poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Samorządowa: Odpowiedź ws. "Mieszkań Plus" to lekceważenie mieszkańców

Dodano: 1 lutego 2017, 13:36
Autor: (eb)

Biała Samorządowa nie ustaje w drążeniu tematu programu Mieszkanie Plus. Tymczasem na placu budowy już trwają prace/ fot.E.Burda
Biała Samorządowa nie ustaje w drążeniu tematu programu Mieszkanie Plus. Tymczasem na placu budowy już trwają prace/ fot.E.Burda

"Lekceważeniem mieszkańców" nazywa stowarzyszenie Biała Samorządowa odpowiedzi, których udzielił prezydent miasta. A chodzi o realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

Stowarzyszenie widzi tu niewłaściwe gospodarowanie mieniem miejskim, dlatego skierowało do władz miasta kilka pytań, m.in. o warunki na jakich do spółki celowej wniesione zostały grunty miejskie pod budowę trzech bloków. Władze miasta odpowiedziały lakonicznie,  m.in. że  "majątek spółki ZGL  nie został uszczuplony i do 25 stycznia nie został wniesiony do spółki celowej".  - Aby uzyskać konkretne odpowiedzi, trzeba zadawać konkretne pytania, a nie bawić się w populizm. Większość z pytań nie była skierowana do prezydenta Białej - stwierdził w piątek na konferencji prasowej w ZGL Michał Trantau rzecznik prezydenta.

Ale Biała Samorządowa się nie poddaje i składa kolejny wniosek. - Chcemy bardzo wyraźnie zaznaczyć, że nie jesteśmy przeciwnikami programu Mieszkanie Plus, a wręcz przeciwnie, widzimy potrzebę budowy tanich mieszkań czynszowych w ramach programu ogólnokrajowego na jasnych i transparentnych zasadach w oparciu o założenia przedstawione przez Rząd RP zawarte m. in. w Narodowym Programie Mieszkaniowym  - twierdzą członkowie stowarzyszenia, na czele z prezesem Bogusławem Broniewiczem.

- Pytania, które zadaliśmy w imieniu mieszkańców, wynikały jedynie z troski o majątek miejski i możliwość realizacji zadań komunalnych jakie muszą być realizowane przez prezydenta naszego miasta- dodają. - Jeżeli prezydent lub jednostki do tego upoważnione posiadają tylko taką wiedzę na temat realizacji programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej jaka została przedstawiona nam w odpowiedzi, to obawy mieszkańców co do bezpieczeństwa majątku komunalnego i zarządzania miastem tylko się pogłębią - zaznacza Broniewicz.

W poniedziałek stowarzyszenie wystąpiło z wnioskiem do władz miasta o udostępnienie umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Zakładem Gospodarki Lokalowej oraz porozumienia dotyczącego gruntów pod budowę mieszkań. Tymczasem na półtorahektarowej działce przy ul. Jana III Kazimierza trwają już prace ziemne. - Majątek ZGL nie zubożał. Wspólnie z BGK Nieruchomości stworzyliśmy spółkę celową, do której wnosimy majątek, w postaci działki o określonej wartości. To nie jest tak że my coś oddajemy. To jest nasz udział w tej inwestycji - tłumaczyła kilka dni temu Bernadeta Puczka prezes ZGL.  Kryteria przydziału i nabór wniosków na mieszkania mają ruszyć w połowie tego roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Kasandra
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2017 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W wielu miejscach w Polsce, stworzyły się kliki samorządowe, powiązane z innymi (...) stwarzające sytuację, w której obywatele są pozbawieni w gminach i powiatach swoich elementarnych praw. Bywa, że ludzie nawet na ulicy boją się powiedzieć coś, co by było źle przyjęte przez miejscowe władze. To oznacza, że mamy w Polsce do czynienia z lokalnymi dyktaturkami+, które trzeba zlikwidować jak najszybciej" - powiedział Kaczyński. Nie jestem za PiS - em i innymi partiami i partyjkami, ale w tym przypadku prezes Kaczyński ma całkowitą rację, bo w Białej wreszcie skończyła poprzednia, wieloletnia dyktatrurka, ale wyrosła nam nowa. W którą stronę zmierza obecna dyktaturka, niech ocenią mieszkańcy, publicznie i wspólnie ze Stowarzyszeniem Biała Samorządowa. Natomiast obecny prezydent niech wreszcie weźmie pod uwagę, że już na początku swojej kadencji dostał żółtą kartkę od prezesa Kaczyńskiego, który na szczęście nie zamierza tolerować w Polsce dyktaturek samorządowych.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kasandra, zapomniałaś o wodzie :D
Rozwiń
Kasandra
Kasandra (2 lutego 2017 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podpowiem wam. Zrób Bronek i to towarzystwo spod ciemnej gwiazdy, nadgraniczną strefę bezwizową, wzorem Augostowa, masz mój i połowy Białej głos w wyborach. Utworzenie bezwizowej, nadgraniczznej strefy przebije Mieszkanie+ i 500+ razem wziete. To jest tak ważne dla naszego rejonu, jak chleb i powietrze. Kto to zrobi, ten wygra kolejne wybory. Taka jest kolei rzeczy.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co znowu czas wyborów się zbliża? Bronek weź się do normalnej roboty. Co Ty zrobiłeś dla miasta ! Tylko krytykujesz.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słyszałam że Bronek już był wszędzie i nie dostał się nigdzie... to smutne krytykować tylko podobno potrafi ???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!