Pierwsza samoobsługowa myjnia dla psów w Lublinie (wideo)

Dodano: 25 listopada 2013, 21:15 Autor:

Wczoraj w myjni dla psów była myta Luna. – Już mniej się boi suszenia – przekonuje Agnieszka Dorosz

Wczoraj w myjni dla psów była myta Luna. – Już mniej się boi suszenia – przekonuje Agnieszka Dorosz (fot. Dorota Awiorko-Klimek)

Od ponad tygodnia w Lublinie działa pierwsza samoobsługowa myjnia dla psów. Zwierzę można wykąpać, wysuszyć i wyszczotkować. Kosztuje to 15 - 20 zł

– Samo mycie pies znosi dobrze, gorzej jest z suszeniem, bo zwierzęta z reguły nie lubią głośnych dźwięków – przyznaje Jakub Zezula, właściciel Luny. Spanielka była jednym z pierwszych klientów samoobsługowej myjni dla psów. – Do tej pory myliśmy psa w wannie. Teraz sąsiadka otworzyła myjnię, więc z niej korzystamy – dodaje pan Jakub.

Psia myjnia działa od połowy listopada przy ul. Unickiej. Mieści się w parterowym budynku przy bloku mieszkalnym. – Mieliśmy już kilku klientów, ale na razie właściciele psów zaglądają głównie po to, by obejrzeć miejsce. Pytają też, jak myje się psa – mówi Agnieszka Dorosz, która razem z bratem prowadzi psią myjnię.
Jak przyznaje, pomysł na taki biznes jest importowany. – Wcześniej pracowałam we Włoszech, gdzie działa wiele takich miejsc – mówi pani Agnieszka. – Wróciłam do kraju i zauważyłam, że w Lublinie jeszcze tego nie ma.

– Nie trzeba już myć zwierzaka w wannie, a potem jej myć i dezynfekować. Można to zrobić u nas. Poza tym pies może się po kąpieli i suszeniu do woli wybiegać – przekonuje pani Agnieszka.

– Zdarzają się też zwierzęta z chorobami skóry. Ale nasze urządzenie jest dezynfekowane – podkreśla pan Mariusz.

Z samoobsługowej myjni można korzystać siedem dni w tygodniu w godz. 9-21. – Drzwi są cały czas otwarte, w środku jest monitoring – tłumaczy Mariusz Dorosz. – Należy zabrać ze sobą drobne pieniądze. Można przynieść też ręcznik i jednorazowe rękawiczki.

Pies jest myty w metalowym kontenerze. – Mamy zamontowane żywiczne filtry, które zmiękczają wodę – tłumaczy właściciel interesu.

Po myciu można użyć odżywki, wysuszyć zwierzę i je wyszczotkować. To właściciel czworonoga decyduje, którą z opcji wykorzysta. Minuta kosztuje 1 zł. – Średniej wielkości psa można umyć za ok. 15-20 zł – szacuje Pani Agnieszka.

Psie myjnie (dogwash) działają już w kilkudziesięciu miastach w Polsce m.in. w Krakowie, Gdyni czy Koszalinie.

Czytaj więcej o:
  • lublin
  • psy
  • zwierzęta
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kiermasz w Olimpie: Sanepid wystawił trzy mandaty

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy to dobrze, że w Lublinie powstała strefa płatnego parkowania?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 588.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.