Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

31 sierpnia 2016 r.
20:04

Czeczeni próbowali wjechać do Polski. Minister powiedział „nie”

Autor: Zdjęcie autora bar
255 19 A A
(fot. Irina Szepielewicz / Kurier Brzeski)
(fot. Irina Szepielewicz / Kurier Brzeski)

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA odniósł się do informacji, że we wtorek w białoruskim Brześciu, tuż przy granicy z Polską, koczowali uchodźcy z Czeczenii. Nie mając wiz usiłowali przedostać się przez Terespol do Unii Europejskiej. Pisaliśmy o tym w dzisiejszym wydaniu Dziennika Wschodniego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie będziemy ulegać presji tych, którzy chcą doprowadzić do kryzysu migracyjnego. Nasza polityka jest zupełnie inna. Granica polska jest szczelna. W Czeczenii nie ma wojny, w odróżnieniu od sytuacji sprzed lat – powiedział w programie TVN24 „Jeden na jeden”.

Zdaniem ministra, celem podróży Czeczenów jest zachodnia Europa. – To jest w mojej ocenie próba stworzenia nowego szlaku emigracji, napływu muzułmanów do Europy. My jesteśmy za tym, żeby pomagać poszkodowanym. My pomagamy poprzez to, że gdy jest wojna staramy się finansowo wspierać czy pomagać uchodźcom w obozach tam, gdzie są uchodźcami. My także uszczelniamy granicę zewnętrzną Unii Europejskiej – podkreślił Błaszczak. Dodał, że póki jest ministrem spraw wewnętrznych, a w kraju rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nie narazi Polski na zagrożenie terrorystyczne.

– We wtorek wieczorem w Terespolu Czeczenów już nie było – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Najprawdopodobniej zostali zabrani przez białoruskie służby.

Rzecznik poinformował także, że w tym roku na przejściu w Terespolu Straż Graniczna przyjęła wnioski od blisko 6 tys. osób ubiegających się o status uchodźcy. Przyznał też,
że składali je przede wszystkim Rosjanie narodowości czeczeńskiej.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 03:39
Część Czeczenów, którzy próbują przekroczyć granicę jest prawosławna a nie muzułmańska.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 16:50
BŁASZCZAK DO DYMISJI JUŻ WPUŚCIŁ 6.000 ROSJANOCZECZENÓW W TYM ROKU, TO SA GROŹNI LUDZIE!!!!!
Avatar
??? / 1 września 2016 o 16:42
luki napisał:
Po takich komentarzach jak tutaj dziwicie się, że w Wielkiej Brytanii dochodzi teraz do napadów na Polaków? Tam to my jesteśmy obcymi.
Czy Czeczenia/Federacja Rosyjska należy do UE ???? Bo UK jeszcze póki co tak ...Polska również. Daruj sobie debilne komentarze.
Avatar
luki / 1 września 2016 o 16:38
Po takich komentarzach jak tutaj dziwicie się, że w Wielkiej Brytanii dochodzi teraz do napadów na Polaków? Tam to my jesteśmy obcymi. 
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 11:00
Brawo !!! Won z islamem z Polski !!!!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:58
Brawo!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:34
Brawo ministrze. Islam nie przejdzie!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:25
ludzie to kłamca pierwszego rzędu komu my pomagamy finansowo. Błaszczak to kłamca kłamca kłamca i obłudnik.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:24
Brawo panie ministrze. Dobrze że Bredzisław i Kopaczka dostali kopa w d. Oni, na rozkaz merkel i IV niemieckiej rzeszy islamskiej, sprowadziliby tysiące islamistów, by ci się wysadzali i odrzynali glowy Polakom.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:15
Nie cierpię włazidupcy-płaszczaka ale to pierwsza jego decyzja którą popieram!
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 03:39
Część Czeczenów, którzy próbują przekroczyć granicę jest prawosławna a nie muzułmańska.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 16:50
BŁASZCZAK DO DYMISJI JUŻ WPUŚCIŁ 6.000 ROSJANOCZECZENÓW W TYM ROKU, TO SA GROŹNI LUDZIE!!!!!
Avatar
??? / 1 września 2016 o 16:42
luki napisał:
Po takich komentarzach jak tutaj dziwicie się, że w Wielkiej Brytanii dochodzi teraz do napadów na Polaków? Tam to my jesteśmy obcymi.
Czy Czeczenia/Federacja Rosyjska należy do UE ???? Bo UK jeszcze póki co tak ...Polska również. Daruj sobie debilne komentarze.
Avatar
luki / 1 września 2016 o 16:38
Po takich komentarzach jak tutaj dziwicie się, że w Wielkiej Brytanii dochodzi teraz do napadów na Polaków? Tam to my jesteśmy obcymi. 
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 11:00
Brawo !!! Won z islamem z Polski !!!!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:58
Brawo!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:34
Brawo ministrze. Islam nie przejdzie!
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:25
ludzie to kłamca pierwszego rzędu komu my pomagamy finansowo. Błaszczak to kłamca kłamca kłamca i obłudnik.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:24
Brawo panie ministrze. Dobrze że Bredzisław i Kopaczka dostali kopa w d. Oni, na rozkaz merkel i IV niemieckiej rzeszy islamskiej, sprowadziliby tysiące islamistów, by ci się wysadzali i odrzynali glowy Polakom.
Avatar
Gość / 1 września 2016 o 09:15
Nie cierpię włazidupcy-płaszczaka ale to pierwsza jego decyzja którą popieram!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!