Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 lutego 2017 r.
13:36

Biała Samorządowa: Odpowiedź ws. "Mieszkań Plus" to lekceważenie mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora (eb)
8 10 A A
Biała Samorządowa nie ustaje w drążeniu tematu programu Mieszkanie Plus. Tymczasem na placu budowy już trwają prace/ fot.E.Burda
Biała Samorządowa nie ustaje w drążeniu tematu programu Mieszkanie Plus. Tymczasem na placu budowy już trwają prace/ fot.E.Burda

"Lekceważeniem mieszkańców" nazywa stowarzyszenie Biała Samorządowa odpowiedzi, których udzielił prezydent miasta. A chodzi o realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stowarzyszenie widzi tu niewłaściwe gospodarowanie mieniem miejskim, dlatego skierowało do władz miasta kilka pytań, m.in. o warunki na jakich do spółki celowej wniesione zostały grunty miejskie pod budowę trzech bloków. Władze miasta odpowiedziały lakonicznie,  m.in. że  "majątek spółki ZGL  nie został uszczuplony i do 25 stycznia nie został wniesiony do spółki celowej".  - Aby uzyskać konkretne odpowiedzi, trzeba zadawać konkretne pytania, a nie bawić się w populizm. Większość z pytań nie była skierowana do prezydenta Białej - stwierdził w piątek na konferencji prasowej w ZGL Michał Trantau rzecznik prezydenta.

Ale Biała Samorządowa się nie poddaje i składa kolejny wniosek. - Chcemy bardzo wyraźnie zaznaczyć, że nie jesteśmy przeciwnikami programu Mieszkanie Plus, a wręcz przeciwnie, widzimy potrzebę budowy tanich mieszkań czynszowych w ramach programu ogólnokrajowego na jasnych i transparentnych zasadach w oparciu o założenia przedstawione przez Rząd RP zawarte m. in. w Narodowym Programie Mieszkaniowym  - twierdzą członkowie stowarzyszenia, na czele z prezesem Bogusławem Broniewiczem.

- Pytania, które zadaliśmy w imieniu mieszkańców, wynikały jedynie z troski o majątek miejski i możliwość realizacji zadań komunalnych jakie muszą być realizowane przez prezydenta naszego miasta- dodają. - Jeżeli prezydent lub jednostki do tego upoważnione posiadają tylko taką wiedzę na temat realizacji programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej jaka została przedstawiona nam w odpowiedzi, to obawy mieszkańców co do bezpieczeństwa majątku komunalnego i zarządzania miastem tylko się pogłębią - zaznacza Broniewicz.

