piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Internet w gminie to tylko gadżet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2002, 17:51

Niejednokrotnie strony internetowe w wielu gminach są traktowane jak gadżet. Wiele urzędów nie wykorzystuje ich jako środka promocji, aktualnej informacji i kanału kontaktowego dla interesantów.

Wszystkie podlaskie gminy mają już swoje strony. Bywają one częstokroć ubogie w informacje. Brakuje aktualizacji danych o ludności i ostatnich wydarzeniach.
W powiecie Biała Podlaska, jak i mieście Międzyrzec Podlaski (a są tam ciekawe strony) ostatnie aktualności kończą się w pierwszym przypadku 23 lipca (poza dożynkami z 15 września), a w drugim - w sierpniu. Miasto Biała Podlaska On-Line (dwujęzyczny i urozmaicony serwis) kończy prezentację repertuaru kina z dniem 1 września. Trudno też w bialskim grodzie przesłać do prezydenta odpowiednią informację.
Najczęściej przeglądając strony gmin mamy do czynienia z minimum informacji o położeniu wsi i charakterystyce okolicy. Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Kodeń i Terespol mają bogatszą ofertę turystyczną, widoczki i informacje o słynnych sanktuariach.
Bywały w Europie, romanista, Marian Tomkowicz, wójt gminy Leśna Podlaska, traktuje Internet jak oczko w głowie. Podkreśla i udowadnia, że odpowiada na korespondencję.
- Niekiedy pielgrzymi wyruszający do leśnianskiej bazyliki dopytują się nas o adresy i noclegi. Niezwłocznie odpowiadamy. Pokazujemy też nasze szkoły, których uczniowie z radością oglądają własne fotografie. Mamy uruchomioną przy GOK kafejkę internetową, gdzie młodzież do godziny 22 może skorzystać za złotówkę ze stałego łącza. Umożliwia to także internetową edukację - mówi Marian Tomkowicz.
Niedawno wystąpiliśmy poprzez Internet do podlaskich urzędów miast i gmin z prośbą o podanie szybkiej informacji dotyczącej grodów i terenów gminnych. Tylko jeden urząd skorzystał z podanego naszego emalia, na który nadesłał informację. W kilku dopiero po kilkunastu dniach odpowiedziano na naszą prośbę.
Wcale nie dotarły nasze pytania do Urzędu Miasta w Terespolu i Urzędu Gminy w Janowie Podlaskim. Kiedy zadzwoniliśmy do szefów urzędów, byli zdziwieni i nie potrafili nam odpowiedzieć, dlaczego tak się stało. Dotąd czekamy na ich wyjaśnienia.
Bogdan Sozoniuk, rzecznik prasowy Starostwa Bialskiego powiedział nam, że prawdopodobnie na witrynie starostwa znajduje się niepoprawny adres.
- Korzystałem z danych, które miałem. Nie weryfikowałem wcale e-maili. Nasza witrynka jest mała, ma raptem 28 stron. Ostatnio udało mi się tylko pokazać dożynki - mówi Bogdan Sozoniuk. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!