czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Dziś wystąpią w telewizji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2002, 15:02

Prawie trzystu tegorocznych maturzystów spotkało się we wtorek w auli swojej szkoły z przedstawicielami redakcji miesięcznika "Perspektywy” i rzecznikiem Parlamentu Studentów RP.

Łukowskie liceum znalazło się na liście szkół, które wzięły udział w akcji "Idź na studia”.
Akcję od dwóch lat organizuje Parlament Studentów RP i miesięcznik "Perspektywy”. W tym roku ekipa organizatorów odwiedziła już m.in.: Łowicz, Płock, Ostrołękę, Iławę, Żywiec, Ostrów Wielkopolski. Rzecznik organizacji studenckiej Leszek Stypułkowski i dziennikarze "Perspektyw”, Magdalena Gąsowska i Piotr Hayder, mówili o nowej maturze, próbowali przekonać uczniów, czego powinni się w niej bać a czego nie. Młodzież dowiedziała się, jak na studiach korzystać z dodatkowych funduszy na finansowanie nauki, stypendiów, kredytów studenckich.
Uczniowie pytali o szczegóły dotyczące życia studenckiego, egzaminów wstępnych, urlopów dziekańskich, nowych kierunków i uczelni oraz warunków przyjmowania na poszczególne kierunki studiów. Goście odpowiadali też na pytania dotyczące możliwości podjęcia pracy po konkretnych kierunkach studiów. Chętnych do zadawania pytań było wielu, każdy pytający dostawał w prezencie informator dla maturzystów.
Dziś grupę z "Kościuszki” będzie można zobaczyć w programie telewizyjnym. Tworzą ją uczniowie klas drugich i trzecich. Czterdziestoosobową ekipę szkolną zaprosiła do siebie redakcja "Roweru Błażeja”, programu dla młodzieży emitowanego na kanale pierwszym telewizji publicznej. Tematem dzisiejszej audycji będą "Sukcesy Polaków w sporcie”. - Chętnych do wyjazdu było stu pięćdziesięciu a miejsc tylko czterdzieści, wychowawcy klas musieli przeprowadzić selekcję - mówi Grzegorz Rzymowski, wicedyrektor łukowskiego liceum. Koszty wyjazdu każdy z uczniów pokrywa sam.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!