Lista PiS do Europarlamentu: Paruch, Piotrowski, Zawiślak

Dodano: 23 marca 2014, 18:45 Autor:

Waldemar Paruch, Mirosław Piotrowski, Sławomir Zawiślak

Waldemar Paruch, Mirosław Piotrowski, Sławomir Zawiślak (fot. Archiwum)

Prof. Waldemar Paruch będzie "jedynką” lubelskiej listy PiS. Z drugiego miejsca wystartuje eurodeputowany prof. Mirosław Piotrowski, a z trzeciego poseł z Zamościa Sławomir Zawiślak. Podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS, potwierdziły się nasze informacje na temat lubelskiej listy tej partii.

Sonda

Na jaką partię zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 3077.

Prof. Paruch jest politologiem UMCS i członkiem rady programowej PiS. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku startował z drugiego miejsca w Krośnie, ale mandatu nie zdobył. – Propozycja nie była dla mnie zaskoczeniem z racji wykonywanego przeze mnie zawodu i mojej wiedzy. Moim celem jest wygranie wyborów i osiągnięcie sukcesu wyborczego – deklaruje prof. Paruch.

Drugi na liście prof. Piotrowski nie jest członkiem partii, ale ma poparcie Radia Maryja. Dwukrotnie zdobywał mandat z pierwszego miejsca na liście PiS. – Zaproponowano mi drugie miejsce i je przyjąłem. Nie będąc członkiem partii liczyłem się z tym, że nie dostanę "jedynki”. Mam jednak dziesięcioletnie doświadczenie z pracy w europarlamencie. Inni muszą się tego dopiero uczyć – mówi Mirosław Piotrowski.

– To silna lista, na której nie brakuje osób znanych i doświadczonych. Na pierwszych trzech miejscach są ludzie znający problematykę europejską – mówi Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w regionie.

O mandat będą się ubiegać także: posłanka Beata Mazurek, była prezes Targów Lublin Beata Gorajek, radna wojewódzka Ewa Dumkiewicz-Sprawka, poseł Adam Abramowicz, były parlamentarzysta i eurodeputowany Zdzisław Podkański, były poseł, a obecnie z-ca burmistrza Kraśnika Jarosław Stawiarski oraz posłanka Małgorzata Sadurska. Na liście zabrakło innych parlamentarzystów, m.in. posłanki Elżbiety Kruk i senatora Grzegorza Czeleja. – Chodziło o to, żeby swoich reprezentantów miały różne części województwa. Stąd kandydaci z Zamojszczyzny, Chełmszczyzny i Podlasia – tłumaczy poseł Michałkiewicz.

Czytaj więcej o:
  • eurowybory
  • Krzysztof Michałkiewicz
  • Mirosław Piotrowski
  • PiS
  • polityka
  • Waldemar Paruch
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Twoim zdaniem władze Lublina robią wszystko, by wyciągnąć Motor Lublin z kryzysu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 899.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.