niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Ignacy Krępicki

Dodano: 16 lutego 2003, 15:56
Autor: Ewa Bagłaj

Instruktor jeździectwa, licencjonowany podkuwacz koni. Miłośnik jazdy w stylu western. Pracuje w klubie "Ostroga” w Ortelu Królewskim.

Urodził się 24 maja 1952 roku we Wrocławiu. Pierwsze wspomnienie z dzieciństwa to pasące się stado koni w Tyliczu, gdzie mieszkał. Wychowywał się wśród masztalerzy. Pracę zaczął od wakacyjnych wypraw do stadniny w Książnie (dzisiejszy Książ) na Śląsku. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Miliczu zatrudniał się na zmianę w lesie i przy koniach. Jednak największą pasją pozostały te ostatnie.
Jak na prawdziwego trampa przystało, przygód jego życia "na wołowej skórze maczkiem nie da rady spisać”. Mieszkał już w tylu miejscach, że chcąc je zaznaczyć na mapie Polski, chyba łatwiej wykreślić te, do których nie zawitał. Zapytany o najważniejsze wylicza: - Stadnina w Michałowie, Drzonków, potem Siary. W Tyliczu miałem własne konie. Dalej Kurozwęki, prywatna stajnia pod Kielcami, Mazury...
Wśród koniarzy słynie z zamiłowania do perfekcyjnego stępa. Wbrew pozorom ten najwolniejszy z końskich chodów wcale nie jest łatwy. - Prościej jest utrzymać się na galopującym koniu niż stępować tak, żeby maszerował a nie człapał - podkreśla instruktor z Ostrogi.
Przekonują się o tym na co dzień bywalcy tego położonego nad brzegiem Zielawy ośrodka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!