Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 listopada 2017 r.
18:22

Bez normalnej drogi i wodociągu. Na te inwestycje mieszkańcy czekali wiele lat

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 8 A A
 Ulica Olszowa doczeka się nowej nawierzchni i kanalizacji
Ulica Olszowa doczeka się nowej nawierzchni i kanalizacji (fot. UM Biała Podlaska)

Ulica Olszowa w Białej Podlaskiej wreszcie doczeka się modernizacji. Będzie asfalt i kanalizacja. Mieszkańcy czekali na to kilkadziesiąt lat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy tej gruntowej ulicy na osiedlu Za Torami znajduje się m.in. schronisko dla psów. Ale są też domy, do których trudno było dojechać podczas większych opadów czy roztopów. Mieszkańcy apelowali o nową nawierzchnię już w ubiegłym roku, przyznając, że wstydzą się tam mieszkać. Miasto rozwiąże ten problem. Droga będzie asfaltowa.

– W tym roku udrożniliśmy już pas drogowy. Chcemy utwardzić ulicę w technologii uproszczonej – zapowiada prezydent Dariusz Stefaniuk.

Chodzi o blisko 900-metrowy odcinek. – Do końca tego roku nawieziemy tu piasek i żwir, aby przygotować ulicę pod nawierzchnię asfaltową, którą wykonamy w przyszłym roku – precyzuje Paweł Bruszewski, naczelnik Wydziału Dróg i Komunikacji w Urzędzie Miasta. – Podbudowa piaskowo-żwirowa znacznie poprawi dojazd – dodaje Bruszewski.

Natomiast pieniądze na nawierzchnię asfaltową będą zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie. Ma to kosztować kilkaset tysięcy złotych, ale dokładna kwota będzie zależeć od przetargu.

Na tym nie koniec. Mieszkańcy ulicy Olszowej doczekają się też kanalizacji. – To wstydliwa sytuacja, aby w mieście ludzie nie mieli wodociągu. Spółka Wod-Kan wyszła z inicjatywą budowy. Uregulowaliśmy już wszystkie kwestie własności – zaznacza prezydent. – Doprowadzimy tu 800 metrów kanalizacji i wodociągu od numeru 3 do 33 – wyjaśnia Mirosław Kapłan, prezes spółki Wod-Kan. – Mamy na to pieniądze, już pracujemy nad projektem. Zachęcamy mieszkańców, aby zgłaszali się do nas z wnioskiem o zaprojektowanie przyłącza, to będzie o 400 zł taniej – podkreśla prezes.

Z takiego obrotu sprawy cieszą się mieszkańcy ulicy Olszowej. – Dojazd zimą czy po deszczu był tragiczny. Wszędzie błoto. Nawet straż pożarna czy firma odbierająca śmieci nie mogła tu dojechać. To dla nas gwiazdka z nieba – przyznaje mieszkanka Beata Arseniuk. – A o wodociągu to tylko marzyliśmy. Trzymamy kciuki, aby teraz radni poparli przyszłoroczny budżet – dodaje Arseniuk.

Miasto zamierza przeznaczyć ok. 2 mln zł na budowę ulic w technologii uproszczonej w przyszłym roku. Kolejnym krokiem będzie oświetlenie ulicy Olszowej.

 

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:20
Super!!!! jednak da się !
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:16
Nareszcie mamy Prezydenta, który chce i realnie pomaga mieszkańcom
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:14
i to jest dobra zmiana!!!
Avatar
dżesika / 28 listopada 2017 o 18:01
Marian z Białej napisał:
Antyklerykalny kodek wydziela smrodek?
 Jak ci coś brzydko pachnie to sobie umyj cztery litery. A no tak, w tym ,,mieście'' nie macie wody...
Avatar
Marian z Białej / 28 listopada 2017 o 17:06
Antyklerykalny kodek wydziela smrodek?
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 16:12
Dokładnie, po co im takie luksusy. Najważniejsze że jest pomnik kłamczyńskiego. Zresztą jak tam miliarderzy jeżdżą maluchami, to po co im drogi ?
Avatar
Podpis / 28 listopada 2017 o 15:44
undefined napisał:
Mają pomnik Kaczyńskich więc po co im droga ?
  Masz absolutną rację! W Białej Podlaskiej Janowi Pawłowi II stanął już wcześniej... okazały pomnik przez klasztorem Kapucynów przy ul. Narutowicza. Do tego wystarczy codzienna koronka o 15:00 z Katolickim Radiem Podlasie, listonosz z emeryturą i żyć nie umierać w tym pięknym mieście. A gdy jeszcze w kościele przy Długiej zagrają hymn do Maryi ("Maryjo Krówlowo Polski"), to już jest niebo na ziemi!
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 15:07
Mają pomnik Kaczyńskich więc po co im droga ?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:20
Super!!!! jednak da się !
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:16
Nareszcie mamy Prezydenta, który chce i realnie pomaga mieszkańcom
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:14
i to jest dobra zmiana!!!
Avatar
dżesika / 28 listopada 2017 o 18:01
Marian z Białej napisał:
Antyklerykalny kodek wydziela smrodek?
 Jak ci coś brzydko pachnie to sobie umyj cztery litery. A no tak, w tym ,,mieście'' nie macie wody...
Avatar
Marian z Białej / 28 listopada 2017 o 17:06
Antyklerykalny kodek wydziela smrodek?
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 16:12
Dokładnie, po co im takie luksusy. Najważniejsze że jest pomnik kłamczyńskiego. Zresztą jak tam miliarderzy jeżdżą maluchami, to po co im drogi ?
Avatar
Podpis / 28 listopada 2017 o 15:44
undefined napisał:
Mają pomnik Kaczyńskich więc po co im droga ?
  Masz absolutną rację! W Białej Podlaskiej Janowi Pawłowi II stanął już wcześniej... okazały pomnik przez klasztorem Kapucynów przy ul. Narutowicza. Do tego wystarczy codzienna koronka o 15:00 z Katolickim Radiem Podlasie, listonosz z emeryturą i żyć nie umierać w tym pięknym mieście. A gdy jeszcze w kościele przy Długiej zagrają hymn do Maryi ("Maryjo Krówlowo Polski"), to już jest niebo na ziemi!
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 15:07
Mają pomnik Kaczyńskich więc po co im droga ?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 4

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 1

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 14

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 61

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina