Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 grudnia 2016 r.
17:06

Okradł szalet miejski, groził koledze śmiercią. Zjadł mu jogurt i ciasto

1241 20 A A
Sąd zdecydował, że młody recydywista może czekać na odsiadkę na wolności. Fot. Wojciech Nieśpiałowski <br />
Sąd zdecydował, że młody recydywista może czekać na odsiadkę na wolności. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Dwa lata i trzy miesiące więzienia. Taki wyrok usłyszał 30-latek z Białej Podlaskiej. Daniel K. napadł na kolegę, po czym zabrał mu dwa jogurty i ciastko. Zjadł też mięso pozostawione w miejskim szalecie

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę młodego recydywisty rozstrzygnął w piątek Sąd Okręgowy w Lublinie. Daniel K. odpowiadał m.in. za napaść, której dopuścił się w marcu tego roku w Białej Podlaskiej. Niespełna trzy miesiące wcześniej wyszedł z więzienia. Feralnego dnia był sam i jak wyjaśnił śledczym, wypił pół litra whisky. W nocy postanowił odwiedzić znajomego – 51-letniego Michała Sz. Dobijał się do jego mieszkania, po czym wyłamał drzwi, wszedł do środka i rzucił się na gospodarza. Popchnął go na łóżko, chwycił za gardło i potrząsał nim krzycząc: „Ja cię k…wa zabiję! Już nie żyjesz!”

– Uderzył mnie w twarz. Miał jakieś pretensje. Próbowałem go uspokoić – relacjonował w sądzie Michał S.

Napastnik chwycił leżące w pobliżu dwa noże. – Groził nimi pokrzywdzonemu. Chciał go również uderzyć pogrzebaczem, ale Michał Sz. osłonił się przed ciosem – wyjaśniał uzasadniając wyrok sędzia Adam Daniel.

30-latek miał przystawiać noże do szyi Michała Sz. Groził, że go zabije. Kiedy na chwilę się uspokoił, zabrał dwa jogurty i zjadł ciasto przygotowane dla siostrzenicy gospodarza. Nie zważał przy tym na protesty Michała Sz. Jeden jogurt wypił, a drugi wylał. Na chwilę zabrał też należącego do mężczyzny laptopa. Odchodząc przestrzegł 51-latka, by ten nie wzywał policji. Mężczyzna zawiadomił jednak o wszystkim mundurowych.

Po zatrzymaniu Daniela K. okazało się, że ma on na sumieniu także włamanie do szaletu miejskiego w Białej Podlaskiej. Wszedł do środka przez okno i ukradł wart 5 zł kawałek smażonego mięsa.
– Mięso przygotowałem dzień wcześniej. Nie zjadłem, bo był piątek, a włamanie było w sobotę – tłumaczył na początku procesu dzierżawca szaletu.

– Daniel K. poszedł do szaletu po opał. Okazało się jednak, że nie ma w co go zapakować. Zmienił więc swoje zamiary i zjadł mięso. Niewątpliwie zrobił to z głodu – dodał sędzia Daniel.

Za zabranie jogurtów i ciasta Daniel K. został skazany na 30 dni aresztu. Mężczyzna od marca przebywa za kratami. Sąd zaliczył mu więc ten czas na poczet kary. Za pozostałe przestępstwa sąd wymierzył Danielowi K. 2 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności. Zdecydował jednocześnie, że młody recydywista może czekać na odsiadkę na wolności.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 07:40
takie cos powinno sie po prostu usypiac a nie utrzymywac przez 3 lata za nasze pieniadze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 18:09
Tak dzieci maja 500+ i dalej akcje "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" a co dla innych ludzi - głodnych. Jak byście byli kiedyś głodni to byście zrozumieli czlowieka, a tu tyle lat więzienia, może to i dobrze byleby do Opola Lub. nowe więzienie i podobno dobre jedzenie. Jak żyć w tym kraju?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 15:25
ciekawe ile gosc dostanie za amber gold bo porownujac pieniadze to milion lat jak nic
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 13:23
Władze powinny mieć ustawowe prawo, a nawet obowiązek, by takie patologiczne śmieci bezzwłocznie neutralizować i komercyjnie spieniężać na poczet odszkodowań dla ofiar śmiecia.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 09:30
I pomyśleć że Gronkiewicz Waltz dalaej lata po wolności. JAK KRAŚĆ TO MILIIONY...
Avatar
BG / 11 grudnia 2016 o 22:40
i znowu alkohol, a lecznicza marihuana dalej nielegalna... menelski kraj. Z czego chcesz się leczyć? Typowy argument zjaranych czerepów co nie wiedzą nawet czym jest medyczna marihuana. Myślisz,że gdyby była legalna,to mógłbyś mieć towar i legalnie palić zjarany ptasi móżdżku?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 21:56
i znowu alkohol, a lecznicza marihuana dalej nielegalna... menelski kraj.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 20:51
co za ameba
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 19:15
Czyli nie ma szans na odzyskanie "Fantów"...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 18:48
Za jogurt? Bezapelacyjnie, najwyższy wymiar kary rodem z PRL. Czapa jak nic! Zero tolerancji.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 07:40
takie cos powinno sie po prostu usypiac a nie utrzymywac przez 3 lata za nasze pieniadze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 18:09
Tak dzieci maja 500+ i dalej akcje "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" a co dla innych ludzi - głodnych. Jak byście byli kiedyś głodni to byście zrozumieli czlowieka, a tu tyle lat więzienia, może to i dobrze byleby do Opola Lub. nowe więzienie i podobno dobre jedzenie. Jak żyć w tym kraju?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 15:25
ciekawe ile gosc dostanie za amber gold bo porownujac pieniadze to milion lat jak nic
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 13:23
Władze powinny mieć ustawowe prawo, a nawet obowiązek, by takie patologiczne śmieci bezzwłocznie neutralizować i komercyjnie spieniężać na poczet odszkodowań dla ofiar śmiecia.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 09:30
I pomyśleć że Gronkiewicz Waltz dalaej lata po wolności. JAK KRAŚĆ TO MILIIONY...
Avatar
BG / 11 grudnia 2016 o 22:40
i znowu alkohol, a lecznicza marihuana dalej nielegalna... menelski kraj. Z czego chcesz się leczyć? Typowy argument zjaranych czerepów co nie wiedzą nawet czym jest medyczna marihuana. Myślisz,że gdyby była legalna,to mógłbyś mieć towar i legalnie palić zjarany ptasi móżdżku?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 21:56
i znowu alkohol, a lecznicza marihuana dalej nielegalna... menelski kraj.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 20:51
co za ameba
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 19:15
Czyli nie ma szans na odzyskanie "Fantów"...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 18:48
Za jogurt? Bezapelacyjnie, najwyższy wymiar kary rodem z PRL. Czapa jak nic! Zero tolerancji.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 347 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!