niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Wielkie porządki w szkołach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2012, 21:09

Duża zmiana czeka liceum w Łukowie. We wrześniu lekcje zaczną się w nowym budynku
Duża zmiana czeka liceum w Łukowie. We wrześniu lekcje zaczną się w nowym budynku

Placówki oświatowe chcą zdążyć z remontami przed pierwszym dzwonkiem.

Od września I LO w Łukowie ma działać w nowym budynku. Gmach znajduje się tuż obok obecnej siedziby szkoły. – To dla nas o tyle trudne, że ten budynek powstawał z myślą o szkole wyższej – mówi Monika Kokosińska, dyrektor I LO im. T. Kościuszki. – Ale ma wiele zalet: piękną bibliotekę, widowiskową aulę, szerokie korytarze.

– W tej chwili trwają już ostatnie prace – mówi Janusz Kozioł, starosta powiatu łukowskiego. – Pozostało wyposażenie sal, gabinetów i prace terenowe przed budynkiem, gdzie powstaje parking.

Mniej rewolucyjnych zmian mogą się spodziewać licea z Białej Podlaskiej. – Obecnie prowadzony jest remont pływalni w I LO im. Kraszewskiego, a w IV LO remontowane będą sanitariaty – informuje Mieczysław Najdychor z Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej. – Pływalnia prosi się o generalny remont, ale na razie prace obejmą przede wszystkim wymianę rur, elementów przepompowni i części glazury. Z budżetu miasta szkoła dostała ok. 70 tys. zł na ten cel.

Bialska gmina nie pozostaje w tyle. – Prowadzimy w wakacje remonty wewnątrz budynków. Malujemy i odświeżamy sale. W szkole w Ciciborze Dużym wymieniamy instalację centralnego ogrzewania – mówi Grażyna Majewska, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w gminie Biała Podlaska.

Z kolei Radzyń Podlaski stawia na remonty w budynkach, z których korzystają najmłodsze dzieci. – W przedszkolu przy ul. Armii Krajowej, Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Jana Pawła II, Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sitkowskiego oraz w jej filii przy ul. Chmielowskiego wymienimy wykładziny na antypoślizgowe – wylicza Jan Gryczon, naczelnik Wydziału Inwestycji i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim. W przedszkolach przy ul. Armii Krajowej i Reja sanitariaty zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Samorządy przyznają, że zakres tegorocznych prac nie jest duży. W niektórych szkołach nawet ważne remonty muszą zaczekać. – Większych prac nie planujemy, chociaż mamy zalecenie z sanepidu, aby wymienić podłogi w 11 salach. Prace przeniesiemy pewnie na przyszły rok, bo nie ma na to pieniędzy w budżecie – podkreśla Maciej Kosik, dyrektor ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej.

Ale szkoły mogą też remontować we własnym zakresie. – Myślę, że w połowie sierpnia dowiemy się, jakie remonty szkoły przeprowadziły z dochodów, które uzyskały z wynajmu pomieszczeń lub z organizacji imprez – przewiduje Najdychor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!