18:17

Avia Świdnik – Podhale 1:0. Rezerwowy dał zwycięstwo

0 9 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Ważne zwycięstwo żółto-niebieskich. Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego pokonali w sobotę na swoim stadionie Podhale Nowy Targ 1:0. Bohaterem Avii został Mateusz Ozimek, który pojawił się na murawie w 88 minucie, a kilka chwil później zdobył zwycięską bramkę.

Na komplet punktów kibice w Świdniku czekali od drugiej kolejki, w której ich pupile ograli Hetmana Zamość 1:0. W czterech kolejnych występach Wojciech Białek i spółka zanotowali: dwa remisy i dwie porażki.

W sobotę mierzyli się z wicemistrzem z poprzednich rozgrywek. Ekipa z Nowego Targu na początku nowego sezonu spisuje się jednak zdecydowanie gorzej. Po siedmiu kolejkach ma na koncie tylko siedem „oczek”.

Pierwsza połowa sobotnich zawodów była wyrównana. Obie drużyny miały swoje szanse na gole. Po stronie gości strzelali: Mateusz Mianowany, czy Maciej Mizia. Na posterunku był jednak Bartosz Szelong. W odpowiedzi bliski szczęścia był Dawid Kuliga, ale jego próbę na rzut rożny odbił golkiper przyjezdnych. Po chwili wydawało się, że Roman Mykytyn wpakuje piłkę do siatki, ale z pomocą przyszedł obrońca i odbił ten strzał.

Po przerwie lepiej prezentowała się już Avia. I w 57 minucie powinno być 1:0. Ręką we własnej szesnastce zagrał Maciej Tonia, a sędzia wskazał na „wapno”. Wojciech Białek tym razem nie zamienił jednak doskonałej okazji na gola. W 76 minucie zespół z Nowego Targu ponownie znalazł się w dużych tarapatach. Drugie „żółtko” obejrzał Arkadiusz Staszczak i ostatni kwadrans goście musieli grać w osłabieniu.

Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego długo nie mogli jednak wykorzystać liczebnej przewagi. Dobre szanse zmarnowali: Eryk Ceglarz, czy Bartosz Mroczek. W 90 minucie świetnie do zagranej z głębi pola piłki wyszedł rezerwowy Mateusz Ozimek. 19-latek miał obrońcę na plecach, ale mimo to w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył do siatki. I zapewnił swojej drużynie bardzo cenne, trzy punkty.

– Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Do przerwy mecz był wyrównany, ale w drugiej połowie to my byliśmy lepsi i groźniejsi. Szkoda zmarnowanego rzutu karnego. Fajnie jednak, że nie rezygnowaliśmy do samego końca. Brawa dla chłopaków, że do ciągle wierzyli w sukces i cały czas dążyli do tej wygranej. Dzięki temu zyskamy trochę oddechu i podskoczymy w tabeli – ocenia trener Mierzejewski.

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)

Bramki: Ozimek (90).

Avia: Szelong – Kukułowicz, Mykytyn, Głaz, Plesz, Kuliga (62 Mroczek), Maluga, Górka (60 Wójcik), Prędota, Szpak (88 Ozimek), Białek (71 Ceglarz).

Podhale: Szukała – Tonia, Mączka (67 Lewiński), Lepiarz, Witkowski (67 Staszczak), Mizia (79 Wajsak), Mianowany (46 Zapotczny), Dynarek, Danilczyk, Hruska (72 Hruska), Mrówka.

Żółte kartki: Kuliga, Ceglarz – Lewiński, Tonia, Witkowski, Staszczak.

Czerwona kartka: Staszczak (Podhale, 76 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

Wizyta w Dubiczach Cerkiewnych

"Bandyckie ataki" na granicy. Premier podjął decyzję

Po ataku z nożem na polskiego żołnierza, premier Donald Tusk zapowiada przywrócenie strefy buforowej na wschodniej granicy. - Chciałbym, aby wszyscy przejrzeli wreszcie na oczy, o jaką stawkę idzie- mówił w Dubiczach Cerkiewnych (woj. podlaskie) szef rządu.