W poniedziałek stowarzyszenie wystąpiło z wnioskiem do władz miasta o udostępnienie umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Zakładem Gospodarki Lokalowej oraz porozumienia dotyczącego gruntów pod budowę mieszkań. Tymczasem na półtorahektarowej działce przy ul. Jana III Kazimierza trwają już prace ziemne. - Majątek ZGL nie zubożał. Wspólnie z BGK Nieruchomości stworzyliśmy spółkę celową, do której wnosimy majątek, w postaci działki o określonej wartości. To nie jest tak że my coś oddajemy. To jest nasz udział w tej inwestycji - tłumaczyła kilka dni temu Bernadeta Puczka prezes ZGL.  Kryteria przydziału i nabór wniosków na mieszkania mają ruszyć w połowie tego roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 08:58
W wielu miejscach w Polsce, stworzyły się kliki samorządowe, powiązane z innymi (...) stwarzające sytuację, w której obywatele są pozbawieni w gminach i powiatach swoich elementarnych praw. Bywa, że ludzie nawet na ulicy boją się powiedzieć coś, co by było źle przyjęte przez miejscowe władze. To oznacza, że mamy w Polsce do czynienia z lokalnymi dyktaturkami+, które trzeba zlikwidować jak najszybciej" - powiedział Kaczyński. Nie jestem za PiS - em i innymi partiami i partyjkami, ale w tym przypadku prezes Kaczyński ma całkowitą rację, bo w Białej wreszcie skończyła poprzednia, wieloletnia dyktatrurka, ale wyrosła nam nowa. W którą stronę zmierza obecna dyktaturka, niech ocenią mieszkańcy, publicznie i wspólnie ze Stowarzyszeniem Biała Samorządowa. Natomiast obecny prezydent niech wreszcie weźmie pod uwagę, że już na początku swojej kadencji dostał żółtą kartkę od prezesa Kaczyńskiego, który na szczęście nie zamierza tolerować w Polsce dyktaturek samorządowych.
W wielu miejscach w Polsce, stworzyły się kliki samorządowe, powiązane z innymi (...) stwarzające sytuację, w której obywatele są pozbawieni w gminach i powiatach swoich elementarnych praw. Bywa, że ludzie nawet na ulicy boją się powiedzieć coś, co by było źle przyjęte przez miejscowe władze. To oznacza, że mamy w Polsce do czynienia z lokalnymi dyktaturkami+, które trzeba zlikwidować jak najszybciej" - powiedział Kaczyński. Nie jestem za PiS - em i innymi partiami i partyjkami, ale w tym przypadku prezes Kaczyński ma całkowitą rację,... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 13:42
Kasandra, zapomniałaś o wodzie :D
Avatar
Kasandra / 2 lutego 2017 o 13:26
Podpowiem wam. Zrób Bronek i to towarzystwo spod ciemnej gwiazdy, nadgraniczną strefę bezwizową, wzorem Augostowa, masz mój i połowy Białej głos w wyborach. Utworzenie bezwizowej, nadgraniczznej strefy przebije Mieszkanie+ i 500+ razem wziete. To jest tak ważne dla naszego rejonu, jak chleb i powietrze. Kto to zrobi, ten wygra kolejne wybory. Taka jest kolei rzeczy.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:08
Co znowu czas wyborów się zbliża? Bronek weź się do normalnej roboty. Co Ty zrobiłeś dla miasta ! Tylko krytykujesz.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 07:54
Słyszałam że Bronek już był wszędzie i nie dostał się nigdzie... to smutne krytykować tylko podobno potrafi ???
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 07:53
Jaka nagła troska o mieszkańców. Zajmijcie się naprawdę poważnymi sprawami, albo wyluzujcie.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 16:20
....chodziarz - kużwa do szkoły , a nie do kompa !!!!!!!!!!!!!!!!!! Chociaż ortografii się naucz analfabeto !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 16:16
Bronek nie odpuszczaj, idżcie tak dalej, jeszcze nie jedno cacko ujrzy światło dzienne dojnej zmiany !!!! Trzymać tak dalej , bo jak nie WY-to kto !?!?!?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 15:05
Co za cioty. Czepili się, jak pijany płotu i dywagują. Nie wiadomo o co. Zbliżają się wybory samorządowe, to komuchy i ich im podobni podnoszą swoje łby. Może dajcie sobie na wstrzymanie lub chodziarz nie przeszkadzajcie. Bo i tak nic nie ugracie. Nie te czasy, nie ten (głupi) naród, inna niż stalinowska propaganda. A kysz, do nory, siło nieczysta. Wykażcie sie co dobrego zrobiliście, żeby w Białej P. żyło się lepiej, a nie tylko kanapowe negacje, wtedy może ktoś was zechce zauważyć. Ale i w to wątpię. Jesteście już zgrani jak stara płyta. Niedługo dołączy do was psl. Szykujcie im miejsca w tym zgranym towarzystwie.
Co za cioty. Czepili się, jak pijany płotu i dywagują. Nie wiadomo o co. Zbliżają się wybory samorządowe, to komuchy i ich im podobni podnoszą swoje łby. Może dajcie sobie na wstrzymanie lub chodziarz nie przeszkadzajcie. Bo i tak nic nie ugracie. Nie te czasy, nie ten (głupi) naród, inna niż stalinowska propaganda. A kysz, do nory, siło nieczysta. Wykażcie sie co dobrego zrobiliście, żeby w Białej P. żyło się lepiej, a nie tylko kanapowe negacje, wtedy może ktoś was zechce zauważyć. Ale i w to wątpię. Jesteście już zgrani jak stara płyta. N... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 14:05
