piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dodano: 5 kwietnia 2017, 16:29

W poniedziałek 3 kwietnia nauczyciele, dzieci i młodzież związani ze Społeczną Szkołą Podstawową oraz ze Społecznym Przedszkolem w Białej Podlaskiej przybyli do swoich placówek edukacyjnych ubrani w kolorze niebieskim.

Barwa ta symbolizowała gest solidarności i życzliwości w stosunku do osób ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Odbyła się również uroczystość obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Celem zajęć edukacyjnych, odbywających się ramach Światowego Dnia Autyzmu obchodzonego corocznie 2 kwietnia, była integracja podopiecznych zmagających się z tego typu trudnościami i ich zdrowych rówieśników, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z ZA oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia) a także promocja praw człowieka, w tym osób niepełnosprawnych. 

W Społecznym Przedszkolu oraz Społecznej Szkole Podstawowej od kilku lat prowadzone są działania terapeutyczne z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Uczą się tu również podopieczni z Zespołem Aspergera, Zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną,  mając możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju, a także terapii: logopedycznej, pedagogicznej, behawioralnej, zajęć rewalidacyjnych z oligofrenopedagogiem i terapii Integracji Sensorycznej. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę ze zdrowymi rówieśnikami, dzieci z autyzmem nabywają nowych umiejętności i uczą się prawidłowych zachowań społecznych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!