Zbyt wysoki kortyzol i jego objawy. Wpływ na organizm i konsekwencje dla zdrowia

Kortyzol jest hormonem, który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów i układów. Wzrost jego poziomu może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne – m.in. zaburzenia miesiączkowania, nadciśnienie tętnicze, osłabienie odporności, zwiększone stężenie glukozy. Dowiedz się, kiedy wykonać badanie kortyzolu, jakie są normy i co oznacza za wysoki wynik.

Byle do wakacji. Wcześniej ratowników nie będzie

Zamknąć się go nie da, bo to miejsce publiczne i po prostu ogólnodostępne. Ale formalnie sezon na kąpielisku nad zalewem w Zamościu ruszy dopiero ostatniego dnia roku szkolnego. Jeśli więc teraz ktoś, korzystając z pięknej pogody wchodzi do wody, robi to na własne ryzyko.

Edyta Majdzińska postanowiła nieco przebudować swój sztab

Rewolucja w sztabie szkoleniowym MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin dokonał zmian w sztabie szkoleniowym. Do drużyny wraca m.in. Wojciech Pogorzelec.

W weekend koziołek z nieznanych przyczyn został wyrwany z chodnika. We wtorek powrócił już na swoje miejsce.

Łukasz wrócił na swoje miejsce. Wandal zgłosił się do fundacji

Lubelskie koziołki cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety w ubiegły weekend jednemu z nich przydarzył się wypadek. Wszystko jest już naprawione.

26-letni Oleksandr werbował Polaków do rosyjskiego wywiadu. ABW już go ma

Ukrainiec podejrzany o podżeganie do szpiegostwa. Rozpracowali go m.in. lubelscy śledczy z ABW.

dr Przemysław Niziński
Dzień Wschodzi

Tylko medyczne dowody, a nie "doktor Google"

W dobie nieustannego zalewu informacji coraz trudniej jest oddzielić rzetelną wiedzę od plotek i pseudonaukowych teorii. Lubelscy medycy zapraszają na konferencję na temat medycyny opartej na dowodach naukowych (Evidence-Based Medicine, EBM). Naszym gościem jest dr Przemysław Niziński z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Bogdanka LUK Lublin rozpocznie nowy sezon w połowie września

Bogdanka LUK Lublin poznała terminarz nowego sezonu PlusLigi. Wicemistrz na początek

Sezon 2024/2025 rozpocznie się w weekend 13-15 września, a zakończy najpóźniej 13 maja. Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na inaugurację z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, aktualnym wicemistrzem kraju.

zdjęcie ilustracyjne

Trzy kolizje z sarnami w jednym powiecie. Noga z gazu, kierowcy

Jeden weekend, jeden powiat krasnostawski, trzy kolizje ze zwierzętami. Kierowcy obrażeń nie odnieśli, ale dzika zwierzyna szczęścia nie miała.

Miejskie kosiarki nie pójdą w ruch. Powód jest jasny

Nie będzie koszenia miejskich trawników. Miasto nie uruchomi kosiarek z powodu suszy.

Zwłoki mężczyzny w krzakach przy Alejach Zygmuntowskich
Pilne

Ciało mężczyzny przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Przechodzień powiadomił policję.

Avia wygrała w tym sezonie oba mecze ligowe z Orlętami

Avia faworytem w Świdniku, Łada chce rewanżu. Czas na półfinały Pucharu Polski

W środę zostaną rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. W Świdniku zmierzą się trzecioligowcy: Avia i Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski. W Biłgoraju zagrają za to przedstawiciele IV ligi – Łada i Start Krasnystaw. Oba spotkania wystartują o godz. 17.

Na słupie podziwiał widoki i sączył piwo pod napięciem

22-latek wdrapał się na słup trakcji kolejowej. Policjantom tłumaczył, że chciał podziwiać widoki. A przy okazji sączył piwo.