sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Brakuje butów i motopomp

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2001, 13:46

Srebrny medal Józefowi Górczyńskiemu wręcza Stefan Todorski z Zarządu Głównego Związku Ochotniczych
Srebrny medal Józefowi Górczyńskiemu wręcza Stefan Todorski z Zarządu Głównego Związku Ochotniczych

- Najgorzej jest w jednostkach typu "M”. Najczęściej brakuje obuwia, w złym stanie są też motopompy. W tych warunkach działalność strażaków jest możliwa tylko dzięki ich zapałowi - mówi Zuzanna Pieniak, prezes OSP w powiecie łukowskim, na zjeździe tej organizacji w Radoryżu Smolanym.

Delegaci skarżyli się na złe warunki pracy, mówili o konieczności poprawy usprzętowienia jednostek OSP, zakupów nowej odzieży ochronnej. Pomoc w przeszkoleniu ochotników obiecał komendant powiatowy PSP Andrzej Rusinek. Poseł Leszek Świętochowski zaproponował przybyłym na zjazd kolegom posłom Arkadiuszowi Kaszni i Wiktorowi Osikowi stworzenie lokalnego lobbingu na rzecz pomocy OSP.
- Z waszych twarzy można wyczytać doświadczenie i odpowiedzialność. Robicie to wszystko z potrzeby serca, dla dobra społecznego. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiedniego dofinansowania, jaka wam się należy. Pod względem liczebności jesteście przecież największą grupą zorganizowaną w kraju, żadna z partii politycznych nie może z wami wygrać w tej dziedzinie - mówił Leszek Świętochowski.
O sposobach przyciągnięcia młodzieży w szeregi ochotnicze opowiadał kapelan strażaków ksiądz Roman Sawczuk: - Najważniejsze to znaleźć kogoś, kto będzie potrafił zapalić tych ludzi. Widząc zaangażowanie nawet wójt każdej gminy wyjdzie zza biurka i zrobi wszystko, by znaleźć dla was pieniądze - przekonywał ks. kapelan.
Delegaci są zadowoleni z dotychczasowych działań swoich władz, bo przy wyborze nowego zarządu na kolejną kadencję nie chcieli zmieniać jego składu. Prezeską OSP dalej będzie wójt gminy Wola Mysłowska Zuzanna Pieniak, a wiceprezesem łukowski wicestarosta Władysław Mika. Na stanowisko drugiego wiceprezesa strażacy wybrali po raz pierwszy powiatowego komendanta straży pożarnej Andrzeja Rusinka.
Za udział w usuwaniu skutków tegorocznej powodzi w powiecie Opole Lubelskie dwóch łukowskich strażaków zostało odznaczonych medalami "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. Srebrny otrzymał Józef Górczyński, brązowy Marian Strzyżewski.
Tylko w ubiegłym roku drużyny OSP z powiatu łukowskiego uczestniczyły w około 430 zdarzeniach, ugaszono ponad 290 pożarów. W tym roku liczba akcji sięgnęła już blisko 400 a ogień opanowano w ponad 230 przypadkach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!