piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

25-latek zaginął w górach Kaukazu. Rodzice chcą wznowienia poszukiwań

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2014, 08:51
Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego pomagają rodzinie Bogdanowiczów. Ich syn Piotr zaginął we wrześniu 2013 r. w górach Kaukazu. Rodzice 25-latka zbierają środki na wznowienie akcji poszukiwawczej.

W pomoc zaangażował się m.in. Radzyński Ośrodek Kultury. Placówka zorganizowała wystawę zdjęć młodego alpinisty. - To fotografie wykonane przez samego Piotrka, które udostępnili nam jego rodzice. Zdjęcia mówią same za siebie. Góry to była jego wielka pasja - zauważa Zbigniew Wojtaś dyrektor ROK. Wkrótce odbędą się również koncerty charytatywne. - Dochód ze sprzedaży biletów przekażemy na akcję poszukiwawczą - podkreśla Wojtaś. - Już 23 lutego planujemy pierwszy koncert muzyki klasycznej, natomiast 11 kwietnia zaproponujemy muzykę m.in. szantową. Występy odbędą się w sali koncertowej pałacu Potockich - precyzuje dyrektor placówki. Na otwarcie wystawy "To nie tak miało być”, którą można oglądać do 15 marca w galerii "Oranżeria”, Radzyński Ośrodek Kultury zaprosił doświadczonych alpinistów. - Nie znaliśmy osobiście Piotrka. O jego zaginięciu usłyszeliśmy od znajomych. Dotarł też do nas apel rodziców, którzy chcą wznowić poszukiwania. Dlatego postanowiliśmy pomoc, choćby opowiadając mieszkańcom Radzynia Podlaskiego o wspinaczce wysokogórskiej - wyjaśnia Narcyz Dudek alpinista spod Krakowa. Goście zaprezentowali film o swojej wyprawie na Mont Blanc, pokazali też specjalistyczny sprzęt. - Nigdy nie byłem na Kazbeku (na tym szczycie zaginął Piotr Bogdanowicz - przyp. red.), ale z relacji innych wspinaczy wiem, że ta góra słynie ze zmiennych i trudnych do przewidzenia warunków pogodowych. Dlatego mam duży respekt do tego szczytu - podkreśla Dudek. - Tak naprawdę góry są dla wszystkich, nie tylko dla wybrańców. Wymagają jednak ogromnej pokory - dodaje alpinista.

Zbiórkę na rzecz akcji poszukiwawczej prowadzi też młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, do którego uczęszczał Piotr. - Szkołę ukończył w 2007 roku. Byłam jego wychowawczynią. Do dziś pamiętam jego głębokie i mądre spojrzenie. Był bystrym i skupionym uczniem, świetnym matematykiem i fizykiem. Swoją wiedzą chętnie dzielił się z rówieśnikami - wspomina Ewa Grodzka, dyrektor liceum. - Nie wiedziałam o jego wielkiej miłości do gór. Na fotografach widać, że był tam szczęśliwy. Niezwykle wartościowy chłopak… - mówi ze wzruszeniem Grodzka. - 13 lutego nasze szkolne koło turystyczno-krajoznawcze zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Markiem Pindralem. Bilety będą rozprowadzane jako cegiełki. Dochód z ich sprzedaży przekażemy rodzicom Piotrka - podkreśla dyrektor I LO. 25-letni student Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zaginął 22 września 2013 r. podczas schodzenia ze szczytu Kazbek (5033 m n.p.m.). Wznowienie poszukiwań nastąpi najprawdopodobniej w lipcu 2014 r. Andrzej i Maria Bogdanowiczowie proszą o wsparcie finansowe w zorganizowaniu akcji poszukiwawczej ich syna. Pomóc można m.in. wpłacając pieniądze na konto mBanku: nr 80 1140 2004 0000 3202 7457 8083, Andrzej Bogdanowicz, ul. Orzeszkowej 6, 21-300 Radzyń Podlaski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Piotr Bogdanowicz
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!