niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Będzie filia warszawskiego AWF-u

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2014, 17:00
Autor: Ewelina Burda

Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej będzie filią warszawskiego AWF-u. Od przyszłego roku akademickiego uczelnia kształcić będzie studentów na dwóch wydziałach.

Obok wydziału wychowania fizycznego i sportu powstanie wydział turystyki i zdrowia. Skąd te zmiany?

- Nowa struktura to furtka do dalszego rozwoju naszej uczelni - mówi Krystyna Górniak, prof. AWF i dziekan WWFiS. Bialska placówka zamierza m.in. dążyć do uzyskania zgody na habilitację na wydziale wychowania fizycznego i sportu. - Reorganizacja pozwoli także na stworzenie nowych kierunków międzywydziałowych i realizację badań interdyscyplinarnych - dodaje Górniak. Studenci do wyboru mają: wychowanie fizyczne, sport, turystykę i rekreację, kosmetologię oraz fizjoterapię.

- Z naszych wstępnych szacunków wynika, że na wydziale wychowania fizycznego i sportu będzie studiować ok. 1200 studentów, a na wydziale turystyki i zdrowia ok. 900 studentów - podaje dziekan WWFiS. Pod koniec czerwca, uczelnia ogłosi skład nowych władz. - Filią kierować będzie prorektor. Do jego dyspozycji będą dziekani i prodziekani poszczególnych wydziałów - wylicza prof. Górniak. Pracownicy uczelni zaznaczają, że studenci nie odczują rewolucyjnych zmian. - Do reorganizacji przygotowywaliśmy się już od kilku lat - przekonuje dr Marcin Bochenek prodziekan ds. studentów.

Na przestrzeni ponad 40 lat istnienia, bialska uczelnia była już filią, zamiejscowym wydziałem, instytutem, a od 2010 roku nieprzerwanie Wydziałem Wychowania Fizycznego i Sportu. We wrześniu 2013 r. otwarto tu Regionalny Ośrodek Badań i Rozwoju, a w listopadzie na terenie obiektów WWFiS powołano Szkołę Trenerów PZPN. - To na pewno splendor dla naszej placówki - przyznaje pani dziekan. - A także szansa dla studentów specjalizujących się w piłce nożnej na uzyskanie najwyższych uprawnień PZPN i UEFA - dodaje.

Uczelnia cieszy się też sporą popularnością w internecie. - Chodzi zwłaszcza o nasz kanał na YouTube, a także o facebokowy fanpage, obecnie drugi najbardziej oblegany fanpage AWF w Polsce -podkreśla prodziekan Bochenek. We wrześniu WWFiS zaprezentuje swoją nową stronę internetową.

Jedni w górę, drudzy w dół

Tempa nie zwalnia też Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II. Za kilka miesięcy uczelnia otworzy nowe obiekty kampusu: Eko - Agro - Tech czyli regionalne centrum badań środowiska, rolnictwa i technologii innowacyjnych oraz halę sportową. Z kolei, z Białą Podlaską pożegna się UMCS. Ze względu na coraz mniejszą liczbę studentów, uczelnia zamyka tu swoje kolegium licencjackie. Podobnie zresztą w Radomiu, Biłgoraju oraz Kazimierzu Dolnym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła edukacja nauka awf sport
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!