Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

8 listopada 2018 r.
16:09

Czy warto zainwestować w ledowe lampki choinkowe?

0 3 A A

Święta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z górą prezentów, śniegiem, obżarstwem i lenistwem, a dla niektórych mając walor religijny kojarzone są z narodzinami Jezusa Chrystusa i nabożeństwami kościelnymi. Bez wątpienia jednak święta, to czas dla rodziny, kiedy możemy spotkać się w gronie bliskich osób, pośpiewać kolędy, złożyć sobie nawzajem życzenia, a najzwyczajniej w świecie porozmawiać i odpocząć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jest jeszcze jedna rzecz, której w tym wspaniałym okresie nie można pominąć – choinka. Choć na pozór to zwykłe drzewko iglaste, to jednak jest symbolem życia, płodności i trwania, a podczas świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza samej kolacji wigilijnej daje niesamowity klimat i wiele radości. Nie da się zapomnieć, że to właśnie pod choinką składane są prezenty dające tak wiele frajdy nie tylko najmłodszym.

Święta Bożego narodzenia i związane z nimi tradycje

Dawniej choinka była przystrajana piernikami, cukierkami i różnymi rzeczami, które znajdowały się w danym domu. W dzisiejszych czasach wiesza się na nią głównie orzechy, jabłka czy bombki, których rozmaite wzory, kształty i struktury co roku kuszą nas na półkach sklepowych. Nie zapominajmy również o gwieździe betlejemskiej strojącej czubek drzewka bożonarodzeniowego. Jednakże najlepszy i niebanalny klimat bez wątpienia nadają choince lampki. One także mają swoją symbolikę. Oświetlenie drzewka bożonarodzeniowego ma odstraszać złe moce i odwracać złe uroki (rzucone na domowników przez innych ludzi), z kolei dla chrześcijan i w religii chrześcijańskiej oznacza nic innego jak światło Chrystusa wskazujące drogę dla pogan.

Jakie lampki choinkowe najlepiej wybrać?

Wiele osób zadaje sobie co rku pytanie, jaki rodzaj i typ tego oświetlenia najlepiej wybrać? Czy warto zdecydować się na zakup tradycyjnych i tańszych żarówek (które najprawdopodobniej zmuszeni będziemy często wymieniać z uwagi na krótką ich trwałość), czy też iść ku nowoczesności i wybrać nieco droższe ale dużo trwalsze i energooszczędne ledowe lampki choinkowe. W pierwszej kolejności – cena. Pomimo, że diody ledowe są dużo droższe aniżeli oświetlenie tradycyjne, to zużywają one znacznie mniej energii elektrycznej (nawet sześciokrotnie mniej), co już pozwala nam na znaczą oszczędność ( a przecież nie da się ukryć, że święta połączone są ze sporym wydatkiem finansowym). Co więcej decydując się na ledowe lampki choinkowe mamy naprawdę spory wybór w zakresie odcieni oświetlenia, zatem możemy nadać dzięki nim świetnego klimatu i niesamowitego nastroju. Zwrócić uwagę warto również na rozmaite kształty światełek ledowych, jak na przykład plastikowe węże, które ostatnimi czasy stały się prawdziwym hitem i stanowią świetną i nowoczesną alternatywę do klasycznego wystroju drzewka. Na rynku znajdziemy także lampki led z efektem padającego śniegu, dzięki subtelnemu i migoczącemu świeceniu przypominają opadające płatki śniegu, co w efekcie daje niesamowite walory wizualne i klimatyczne. Bez wątpienia zatem warto zdecydować się na ledowe lampki choinkowe nie tylko ze względu na ich piękny i niebanalny wygląd ale również względy ekonomiczne.

Pozostałe informacje

Po wypadku Piotrek trafił do szpitala w Hrubieszowie, później przewieziono go do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację. Wymaga dalszego leczenia

Psy pogryzł dziecko. Potrzeba pieniędzy na leczenie Piotrusia

Piotrek ma 11 lat. Zawsze bardzo kochał zwierzęta. Z psami sąsiada też wielokrotnie się bawił, ale ostatnio owczarki zaatakowały chłopca i poważnie pogryzły. Nastolatek przeżył, przeszedł operację, wymaga dalszego leczenia. Dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Sylwester Aftyka
Dzień Wschodzi
film

Wrotka i Czart - te imiona zna cała Polska

Ich historią żyje cała Polska. Zwroty akcji niczym filmie sensacyjnym z morderstwem w tle. To trwająca od wielu tygodni telenowela. Mowa o lubelskich w sokołach wędrownych, których gniazdo na kominie lubelskiej elektrociepłowni podglądamy dzięki kamerom. 

Mariusz Paszko był prezesem "starego" szpitala przez 11 lat od 2011 roku. Od września 2022 pracował jako zastępca Damiana Miechowicza, który wczoraj został odwołany
Zamość

Prezydent czyści spółki. Odwołany prezes wylicza sukcesy

Mimo że pod jego rządami szpital wypracowywał zyski, to Rada Nadzorcza Zamojskiego Szpitala Niepublicznego odwołała z funkcji prezesa Damiana Miechowicza. Bliskiego współpracownika b. prezydenta Zamościa zastąpił jego dotychczasowy zastępca, a wcześniej wieloletni prezes placówki Mariusz Paszko.

Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze

Muzeum w Sobiborze znów docenione. Wygrało w konkursie Sybilla

Po specjalnym wyróżnieniu w prestiżowym konkursie na najlepsze europejskie muzeum roku EMYA 2024 kolejna nagroda dla Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze. Tym razem zwycięstwo w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2023.

Mateusz Stolarski do tej pory poprowadził Motor w dziewięciu meczach

Co z przyszłością Mateusza Stolarskiego w Motorze Lublin? „Rozmowy się rozpoczęły”

Przed Motorem ważny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli lublinianie wygrają, to przynajmniej w jednym barażu o awans wystąpią przed własną publicznością. Trener Mateusz Stolarski przyznał, że na finiszu sezonu rozpoczęły się też rozmowy na temat jego przyszłości w klubie.

To jedyny miejski kosz na śmieci w okolicy ulic Jantarowej i Berylowej. Z reguły jest wypełniony po brzegi, a czysta okolica jest zasługą samodyscypliny mieszkańców.
LUBLIN

Dużo ludzi, dużo śmieci, a kosz... tylko jeden

Niedaleko duża szkoła, ulubione miejsce spacerów wielu mieszkańców. Jednak na dwóch ulicach w dzielnicy Węglin Południowy jest… zaledwie jeden miejski kosz na śmieci. Chodzi o ruchliwe ulice osiedlowe Jantarową i Berylową.

Stonerowy piątek w Rider’s Pubie
24 maja 2024, 20:00

Stonerowy piątek w Rider’s Pubie

W piątkowy wieczór na scenie lubelskiego Rider’s Pub wybrzmią brudne, stoner-rockowe dźwięki. Wystąpią: Neon Mud, MIAM, Wielki Mrok oraz Optical Sun. Początek o 20:00.

Magda Balsam rzuciła w środę osiem bramek

Rzuty karne w Lubinie, brązowy medal MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin przegrał po rzutach karnych z KGHM MKS Zagłębie Lubin i zakończył sezon na trzecim miejscu.

Poznaj uczelnię i kierunki. Dni Otwartych Możliwości Uniwersytetu Medycznego
CO PO MATURZE
galeria

Poznaj uczelnię i kierunki. Dni Otwartych Możliwości Uniwersytetu Medycznego

Reanimacja, wkłucia w żyłę, symulowany poród i badanie USG. Chcesz studiować na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie? Sprawdź, co oferuje uczelnia.

Puchar Polski: Avia Świdnik i Orlęta Spomlek wygrały okręgowe finały

Puchar Polski: Avia Świdnik i Orlęta Spomlek wygrały okręgowe finały

Trzecioligowcy nie bez problemów, ale jednak rozprawili się z niżej notowanymi rywalami i wygrali swojego finały okręgowego Pucharu Polski. Avia w Opolu Lubelskim pokonała Opolanina 2:1. Z kolei Orlęta Spomlek okazały się lepsze od Huraganu Międzyrzec Podlaski dopiero po dogrywce (4:2).

Laurę Miškiniene w barwach Arki, podczas meczu w Lublinie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin ogłosił drugi transfer

Polski Cukier AZS UMCS w środę ogłosił nazwisko drugiej zawodniczki, która przenosi się do Lublina. Tym razem chodzi o podkoszową z Litwy – Laurę Miškiniene, która ostatnio reprezentowała barwy VBW Arki Gdynia. W Polsce występuje już od sześciu lat.

Spektakl „Pocałunek łez” (Teatr Fatum)
galeria

Studencka Wiosna Teatralna: Trzy dni pełne amatorskiego teatru studenckiego

Od dziś do piątku (24 maja 2024): w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie występują studenckie teatry z całego kraju walczące o Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Studencka Wiosna Teatralna.

Bazarek: emisja nr 400 i specjalne spotkanie

Bazarek: emisja nr 400 i specjalne spotkanie

Emisje odcinków słuchowiska są w niedzielę, ale spotkanie twórców i słuchaczy zaplanowano na sobotę. 25 maja w Teatrze Starym wydarzenie organizowane z okazji emisji 400. odcinka słuchowiska „Bazarek”.

Robot Da Vinci w Lublinie ma już za sobą 500 operacji
Wideo i zdjęcia z operacji
galeria
film

Robot Da Vinci w Lublinie ma już za sobą 500 operacji

Operuję robotem od 13 lat i w tej chwili widzę, że bardzo trudno jest wykonać zabieg bez tego narzędzia – mówi dr n. med. Jerzy Draus, chirurg, który szkoli personel medyczny w zakresie chirurgii robotycznej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wykonano już pół tysiąca operacji z pomocą robota da Vinci.

Kto zagra na puławskim "Truskawkobraniu"?

Kto zagra na puławskim "Truskawkobraniu"?

W pierwszą niedzielę lipca na stadionie w Górze Puławskiej odbędzie się festyn pod hasłem "Truskawkobranie". Organizatorzy imprezy finalizują rozmowy z gwiazdą wieczoru: zespołem założonym przez znanego aktora.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium