Dziś sprawdzian szóstoklasisty 2009 Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi

Dodano: 2 kwietnia 2009, 10:51 Autor:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pisali na korytarzu, bo ich sala gimnastyczna jest w remoncie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie pisali na korytarzu, bo ich sala gimnastyczna jest w remoncie (fot. Karol Zienkiewicz)

Którędy bociany odlatują do Afryki? Jaki pensjonat wybrać na wakacje, jeśli jedziemy z psem? Na takie i inne pytania odpowiadali uczniowie klas VI piszący test kompetencji 2009.Zobacz jak wyglądał test szóstoklasisty 2009

- Jestem zadowolony - mówił tuż po wyjściu ze szkoły Mateusz Kozłowski, szóstoklasista z SP nr 38 w Lublinie. - Sprawdzian ogólnie nie był trudny. I podobał mi się temat przewodni: zwierzęta.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała identyczne testy dla wszystkich uczniów w kraju. Szczelnie zapakowane i zakodowane prace zostały otwarte w obecności uczniów dopiero o godz. 9.

- Trochę się boję, zwłaszcza zadań matematycznych - przyznał tuż przed rozpoczęciem testu Jakub Gucma z SP nr 28 w Lublinie.

- Na próbnym było łatwo, więc mam nadzieję, że teraz też będzie - mówi Ania Szyjduk, uczennica tej samej szkoły. - Zwłaszcza, że uczyłam się sporo.

W "podstawówce” Jakuba i Ani do sprawdzianu przystąpiło 100 uczniów. Pisali w stołówce i na największym korytarzu.

- Mamy remont wszystkich obiektów sportowych, w tym sali gimnastycznej. Dlatego nasi uczniowie nie mogą tam pisać - tłumaczy Maria Noskiewicz, dyrektor SP nr 28.

Odpowiedzi na test szóstoklasisty 2009

Test o zwierzętach
1C
2D
3B
4C
5D
6C
7A
8A
9B
10A
11C
12B
12B
14C
15C
16D
17D
18D
19C
20A
21 pszenica -> mysz -> lis -> orzeł
22 Amelia. Pensjonaty znajdują się w pobliżu jeziora
23 4 opakowania
24 24,96zł

Efekt? Wszystkie drzwi do szkoły zostały zamknięte na klucz. Wejść mogły tylko osoby upoważnione. A wszystkie gabloty na korytarzu zostały zasłonięte. - Są tam różne informacje tematyczne, np. przyrodnicze i matematyczne - wyjaśnia Noskiewicz. - Gabloty mogłyby więc posłużyć piszącym jako ściągawka.

Tym bardziej, że - jak się później okazało - większość pytań dotyczyła właśnie przyrody. W pierwszej części, na podstawie tekstu o bocianach, uczniowie musieli odpowiedzieć na kilka pytań, m.in. o trasę przelotu ptaków do Afryki, o rozpiętość ich skrzydeł i długość lotu. Druga część to opowieść o koniu i kilka pytań na jej temat. Dalej: kilka zadań matematycznych.

- To było najtrudniejsze - przyznaje Maja Święs, szóstoklasistka ze Świdnika. - Musieliśmy policzyć, ile będzie kosztował przejazd samochodem do stadniny, gdy znaliśmy odległość, cenę litra paliwa i wiedzieliśmy, ile spala samochód - wyjaśnia Maja.

Na koniec uczniowie musieli napisać własne opowiadanie o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem.

Wyniki będą ogłoszone pod koniec maja. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeżeli uczeń chce kontynuować naukę w gimnazjum spoza jego rejonu, liczba uzyskanych punktów może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły.

Odpowiedzi do testów pochodzą ze strony www.echodnia.eu

Czytaj więcej o:
  • sprawdzian kompetencji 2009
  • sprawdzian szóstoklasisty 2009
  • test kompetencji 2009
  • test szóstoklasisty 2009
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Miał 3 promile i jechał ciągnikiem

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powinno odbyć się referendum ws. prywatyzacji szpitali?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 86.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.