - mówi Ewelina Policha. - Jako jedno z nielicznych biur rachunkowych posiadamy kącik zabaw dla dzieci. Mamy mogą zabrać ze sobą swoją pociechę i w momencie, kiedy nasi specjaliści zajmują się doradztwem, maluch bezpiecznie spędza czas pod okiem naszych pracowników.
Akcja jest wspierana m.in. przez lubelskie przedszkola i gminę Krzczonów.
Klienci jej biura rachunkowego mogą korzystać z innowacyjnych rozwiązań np. konsultacji poprzez mobilne aplikacje czy wysyłki dokumentów drogą elektroniczną. Do końca kwietnia biuro prowadzi akcję rozliczania PIT-ów bez wychodzenia z domu. (kp)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze