Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

1 listopada 2017 r.
10:44

Inwestycje w Białej Podlaskiej? Jest jeden poważny problem

Autor: Zdjęcie autora eb
7 15 A A
Tak ma wyglądać amfiteatr w Białej Podlaskiej
Tak ma wyglądać amfiteatr w Białej Podlaskiej

Bez fajerwerków. Tak o przyszłorocznym budżecie inwestycyjnym mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. Już teraz widzi inny problem - przetargów na wykonawstwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W przyszłym roku będziemy głównie kontynuować inwestycje ze środków unijnych. Nie ma co się spodziewać fajerwerków. Chociaż, jak niektórzy mówią, to rok wyborczy. Ale my pracowaliśmy przez te 3 lata i pokazaliśmy, że można inwestować bez kredytu – mówi prezydent Białej Podlaskiej. – Będziemy to kontynuować – dodaje.

Ale jednocześnie zwraca uwagę na inny problem. – Chodzi o wykonawstwo. Organizowaliśmy już kolejny przetarg na przebudowę miejskiego amfiteatru. Dla nas to przykra sprawa, bo kultura leży nam na sercu. A niestety środki finansowe, które mamy na ten cel, dla wykonawców są zbyt małe – przyznaje Stefaniuk.

Jego zdaniem wycena robót była realna. Za pierwszym razem wpłynęła tylko oferta bialskiej firmy Dombud, która zaproponowała 4,7 mln zł. Tymczasem na remont i zadaszenie amfiteatru władze planowały wydać 3,5 mln zł. Drugiego przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto. – Dzisiaj mamy boom inwestycyjny w Polsce, co wynika również ze środków zewnętrznych. Możemy zapytać innych samorządowców, inwestycje wszędzie drożeją, bo rynek zaangażowany jest w budowę nowych obiektów – stwierdza prezydent.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja dotyczy przetargu na przebudowę stadionu. – Nasza wycena robót to ok. 26 mln zł. Tymczasem jedyna oferta opiewała na kwotę 55 mln zł. To jest zupełnie nie do przyjęcia. Nas na to nie stać po prostu. A kredytu uważam, że nie warto brać. Należy dążyć do kompromisu – tłumaczy Stefaniuk.

Ofertę o której mówił prezydent złożył warszawski Budimex. Miasto dostało 10 mln zł dotacji na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu. Do końca tego roku ogłoszony ma być drugi przetarg. Niewykluczone, że miasto zmieni koncepcję przebudowy stadionu na bardziej ekonomiczną.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mambo / 11 stycznia 2018 o 17:02
A mi się nie podoba, że ludzie kupują działki na obrzeżach miasta, budują domy, a następnie żądają, aby miasto na koszt wszystkich utwardziło im drogę dojazdową i wykonało oświetlenie. Stać was buraki na stawianie domów to zrzućie się i sami sobie utwardzajcie drogi. Cieszy mnie że Stefaniuk nie utwardza za nasze pieniądze dróg z których korzysta tylko garstka wybrańców na jakimś zadupiu po BP.
Avatar
Dr Maybach / 10 stycznia 2018 o 22:23
Wzstarcyy nie kraść towarzyszu preyzdencie.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:54
zorro, na szczęście woźny magistrat zamknął i wreszcie skończyłeś pisać hymny pochwalne na cześć swojego prezydenta. Nie przejmuj się, że prezydent stworzył więcej, jak tylko 1000 nowych miejsc pracy. Prezydent jest fenomenalnym stwórcą, ale dopiero się rozkręca. Bądź dobrej myśli i jadaj szpinak.
Avatar
zorro / 6 listopada 2017 o 10:51
WillyWonka napisał:
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z najlepszych terenów w mieście dla państwa. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczone za potężne uszczuplenie budżetu miasta. Przypominam też że to nie Pan Stefaniuk ale poprzednik Pan Czapski przygotował projekty budynków z Mieszkania+. Pan Stefaniuk jedyne co zrobił to za darmo wszystko porozdawał.
 Tak Tak "srali muchi będzie wiosna" tak tłumaczyć może tylko i wyłącznie zakompleksiony biurokrata, który czerpał korzysci z urzędowania poprzednika. Sprawa wygląda inaczej bo liczy się to co jest, a nie to co było. Poprzednik urzędował 20 lat więc co nie miał czasu na budowę mieszkań komunalnych? A może tyle czasu zajęło sporządzenie planów? Wymysl lepsze argumenty bo to co napisałeś WILLY GAMONIU to nie są żadne argumenty. Stefaniuk poprostu zrobił to co powinien poprzednik z tą różnicą, że nie czekał klikunastu lat aż skapnie mu coś z tej inwestycji do kieszeni, a poprzednik......zapomniałeś już jak wyłączał światło latarni na ulicach bo brakowało kasy? A co do miejsc pracy 1000 miejsc słaby argument. Bo same firmy budowlany przystepujące do tych inwestycji podwoiły lub nawet potroiły swoje zatrudnienie. więc w przeciągu tych 3,5 roku Stefaniuk na bank stworzył 1000 miejsc pracy jak nie więcej, więc przestańcie pir....ć głupoty PSL-POpopaprańcy.....
 Tak Tak "srali muchi będzie wiosna" tak tłumaczyć może tylko i wyłącznie zakompleksiony biurokrata, który czerpał korzysci z urzędowania poprzednika. Sprawa wygląda inaczej bo liczy się to co jest, a nie to co było. Poprzednik urzędował 20 lat więc co nie miał czasu na budowę mieszkań komunalnych? A może tyle czasu zajęło sporządzenie planów? Wymysl lepsze argumenty bo to co napisałeś WILLY GAMONIU to nie są żadne argumenty. Stefaniuk poprostu zrobił to co powinien poprzednik z tą różnicą, że nie czekał klikunastu l... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 23:02
Jest znacznie więcej, jak tylko jeden poważny problem. Gdzie obiecywane 1000 miejsc pracy na lotnisku. Kiedy i gdzie magistrat zasadzi dęby, jesiony, jawory, jako kompensatę za drzewostan wycięty na terenie lotniska? Czy Urząd Miasta otrzymał lotnisko ustawową darowizną na urządzanie imprez samochodowych i innych, na ,,mocowanie'' aeroklubów i klubów, czy na cel ściśle określony w ustawie? Ustawodawca wyraźnie określi, jeżeli samorząd nie nie założy użytku publicznego samodzielnie lub z innym podmiotem, nieruchomość z mocy ustawy wraca do Skarbu Państwa. Wszystkie miasta, które uznały, że nie ich na zakładanie lotnisk cywilnych już dawno zwróciły byłe lotniska wojskowe i przestały pitolić mieszkańcom 3 x 3 o rozwoju w oparciu o porty lotnicze. Kto zatem udaje, że obecny status naszego lotniska jest zgodny z ustawowym celem przeznaczenia darowizny? Wojewoda?, premier, minister?
Jest znacznie więcej, jak tylko jeden poważny problem. Gdzie obiecywane 1000 miejsc pracy na lotnisku. Kiedy i gdzie magistrat zasadzi dęby, jesiony, jawory, jako kompensatę za drzewostan wycięty na terenie lotniska? Czy Urząd Miasta otrzymał lotnisko ustawową darowizną na urządzanie imprez samochodowych i innych, na ,,mocowanie'' aeroklubów i klubów, czy na cel ściśle określony w ustawie? Ustawodawca wyraźnie określi, jeżeli samorząd nie nie założy użytku publicznego samodzielnie lub z innym podmiotem, nieruchomość z mocy ustawy wraca do Sk... rozwiń
Avatar
nazywam się Kononowicz / 3 listopada 2017 o 18:11
Suma sumarum jak mawiał klasyk się porobiło się.....niczego nie będzie.
Avatar
WillyWonka / 3 listopada 2017 o 11:21
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z najlepszych terenów w mieście dla państwa. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczone za potężne uszczuplenie budżetu miasta. Przypominam też że to nie Pan Stefaniuk ale poprzednik Pan Czapski przygotował projekty budynków z Mieszkania+. Pan Stefaniuk jedyne co zrobił to za darmo wszystko porozdawał.
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z na... rozwiń
Avatar
zorro / 2 listopada 2017 o 20:54
Nie no boisko całoroczne samo się wybudowało, a i tu czary mary nowy stadion też sam zaczął się budować.....chciałbym również zaznaczyć, że napewno 90 % tych tutaj piszących imbecylów z bożej łaski z pewnością już z podaniami złożonymi czakają na mieszkanie 500 +, a no tak przecież same się wybudowały....rondo na ul. Janowskiej też samo się buduje, a jednak miast cudów bo tutaj wszystko samo się buduje....brawo Panie Stefaniuk tylko Pan się pojawił i wszystko samo się zaczęło budować...., a no i Park Radziwiłów również razem z amfiteatrem się zrewitalizował....kuźwa ludzie przyjedźcie do Międzyrzeca zobaczycie jak się inwestuje w miasto.
Nie no boisko całoroczne samo się wybudowało, a i tu czary mary nowy stadion też sam zaczął się budować.....chciałbym również zaznaczyć, że napewno 90 % tych tutaj piszących imbecylów z bożej łaski z pewnością już z podaniami złożonymi czakają na mieszkanie 500 +, a no tak przecież same się wybudowały....rondo na ul. Janowskiej też samo się buduje, a jednak miast cudów bo tutaj wszystko samo się buduje....brawo Panie Stefaniuk tylko Pan się pojawił i wszystko samo się zaczęło budować...., a no i Park Radziwiłów również razem z amfiteatrem si... rozwiń
Avatar
Ja / 2 listopada 2017 o 18:47
No ale tego się można było spodziewać..>Stefaniuk odsunął fachowców, a dał posady życiowym nieudacznikom co znają się jedynie na podlizywaniu...Koniec rzadów w pzyszłym roku, przyjdzie lepszy prezydent to rozwinie samorząd
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 14:19
Przez te wszystkie lata rządzenia obecnego prezydenta Stefaniuka co zostało większego zrobionego w mieście, co nie byłoby efektem projektów i starań poprzednika prezydenta Czapskiego? Nic mi nie przychodzi do głowy. Zupełnie. Oprócz wycinania drzew na lotnisku.
Avatar
Mambo / 11 stycznia 2018 o 17:02
A mi się nie podoba, że ludzie kupują działki na obrzeżach miasta, budują domy, a następnie żądają, aby miasto na koszt wszystkich utwardziło im drogę dojazdową i wykonało oświetlenie. Stać was buraki na stawianie domów to zrzućie się i sami sobie utwardzajcie drogi. Cieszy mnie że Stefaniuk nie utwardza za nasze pieniądze dróg z których korzysta tylko garstka wybrańców na jakimś zadupiu po BP.
Avatar
Dr Maybach / 10 stycznia 2018 o 22:23
