czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Centrum Integracji Społecznej pomaga bezrobotnym. Stołówki w urzędzie na razie nie będzie

Dodano: 4 grudnia 2015, 12:18
Autor: Ewelina Burda

Centrum Integracji Społecznej dostanie w 2016 roku 252 tys. dotacji z Urzędu Miasta (fot. CIS)
Centrum Integracji Społecznej dostanie w 2016 roku 252 tys. dotacji z Urzędu Miasta (fot. CIS)

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej z dotacją od Urzędu Miasta. Na ostatniej sesji radni zdecydowali że w 2016 roku przekażą po 600 zł miesięcznie na uczestnika bialskiego centrum. Kierownictwo placówki zapewnia że o taką właśnie kwotę wnioskowało.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

CIS powstało w 2014 roku przy ośrodku Misericordia Caritas. Bezrobotni nabywają tu nowe umiejętności, zdobywają zawodowe doświadczenie. Placówka pomaga im wrócić na rynek pracy. 

– Obecnie pracują tu 34 osoby w pięciu sekcjach: gastronomicznej, florystyczno-ogrodniczej, remontowo-porządkowej, opiekunek osób starszych i księgowo-finansowej – mówi kierownik Andrzej Hojna.

Kilka miesięcy temu Centrum Integracji Społecznej wyszło z pomysłem uruchomienia stołówki w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej. – To na razie nie wypali, bo nie mamy środków. A biznes ten jest dosyć kosztowny. Być może powrócimy do tego, jeżeli pozyskamy środki unijne – przyznaje Hojna.

Rezygnację z żalem przyjmuje prezydent miasta. – Bardzo się cieszyłem z zapowiedzi uruchomienia stołówki. W magistracie pracuje ok. 230 urzędników. Chciałabym aby mieli godne warunki. A stołówka mogłaby również służyć mieszkańcom – uważa prezydent Dariusz Stefaniuk. – Tym bardziej, że pomieszczenia piwnic urzędu cały czas są do zaadaptowania – dodaje Stefaniuk.

Póki co, Centrum zamierza skupić się na innym obszarze swojej działalności. – Na dniach pełną parą ruszamy z kwiaciarnią przy ulicy Sidorskiej. Odpowiadać za nią będą uczestnicy sekcji florystyczno-ogrodniczej – potwierdza kierownik.

Oprócz 600 zł z urzędu miasta, uczestnicy otrzymują też zasiłek z Powiatowego Urzędu Pracy. W 2014 roku bialski magistrat przekazał jeszcze 100 tys. zł na uruchomienie placówki, m.in. potrzebne remonty i modernizację siedziby. Natomiast w 2015 roku na działalność CIS miasto przekazało 252 tys. zł. To pieniądze z puli na program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Taką samą kwotę miasto zamierza zabezpieczyć w 2016 roku.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!