Serwisy

Na głównej

gry » strona główna

dodano: 29 lipca 2010, 12:41

tagi:David RutterFIFA 11FIFA 11 Personality +FIFA 11 premieraFIFA 11 Pro PassingFIFA 11 zapowiedźFIFA11 cieszynkiGryIan JarvisPersonality +Zapowiedź gry FIFA 11

FIFA 11: Jak fachowo zrobić cieszynkę na boisku (wideo)

Radomir Wiśniewski

Nowe zagrania, błyskotliwe dryblingi i fantastyczne podania - tego mamy oczekiwać po grze FIFA 11. Jej twórcy obiecują zresztą znacznie więcej atrakcji.

FIFA 11

FIFA 11

FIFA 11

FIFA 11

Kiedy pięć lat temu polski oddział Electronic Arts organizował pokaz gry FIFA 05, przyszło 6 dziennikarzy, a wszystko działo się w małym, biurowym pokoju. Lipcowy pokaz FIFA 11 zorganizowano na stadionie Legii Warszawa. Na murawie ćwiczyli zawodnicy, na telebimach wyświetlało się logo gry, a obok pracowali jeszcze robotnicy kończąc przebudowę trybun.

FIFA 11

FIFA 11

Dziennikarzy tym razem było kilkuset. Byli też David Rutter i Ian Jarvis, producenci gry. I stanowiska z grą na PC i konsole, gdzie sprawdzaliśmy, czy to, co obiecują twórcy ma jakikolwiek związek z tym, co widzimy na monitorze. Ma. I to całkiem dużo…

PERSONALISTY+

Obaj właśnie o tym mówili najwięcej. W sumie słusznie, bo ta opcja odpowiada za zachowania piłkarzy na boisku. Efekt ma być zaś taki, że nasze wirtualne mecze niewiele będą się różnić od tego, co można obejrzeć w telewizji.

– To ewolucja pozwalająca na dokładne odzwierciedlenie unikatowego stylu każdego z zawodników, dzięki czemu posiadają oni indywidualną osobowość w grze FIFA 11 – tłumaczy producent gry, Kaz Makita. Jak to działa? Najpopularniejsi piłkarze będą mieli w grze swój styl.

Po raz pierwszy w historii serii doczekaliśmy się też kilku modeli zawodników. Dotąd wszyscy byli tego samego wzrostu i budowy ciała. Tym są trzy modele, a każdy wirtualny piłkarz jest "zbudowany” z zestawu 36 cech głównych i 57 dodatkowych, od których zależy jego styl gry.

Stąd Rooneyem łatwiej będzie uciec obrońcy i walnąć na bramkę w pełnym biegu, a Xavim z Barcelony wykonać nietuzinkowe podanie. – Część piłkarzy będzie miała własną mimikę – podkreślał David Rutter. – Indywidualne będą też "cieszynki” po zdobyciu gola.

Te zresztą będzie można tworzyć samemu i dodawać do gry (podobnie jak stadionowe przyśpiewki: wystarczy nagrać i zaznaczyć moment, w którym ma być wykonana). Fajna rzecz.

FIFA 11

FIFA 11

SZTUCZKI TECHNICZE

Kolejna nowość to Pro Passing. Gra łączy umiejętności i klasę sterowanego zawodnika z naszymi umiejętnościami. Im mamy je większe, tym łatwiej ogramy obrońcę, tym lepsze wyjdzie nam podanie, tym celniej strzelimy.

Do tego dochodzą nowe zagrania i gra ciałem. Piłkę będziemy mogli przyjąć głową, na klatkę… jak w prawdziwym meczu. A o to przecież chodzi, prawda?

KIEDY GRAMY

Na dziś gra jest ukończona w 80 proc. Lista bugów (błędów w grze) jest jeszcze dość długa, ale to akurat przy tak złożonej produkcji jest normalne. Ich wyeliminowaniu służą wciąż trwające testy i prace nad należytym doszlifowaniem poszczególnych elementów gry.

Oficjalna premiera FIFA 11 została zapowiedziana na 28 września (USA), a kilka dni później w Europie.

A tu jeszcze filmik, w którym możemy sobie obejrzeć wspomniane "cieszynki”:

Sonda

Brak ankiety.

Najczęściej

czytane

Tagi

Przepraszamy, w tej chwili nie ma tagów.

Gry i Nowe Technologie - serwis specjalny Dziennika Wschodniego

email:

tel.: +48 081 46 26 815 gg: 2231337,

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp z o.o. 2001-2015.