Wzstarcyy nie kraść towarzyszu preyzdencie.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 17:54
zorro, na szczęście woźny magistrat zamknął i wreszcie skończyłeś pisać hymny pochwalne na cześć swojego prezydenta. Nie przejmuj się, że prezydent stworzył więcej, jak tylko 1000 nowych miejsc pracy. Prezydent jest fenomenalnym stwórcą, ale dopiero się rozkręca. Bądź dobrej myśli i jadaj szpinak.
Avatar
zorro / 6 listopada 2017 o 10:51
WillyWonka napisał:
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z najlepszych terenów w mieście dla państwa. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczone za potężne uszczuplenie budżetu miasta. Przypominam też że to nie Pan Stefaniuk ale poprzednik Pan Czapski przygotował projekty budynków z Mieszkania+. Pan Stefaniuk jedyne co zrobił to za darmo wszystko porozdawał.
 Tak Tak "srali muchi będzie wiosna" tak tłumaczyć może tylko i wyłącznie zakompleksiony biurokrata, który czerpał korzysci z urzędowania poprzednika. Sprawa wygląda inaczej bo liczy się to co jest, a nie to co było. Poprzednik urzędował 20 lat więc co nie miał czasu na budowę mieszkań komunalnych? A może tyle czasu zajęło sporządzenie planów? Wymysl lepsze argumenty bo to co napisałeś WILLY GAMONIU to nie są żadne argumenty. Stefaniuk poprostu zrobił to co powinien poprzednik z tą różnicą, że nie czekał klikunastu lat aż skapnie mu coś z tej inwestycji do kieszeni, a poprzednik......zapomniałeś już jak wyłączał światło latarni na ulicach bo brakowało kasy? A co do miejsc pracy 1000 miejsc słaby argument. Bo same firmy budowlany przystepujące do tych inwestycji podwoiły lub nawet potroiły swoje zatrudnienie. więc w przeciągu tych 3,5 roku Stefaniuk na bank stworzył 1000 miejsc pracy jak nie więcej, więc przestańcie pir....ć głupoty PSL-POpopaprańcy.....
 Tak Tak "srali muchi będzie wiosna" tak tłumaczyć może tylko i wyłącznie zakompleksiony biurokrata, który czerpał korzysci z urzędowania poprzednika. Sprawa wygląda inaczej bo liczy się to co jest, a nie to co było. Poprzednik urzędował 20 lat więc co nie miał czasu na budowę mieszkań komunalnych? A może tyle czasu zajęło sporządzenie planów? Wymysl lepsze argumenty bo to co napisałeś WILLY GAMONIU to nie są żadne argumenty. Stefaniuk poprostu zrobił to co powinien poprzednik z tą różnicą, że nie czekał klikunastu l... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 23:02
Jest znacznie więcej, jak tylko jeden poważny problem. Gdzie obiecywane 1000 miejsc pracy na lotnisku. Kiedy i gdzie magistrat zasadzi dęby, jesiony, jawory, jako kompensatę za drzewostan wycięty na terenie lotniska? Czy Urząd Miasta otrzymał lotnisko ustawową darowizną na urządzanie imprez samochodowych i innych, na ,,mocowanie'' aeroklubów i klubów, czy na cel ściśle określony w ustawie? Ustawodawca wyraźnie określi, jeżeli samorząd nie nie założy użytku publicznego samodzielnie lub z innym podmiotem, nieruchomość z mocy ustawy wraca do Skarbu Państwa. Wszystkie miasta, które uznały, że nie ich na zakładanie lotnisk cywilnych już dawno zwróciły byłe lotniska wojskowe i przestały pitolić mieszkańcom 3 x 3 o rozwoju w oparciu o porty lotnicze. Kto zatem udaje, że obecny status naszego lotniska jest zgodny z ustawowym celem przeznaczenia darowizny? Wojewoda?, premier, minister?
Jest znacznie więcej, jak tylko jeden poważny problem. Gdzie obiecywane 1000 miejsc pracy na lotnisku. Kiedy i gdzie magistrat zasadzi dęby, jesiony, jawory, jako kompensatę za drzewostan wycięty na terenie lotniska? Czy Urząd Miasta otrzymał lotnisko ustawową darowizną na urządzanie imprez samochodowych i innych, na ,,mocowanie'' aeroklubów i klubów, czy na cel ściśle określony w ustawie? Ustawodawca wyraźnie określi, jeżeli samorząd nie nie założy użytku publicznego samodzielnie lub z innym podmiotem, nieruchomość z mocy ustawy wraca do Sk... rozwiń
