Pod koniec kwietnia, kilka dni temu, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. W Białej Podlaskiej z tej okazji zorganizowano dwa widowiskowe koncerty z udziałem sześciu zespołów tanecznych z całego regionu.
Plac Litewski w Lublinie zamienił się dziś w wielki parkiet pod gołym niebem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca oraz Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej Urząd Miasta Lublin zaprosił mieszkańców do wspólnej zabawy, która połączyła pokolenia w rytmie muzyki i dobrego humoru. Na placu spotkali się seniorzy, młodzież oraz najmłodsi – przedszkolaki, udowadniając, że taniec nie zna wieku, a radość z bycia razem potrafi połączyć wszystkich bez względu na metrykę.
Dwa niezwykłe pokazy taneczne będzie można zobaczyć 26 kwietnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Bezpłatne widowisko zostanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wystąpią Ewelina Drzał-Fiałkiewicz i Agata Janczak.