poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Boiska w Białej Podlaskiej. Tu przetarg, tam budowa

Autor: Ewelina Burda

Przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią już rozpisany. A budowa boiska wielofunkcyjnego przy I LO już ruszyła (fot. UM Biała Podlaska)
Przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią już rozpisany. A budowa boiska wielofunkcyjnego przy I LO już ruszyła (fot. UM Biała Podlaska)

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią przy MKS Podlasie. Natomiast przy I LO im. J.I. Kraszewskiego ruszyła wreszcie budowa boiska wielofunkcyjnego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pełnowymiarowe boisko (105 x 68 metrów) ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem ma powstać w miejscu obecnego bocznego boiska przy stadionie miejskim. Wykonawca zadba też o odwodnienie, piłkochwyty z siatki i wyposażenie obiektu sportowego. Do tego kilkumetrowa strefa bezpieczeństwa otaczająca boisko. Nawierzchnia będzie musiała spełniać wymogi FIFA Quality Pro. W narożnikach ustawione będą 18-metrowe maszty, a na każdym po 10 lamp. Obiekt ma powstać do maja przyszłego roku. Firma która wygra przetarg będzie także zobowiązana do 3-letniej konserwacja boiska. Na ten cel miasto dostało 1,3 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu. Tyle samo dołoży z własnej kasy.

Przypomnijmy, że w trakcie opracowywania jest też projekt stadionu miejskiego. Na to miasto wydało 200 tys. zł. Stadion ma spełniać wymogi licencyjne drugiej ligi i nadawać się do organizacji imprez rozrywkowych. – Później będziemy zabiegać o środki zewnętrzne na samą modernizację. To będzie przebiegać etapowo. A bez projektu nie możemy się o to starać – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Miejski stadion był kilka razy remontowany, m.in. jego trybuny, ale jako całość jak dotąd nie doczekał sie gruntowej modernizacji.

Natomiast trwają już prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Wykonawcę wyłoniono dopiero przy drugim przetargu, bo pierwszy unieważniono, bo jedyna złożona wówczas oferta była o 20 tys. zł wyższa od środków którymi dysponuje miasto. Drugi przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne "ZIB". Ma wybudować boisko za blisko 239,5 tys. zł. Obiekt ma pełnić rolę kortu tenisowego, boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i nożnej. Nawierzchnia będzie poliuretanowa. Inwestycja ma powstać do 5 listopada.

Boisko ma służyć przede wszystkim uczniom. – W ciągu dnia będą się tu odbywały lekcje wychowania fizycznego. Po południu zajęcia dla szkolnych klubów sportowych, a reszta czasu dla mieszkańców miasta. Chciałbym, aby boisko żyło do późnych godzin – mówił nam jeszcze przed ogłoszeniem przetargu Przemysław Olesiejuk, dyrektor LO.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2016 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budowa boiska, owszem, niech będzie. A kiedy budowa lotniska i 1000 miejsc pracy obiecane przez ,,włodarza'' podczas kampanii wyborczej?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!