Bronek daj spokój Miałeś swoje 5 minut i ich nie wykorzystałeś Teraz czas na polityczną emeryture
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 08:58
W wielu miejscach w Polsce, stworzyły się kliki samorządowe, powiązane z innymi (...) stwarzające sytuację, w której obywatele są pozbawieni w gminach i powiatach swoich elementarnych praw. Bywa, że ludzie nawet na ulicy boją się powiedzieć coś, co by było źle przyjęte przez miejscowe władze. To oznacza, że mamy w Polsce do czynienia z lokalnymi dyktaturkami+, które trzeba zlikwidować jak najszybciej" - powiedział Kaczyński. Nie jestem za PiS - em i innymi partiami i partyjkami, ale w tym przypadku prezes Kaczyński ma całkowitą rację, bo w Białej wreszcie skończyła poprzednia, wieloletnia dyktatrurka, ale wyrosła nam nowa. W którą stronę zmierza obecna dyktaturka, niech ocenią mieszkańcy, publicznie i wspólnie ze Stowarzyszeniem Biała Samorządowa. Natomiast obecny prezydent niech wreszcie weźmie pod uwagę, że już na początku swojej kadencji dostał żółtą kartkę od prezesa Kaczyńskiego, który na szczęście nie zamierza tolerować w Polsce dyktaturek samorządowych.
W wielu miejscach w Polsce, stworzyły się kliki samorządowe, powiązane z innymi (...) stwarzające sytuację, w której obywatele są pozbawieni w gminach i powiatach swoich elementarnych praw. Bywa, że ludzie nawet na ulicy boją się powiedzieć coś, co by było źle przyjęte przez miejscowe władze. To oznacza, że mamy w Polsce do czynienia z lokalnymi dyktaturkami+, które trzeba zlikwidować jak najszybciej" - powiedział Kaczyński. Nie jestem za PiS - em i innymi partiami i partyjkami, ale w tym przypadku prezes Kaczyński ma całkowitą rację,... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 13:42
Kasandra, zapomniałaś o wodzie :D
Avatar
Kasandra / 2 lutego 2017 o 13:26
Podpowiem wam. Zrób Bronek i to towarzystwo spod ciemnej gwiazdy, nadgraniczną strefę bezwizową, wzorem Augostowa, masz mój i połowy Białej głos w wyborach. Utworzenie bezwizowej, nadgraniczznej strefy przebije Mieszkanie+ i 500+ razem wziete. To jest tak ważne dla naszego rejonu, jak chleb i powietrze. Kto to zrobi, ten wygra kolejne wybory. Taka jest kolei rzeczy.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:08
Co znowu czas wyborów się zbliża? Bronek weź się do normalnej roboty. Co Ty zrobiłeś dla miasta ! Tylko krytykujesz.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 07:54
Słyszałam że Bronek już był wszędzie i nie dostał się nigdzie... to smutne krytykować tylko podobno potrafi ???
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 07:53
Jaka nagła troska o mieszkańców. Zajmijcie się naprawdę poważnymi sprawami, albo wyluzujcie.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 16:20
....chodziarz - kużwa do szkoły , a nie do kompa !!!!!!!!!!!!!!!!!! Chociaż ortografii się naucz analfabeto !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 16:16
Bronek nie odpuszczaj, idżcie tak dalej, jeszcze nie jedno cacko ujrzy światło dzienne dojnej zmiany !!!! Trzymać tak dalej , bo jak nie WY-to kto !?!?!?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 15:05
Co za cioty. Czepili się, jak pijany płotu i dywagują. Nie wiadomo o co. Zbliżają się wybory samorządowe, to komuchy i ich im podobni podnoszą swoje łby. Może dajcie sobie na wstrzymanie lub chodziarz nie przeszkadzajcie. Bo i tak nic nie ugracie. Nie te czasy, nie ten (głupi) naród, inna niż stalinowska propaganda. A kysz, do nory, siło nieczysta. Wykażcie sie co dobrego zrobiliście, żeby w Białej P. żyło się lepiej, a nie tylko kanapowe negacje, wtedy może ktoś was zechce zauważyć. Ale i w to wątpię. Jesteście już zgrani jak stara płyta. Niedługo dołączy do was psl. Szykujcie im miejsca w tym zgranym towarzystwie.
Co za cioty. Czepili się, jak pijany płotu i dywagują. Nie wiadomo o co. Zbliżają się wybory samorządowe, to komuchy i ich im podobni podnoszą swoje łby. Może dajcie sobie na wstrzymanie lub chodziarz nie przeszkadzajcie. Bo i tak nic nie ugracie. Nie te czasy, nie ten (głupi) naród, inna niż stalinowska propaganda. A kysz, do nory, siło nieczysta. Wykażcie sie co dobrego zrobiliście, żeby w Białej P. żyło się lepiej, a nie tylko kanapowe negacje, wtedy może ktoś was zechce zauważyć. Ale i w to wątpię. Jesteście już zgrani jak stara płyta. N... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 14:05
Bronek daj spokój Miałeś swoje 5 minut i ich nie wykorzystałeś Teraz czas na polityczną emeryture

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra