poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Będą budować drogi, wodociągi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2003, 17:35
Autor: Beata Malczuk

Samorządowcy trzymają rękę na pulsie. Lada dzień będzie ogłoszony termin składania wniosków o drugą turę dofinansowania inwestycji infrastrukturalnych z pieniędzy unijnych. Zyskać można aż 75 procent środków na budowę wodociągów, dróg, kanalizacji.

Władze gminy Łomazy opracowują dokumentację techniczną na budowę wodociągu. Jak wszystko dobrze pójdzie, powstanie on w większej części za pieniądze unijne. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku. - To wieloetapowe zadanie. Rozłożymy je na lata. A od kredytu i tak nie uciekniemy. Trzeba mieć pieniądze na koncie, a dopiero potem ubiegać się o zwrot z SAPARD - mówi wójt Waldemar Droździuk. Tymczasem już uzyskano promesę na 110 tysięcy euro, za które powstanie w najbliższych miesiącach kanalizacja. Przewidywany koszt przedsięwzięcia to około 640 tysięcy złotych.
O budowie w 2004 roku, częściowo za pieniądze unijne, drogi do Woroblina myślą w gminie Janów Podlaski. Na około kilometrowy odcinek potrzeba ponad milion złotych. Do 800 tysięcy złotych gmina może uzyskać z SAPARD już teraz na inny cel. - Najpóźniej do połowy lutego rozstrzygnie się przetarg na wykonanie kolejnego etapu kanalizacji w osadzie. Do końca lipca prace mają być zakończone. Obejmą między innymi całą ulicę Brzeską. Całkowity koszt sięgnie miliona dwustu tysięcy złotych - informuje wójt Jacek Hura.
Na mniejszą skalę (310 tys. zł) uzyskają dofinansowanie do inwestycji drogowej samorządowcy z Sosnówki. Nie obawiają się kredytu. - Zadłużymy się na krótki termin. Udział środków własnych mamy zabezpieczony w budżecie, reszta będzie przez SAPARD zwrócona - wyjaśnia Barbara Zdanowska, sekretarz.
- W obecnych czasach to jedyna szansa rozwoju cywilizacyjnego gminy. Chociaż dużo przy tym pracy, warto zabiegać o pieniądze. Składamy wniosek na przyszły rok i na następny. Wszystko na budowę kanalizacji - zapowiada Franciszek Kałużny, wójt Starej Kornicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!