piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Inwestycje w Białej Podlaskiej? Jest jeden poważny problem

Dodano: 1 listopada 2017, 10:44
Autor: eb

Tak ma wyglądać amfiteatr w Białej Podlaskiej
Tak ma wyglądać amfiteatr w Białej Podlaskiej

Bez fajerwerków. Tak o przyszłorocznym budżecie inwestycyjnym mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. Już teraz widzi inny problem - przetargów na wykonawstwo.

– W przyszłym roku będziemy głównie kontynuować inwestycje ze środków unijnych. Nie ma co się spodziewać fajerwerków. Chociaż, jak niektórzy mówią, to rok wyborczy. Ale my pracowaliśmy przez te 3 lata i pokazaliśmy, że można inwestować bez kredytu – mówi prezydent Białej Podlaskiej. – Będziemy to kontynuować – dodaje.

Ale jednocześnie zwraca uwagę na inny problem. – Chodzi o wykonawstwo. Organizowaliśmy już kolejny przetarg na przebudowę miejskiego amfiteatru. Dla nas to przykra sprawa, bo kultura leży nam na sercu. A niestety środki finansowe, które mamy na ten cel, dla wykonawców są zbyt małe – przyznaje Stefaniuk.

Jego zdaniem wycena robót była realna. Za pierwszym razem wpłynęła tylko oferta bialskiej firmy Dombud, która zaproponowała 4,7 mln zł. Tymczasem na remont i zadaszenie amfiteatru władze planowały wydać 3,5 mln zł. Drugiego przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto. – Dzisiaj mamy boom inwestycyjny w Polsce, co wynika również ze środków zewnętrznych. Możemy zapytać innych samorządowców, inwestycje wszędzie drożeją, bo rynek zaangażowany jest w budowę nowych obiektów – stwierdza prezydent.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja dotyczy przetargu na przebudowę stadionu. – Nasza wycena robót to ok. 26 mln zł. Tymczasem jedyna oferta opiewała na kwotę 55 mln zł. To jest zupełnie nie do przyjęcia. Nas na to nie stać po prostu. A kredytu uważam, że nie warto brać. Należy dążyć do kompromisu – tłumaczy Stefaniuk.

Ofertę o której mówił prezydent złożył warszawski Budimex. Miasto dostało 10 mln zł dotacji na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu. Do końca tego roku ogłoszony ma być drugi przetarg. Niewykluczone, że miasto zmieni koncepcję przebudowy stadionu na bardziej ekonomiczną.

Mambo
Dr Maybach
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mambo
Mambo (11 stycznia 2018 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mi się nie podoba, że ludzie kupują działki na obrzeżach miasta, budują domy, a następnie żądają, aby miasto na koszt wszystkich utwardziło im drogę dojazdową i wykonało oświetlenie. Stać was buraki na stawianie domów to zrzućie się i sami sobie utwardzajcie drogi. Cieszy mnie że Stefaniuk nie utwardza za nasze pieniądze dróg z których korzysta tylko garstka wybrańców na jakimś zadupiu po BP.
Rozwiń
Dr Maybach
Dr Maybach (10 stycznia 2018 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wzstarcyy nie kraść towarzyszu preyzdencie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2017 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zorro, na szczęście woźny magistrat zamknął i wreszcie skończyłeś pisać hymny pochwalne na cześć swojego prezydenta. Nie przejmuj się, że prezydent stworzył więcej, jak tylko 1000 nowych miejsc pracy. Prezydent jest fenomenalnym stwórcą, ale dopiero się rozkręca. Bądź dobrej myśli i jadaj szpinak.
Rozwiń
zorro
zorro (6 listopada 2017 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WillyWonka napisał:
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z najlepszych terenów w mieście dla państwa. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczone za potężne uszczuplenie budżetu miasta. Przypominam też że to nie Pan Stefaniuk ale poprzednik Pan Czapski przygotował projekty budynków z Mieszkania+. Pan Stefaniuk jedyne co zrobił to za darmo wszystko porozdawał.
 Tak Tak "srali muchi będzie wiosna" tak tłumaczyć może tylko i wyłącznie zakompleksiony biurokrata, który czerpał korzysci z urzędowania poprzednika. Sprawa wygląda inaczej bo liczy się to co jest, a nie to co było. Poprzednik urzędował 20 lat więc co nie miał czasu na budowę mieszkań komunalnych? A może tyle czasu zajęło sporządzenie planów? Wymysl lepsze argumenty bo to co napisałeś WILLY GAMONIU to nie są żadne argumenty. Stefaniuk poprostu zrobił to co powinien poprzednik z tą różnicą, że nie czekał klikunastu lat aż skapnie mu coś z tej inwestycji do kieszeni, a poprzednik......zapomniałeś już jak wyłączał światło latarni na ulicach bo brakowało kasy? A co do miejsc pracy 1000 miejsc słaby argument. Bo same firmy budowlany przystepujące do tych inwestycji podwoiły lub nawet potroiły swoje zatrudnienie. więc w przeciągu tych 3,5 roku Stefaniuk na bank stworzył 1000 miejsc pracy jak nie więcej, więc przestańcie pir....ć głupoty PSL-POpopaprańcy.....
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2017 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest znacznie więcej, jak tylko jeden poważny problem. Gdzie obiecywane 1000 miejsc pracy na lotnisku. Kiedy i gdzie magistrat zasadzi dęby, jesiony, jawory, jako kompensatę za drzewostan wycięty na terenie lotniska? Czy Urząd Miasta otrzymał lotnisko ustawową darowizną na urządzanie imprez samochodowych i innych, na ,,mocowanie'' aeroklubów i klubów, czy na cel ściśle określony w ustawie? Ustawodawca wyraźnie określi, jeżeli samorząd nie nie założy użytku publicznego samodzielnie lub z innym podmiotem, nieruchomość z mocy ustawy wraca do Skarbu Państwa. Wszystkie miasta, które uznały, że nie ich na zakładanie lotnisk cywilnych już dawno zwróciły byłe lotniska wojskowe i przestały pitolić mieszkańcom 3 x 3 o rozwoju w oparciu o porty lotnicze. Kto zatem udaje, że obecny status naszego lotniska jest zgodny z ustawowym celem przeznaczenia darowizny? Wojewoda?, premier, minister?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!