niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Będzie ratusz z wieżą zegarową

  Edytuj ten wpis

W szybkim tempie powstaje nowy budynek przy zamkniętej dla ruchu ul. Pocztowej
W szybkim tempie powstaje nowy budynek przy zamkniętej dla ruchu ul. Pocztowej

W Białej Podlaskiej trwa rozbudowa gmachów Urzędu Miasta. Obecnie jest to już drugi etap tej poważnej inwestycji. Po zmodernizowaniu reprezentacyjnej części magistratu od pl. Wolności, został zburzony budynek urzędu od strony ul. Pocztowej i w tym miejscu wznoszony jest teraz nowy obiekt.

Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu prezydenta miasta powiedział nam, że do końca listopada mają pojawić się tam fundamenty. Do kwietnia zakończony będzie stan surowy, a do połowy maja powstanie przeszklony dach nad obecnym podwórkiem pomiędzy budynkami UM. Będzie tam zlokalizowana sala posiedzeń Rady Miasta. Od połowy przyszłego roku planuje się rozpocząć nadbudowę wieży zegarowej na budynku od strony ul. Piłsudskiego.
- Zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w połowie 2005 roku. Dotąd wydano na rozbudowę 2,11 mln zł. Do zakończenia wszystkich zadań trzeba jeszcze 3,69 mln zł. Firma "Dombud” wykonuje prace z wyprzedzeniem planu. Już we wrześniu zrobiono roboty planowane na październik - mówi Rudolf Somerlik.
Zapowiada też, że na modernizacji budynków UM skorzystają nie tylko urzędnicy, ale także i interesanci, dla których powstanie wielka hala obsługi. Kilka osób pod przeszklonym dachem będzie przyjmować prawie połowę wszystkich petentów.
Niestety, na razie inwestycja stwarza uciążliwości mieszkańcom. Zamknięta na wiele miesięcy została ul. Pocztowa, na której znajduje się zaplecze budowy.
Podobnego szybkiego tempa robót brakuje na innych inwestycjach miejskich m.in. na kilku budowach dróg. Stało się to przedmiotem krytyki na ostatniej sesji Rady Miasta.
Były radny Adam Abramowicz wzywa na swoim forum internetowym do postawienia "tamy szaleństwu”, jakim jest jego zdaniem budowa ratusza.
Podkreśla, iż ostatnio radni wyrazili zgodę na kredyt w wysokości 3,6 mln złotych, aby pokryć deficyt.
Na nasze pytanie o głosy krytyczne, Rudolf Somerlik odpowiedział: - Niech wypominają. Nie mają racji, poczekamy do zakończenia całości inwestycji.•

Marcin Kochnio przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego i budżetu RM

xNiestety, sytuacja z dochodami w budżecie naszego miasta jest zła. Brakuje zaplanowanych wpływów z podatku od nieruchomości. Krytycznie oceniłem zaprezentowane nam sprawozdanie z wykonania budżetu. Zamiast na likwidację barier architektonicznych, wydano pieniądze na budowę skrzyżowań. Nie otrzymałem od prezydenta informacji, gdzie możliwe będą oszczędności.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!