Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Muzyczna alternatywa w klubie Graffiti

Muzyczna alternatywa w klubie Graffiti

Autor: nadesłane


Kategorie:

W piątek w Graffiti (ul. Bernardyńska) o godzinie 19 rozpocznie się koncert muzyki alternatywnej. Na scenie zobaczymy trzy zespoły.


London Moths to pięcioro przyjaciół z Lublina, których połączyła fascynacją do muzyki alternatywnej - shoegaze'u, dreampop'u oraz noise rocka. Ich twórczość można opisać jako coś na pograniczu snu i rzeczywistości. Na koncie mają dwa single: „Ćmy” oraz „Dłonie”. Choć najczęściej koncertują w Lublinie, chętnie występują również poza rodzinnym miastem. London Moths zagrali m.in na festiwalu SHOEFEST w Lublinie oraz Krakowie.


Little Man, Figurine powstał w Rzeszowie. Stworzyli go uczniowie szkoły średniej. Grają noise'a i post-rocka. Mimo krótkiego stażu, Little Man Figurine intensywnie koncertowali w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Rzeszów czy też Warszawa. Ich debiut sceniczny miał miejsce we Wrocławiu w maju 2024.


I wreszcie Szpital Uniwersytecki, czyli trzyosobowy zespół założony w Końskich. Szpital tworzy muzykę w klimatach emo rocka, midwest emo oraz shoegaze, czerpiąc inspiracje od takich artystów jak Slowdive, Title Fight czy też Sunny Day Estate.


Bilety do kupienia w dniu koncertu na bramce.


 




Rozpoczęcie: 20.08.2025
Reklama
Plakat Lublin Blues Session 2026 – koncert bluesowy w DDK SM „Czechów” z wizerunkiem zespołu muzycznego.

XVII Lublin Blues Session

Już w sobotę, 23.05 o 19:00 w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów" odbędzie się XVII edycja Lublin Blues Session. Wieczór otworzy Adam Bartoś – inicjator wydarzenia, znany z oryginalnych projektów i zamiłowania do nietypowych instrumentów. Wystąpi solo, śpiewając i grając na gitarach. Następnie na scenie pojawi się amerykańska grupa Deltaphonic z Nowego Orleanu. Zespół ten łączy rock and roll z nowoorleańskim funkiem, soulem i bluesem w stylu Mississippi Hill Country. Koncert w Lublinie jest częścią ich europejskiej trasy. Deltaphonic z New Orleans to zespół tworzący własne, charakterystyczne brzmienie, czyli połączenie bluesa, southern rocka, funku i soulu. Podstawę grupy stanowi wizja Andrew Weekesa, wspierana przez energię perkusisty Trenton O'Neal oraz zgrane gitary Paula Provosty'ego i Logana Sellersa. Powstali w 2015 roku na Frenchmen Street, a dziś koncertują w USA i Europie. W 2026 wracają na europejską trasę, w ramach której zagrają także w Lublinie, promując nowy album. Adam Bartoś to lubelski wokalista, gitarzysta oraz autor muzyki i tekstów. Znany z nieszablonowych projektów, łączy w swojej twórczości blues, jazz, big-beat, folk i rock lat 70-tych. Ma na koncie kilka autorskich płyt oraz współpracę z zagranicznymi muzykami. Jest także pasjonatem nietypowych instrumentów, a szczególnie gitar rezofonicznych i vintage, których brzmienie prezentuje podczas koncertów. Jego solowe występy to autorska muzyka silnie zakorzeniona w bluesie, uzupełniona osobistymi tekstami i potraktowana jako muzyczna podróż przez różne oblicza gitary. Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.05.2026
Reklama