sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Dziś wystąpią w telewizji

Dodano: 23 stycznia 2002, 15:02

Prawie trzystu tegorocznych maturzystów spotkało się we wtorek w auli swojej szkoły z przedstawicielami redakcji miesięcznika "Perspektywy” i rzecznikiem Parlamentu Studentów RP.

Łukowskie liceum znalazło się na liście szkół, które wzięły udział w akcji "Idź na studia”.
Akcję od dwóch lat organizuje Parlament Studentów RP i miesięcznik "Perspektywy”. W tym roku ekipa organizatorów odwiedziła już m.in.: Łowicz, Płock, Ostrołękę, Iławę, Żywiec, Ostrów Wielkopolski. Rzecznik organizacji studenckiej Leszek Stypułkowski i dziennikarze "Perspektyw”, Magdalena Gąsowska i Piotr Hayder, mówili o nowej maturze, próbowali przekonać uczniów, czego powinni się w niej bać a czego nie. Młodzież dowiedziała się, jak na studiach korzystać z dodatkowych funduszy na finansowanie nauki, stypendiów, kredytów studenckich.
Uczniowie pytali o szczegóły dotyczące życia studenckiego, egzaminów wstępnych, urlopów dziekańskich, nowych kierunków i uczelni oraz warunków przyjmowania na poszczególne kierunki studiów. Goście odpowiadali też na pytania dotyczące możliwości podjęcia pracy po konkretnych kierunkach studiów. Chętnych do zadawania pytań było wielu, każdy pytający dostawał w prezencie informator dla maturzystów.
Dziś grupę z "Kościuszki” będzie można zobaczyć w programie telewizyjnym. Tworzą ją uczniowie klas drugich i trzecich. Czterdziestoosobową ekipę szkolną zaprosiła do siebie redakcja "Roweru Błażeja”, programu dla młodzieży emitowanego na kanale pierwszym telewizji publicznej. Tematem dzisiejszej audycji będą "Sukcesy Polaków w sporcie”. - Chętnych do wyjazdu było stu pięćdziesięciu a miejsc tylko czterdzieści, wychowawcy klas musieli przeprowadzić selekcję - mówi Grzegorz Rzymowski, wicedyrektor łukowskiego liceum. Koszty wyjazdu każdy z uczniów pokrywa sam.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24