Sprawdzian szóstoklasisty 2012: Arkusz, odpowiedzi, test

Dodano: 3 kwietnia 2012, 10:28 Autor:

109 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy Zuchów w Lublinie przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasistów.

109 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy Zuchów w Lublinie przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasistów. (fot. Jacek Świerczyński / MoDO)

Równo o godzinie 9 uczniowie z 12 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przystąpili do sprawdzianu szóstoklasistów. Wstępne informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają w czerwcu. Arkusze i odpowiedzi po sprawdzianie opublikujemy na naszej stronie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2012

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 rozpoczął się we wtorek, 3 kwietnia o godzinie 9. Trwał 60 minut. Tuz po zakończeniu testu podamy arkusz pytań i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty 2012

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 pytaniaUczniowie musieli zmierzyć się z tekstem źródłowym dotyczącym historii kinematografii. Na podstawie materiału należało napisać, jak powstały filmy, kiedy dołączono do nich dźwięk, a kiedy pojawił się kolorowy obraz.

Dodatkowo szóstoklasiści natrafili na wiersz "Burza Nocna" Leopolda Staffa, oraz rozprawkę, w której mieli poruszyć temat niespodzianki dla jednego z domowników. Z matematyki czekała m.in. geometria, oraz ułamki.

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 - test, arkuszeJak informuje lubelskie kuratorium oświaty, w województwie lubelskim do sprawdzianu przystąpiło 21 501 uczniów klas szóstych w 936 szkołach podstawowych. Na Lubelszczyźnie 17 uczniów szkół podstawowych będzie zwolnionych z tegorocznego egzaminu – to laureaci, finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Zwolnienie z obowiązku pisania sprawdzianu możliwe jest tylko w szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych. W bieżącym roku szkolnym decyzję o zwolnieniu podjęto w przypadku 22 uczniów.

Tegoroczny sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń będzie miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzą, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 - wynikiDo 22 czerwca szóstoklasiści otrzymają wyniki

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 - OdpowiedziArkusze, oraz odpowiedzi dostępne są pod tym adresem:

Test szóstoklasisty 2012: Arkusz i odpowiedziZapraszamy do komentowaniaZapraszamy Was do dyskusji o pytaniach sprawdzianu na naszym społecznościowym portalu MM Lublin. Tam także będziemy publikowali arkusze i odpowiedzi:

Sprawdzian szóstoklasistów 2012: Sprawdźcie odpowiedzi, arkusze, pytania

Czytaj więcej o:
  • arkusz sprawdzian szóstoklasisty 2012
  • sprawdzian szóstoklasisty 2012
  • test szóstoklasisty 2012
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

CKE: Test dla szóstoklasistów 2012 przebiegł spokojnie

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.