środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Poszukiwani wolontariusze do pomocy uchodźcom

Dodano: 2 grudnia 2015, 13:18
Autor: eb

mat.prasowe
mat.prasowe

Poszukiwani wolontariusze do pomocy uchodźcom w Białej Podlaskiej. Chodzi o projekt „Daj im szansę” realizowany przez Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców.

W sumie, do projektu potrzeba 10 osób, w tym 2 do ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Czym będą zajmować się wolontariusze?

- Chodzi o to, aby pomagać cudzoziemcom w procedurze uchodźczej – mówi Magdalena Sobczyk z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć. - Wolontariusze będą takimi osobami pierwszego kontaktu. Będą kierować cudzoziemców na konsultacje z prawnikiem Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, pomagać przy rozmowach telefonicznych, pisaniu e-maili czy pism z prośbą o pomoc prawną – precyzuje Sobczyk.

Do ich zadań będą również należały proste tłumaczenia dokumentów i pism urzędowych. Wolontariusze będą dyżurować kilka godzin przynajmniej raz w tygodniu. Warunek konieczny to znajomość języka rosyjskiego lub arabskiego. Centrum do rekrutacji zaprasza absolwentów prawa, administracji, kulturoznawstwa, pracy socjalnej, pedagogiki i innych pokrewnych kierunków.

Do 14 grudnia  trzeba wysłać swoje CV na adres sobczyk@pomocprawna.org. Drugi  etap rekrutacji to rozmowy na Skype, które zakończą się z końcem grudnia. - Na styczeń przewidzieliśmy dwudniowe szkolenie w Krakowie, podczas którego przekażemy przyszłym wolontariuszom podstawową wiedzę na temat projektu, stowarzyszenia i systemu pomocy uchodźcom w Polsce – zapowiada Magdalena Sobczyk. Po szkoleniu wolontariusze podpiszą porozumienia oraz tzw. Kodeks Etyczny Wolontariusza.

Gość
nickt
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Projekt "Daj im szansę" finansowany jest ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Czyli Centrum Pomocy Prawnej bierze funduszową kasiorę a w Białej szuka pracujących gratis czy samo też pomaga za darmo?

Rozwiń
nickt
nickt (2 grudnia 2015 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lewacy myślą inaczej

Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie,nie zgłaszajcie się, bo nie otrzymacie żadnej wdzięczności, muzułmanie mają nas za frajerów i podludzi, a wy im chcecie jeszcze pomagać?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!