Avatar
nazywam się Kononowicz / 3 listopada 2017 o 18:11
Suma sumarum jak mawiał klasyk się porobiło się.....niczego nie będzie.
Avatar
WillyWonka / 3 listopada 2017 o 11:21
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z najlepszych terenów w mieście dla państwa. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczone za potężne uszczuplenie budżetu miasta. Przypominam też że to nie Pan Stefaniuk ale poprzednik Pan Czapski przygotował projekty budynków z Mieszkania+. Pan Stefaniuk jedyne co zrobił to za darmo wszystko porozdawał.
Zorro. Tak jak napisałem prosiłem o inwestycje, które Pan Stefaniuk sam zrealizował a  nie są kontynuacją jego poprzednika. A co do Mieszkania+ to uważam budowę tych bloków za okradanie miasta. Gmina oddała za darmo Skarbowi Państwa działkę wartą kilka milionów złotych i rząd będzie z tego czerpać zyski a nie miasto. Przypominam, że na tym terenie miały powstać bloki komunalne. A teraz Gmina musi szukać nowego terenu, przygotować nowe projekty budowlane i być może wydać kilka milionów złotych z kasy miasta, bo szczodrą ręką oddało jedne z na... rozwiń
Avatar
zorro / 2 listopada 2017 o 20:54
Nie no boisko całoroczne samo się wybudowało, a i tu czary mary nowy stadion też sam zaczął się budować.....chciałbym również zaznaczyć, że napewno 90 % tych tutaj piszących imbecylów z bożej łaski z pewnością już z podaniami złożonymi czakają na mieszkanie 500 +, a no tak przecież same się wybudowały....rondo na ul. Janowskiej też samo się buduje, a jednak miast cudów bo tutaj wszystko samo się buduje....brawo Panie Stefaniuk tylko Pan się pojawił i wszystko samo się zaczęło budować...., a no i Park Radziwiłów również razem z amfiteatrem się zrewitalizował....kuźwa ludzie przyjedźcie do Międzyrzeca zobaczycie jak się inwestuje w miasto.
Nie no boisko całoroczne samo się wybudowało, a i tu czary mary nowy stadion też sam zaczął się budować.....chciałbym również zaznaczyć, że napewno 90 % tych tutaj piszących imbecylów z bożej łaski z pewnością już z podaniami złożonymi czakają na mieszkanie 500 +, a no tak przecież same się wybudowały....rondo na ul. Janowskiej też samo się buduje, a jednak miast cudów bo tutaj wszystko samo się buduje....brawo Panie Stefaniuk tylko Pan się pojawił i wszystko samo się zaczęło budować...., a no i Park Radziwiłów również razem z amfiteatrem si... rozwiń
Avatar
Ja / 2 listopada 2017 o 18:47
No ale tego się można było spodziewać..>Stefaniuk odsunął fachowców, a dał posady życiowym nieudacznikom co znają się jedynie na podlizywaniu...Koniec rzadów w pzyszłym roku, przyjdzie lepszy prezydent to rozwinie samorząd
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 14:19
Przez te wszystkie lata rządzenia obecnego prezydenta Stefaniuka co zostało większego zrobionego w mieście, co nie byłoby efektem projektów i starań poprzednika prezydenta Czapskiego? Nic mi nie przychodzi do głowy. Zupełnie. Oprócz wycinania drzew na lotnisku.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

2 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 2 2

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 1

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 28 10

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę
galeria

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę 32 9

Nie żyje 29-letni Damian K. – podejrzewany o doprowadzenie do tragicznej w skutkach eksplozji, w jednym z mieszkań w Świdniku. Jego znajoma, ranna w wybuchu, zmarła później w szpitalu. 29-latek również był ciężko ranny.

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie 57 53

O poddanie Krzysztofa Żuka badaniom lekarskim apeluje miejski radny Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa 1 44

– Jestem gotowy do merytorycznej debaty z każdym kandydatem PiS na prezydenta Lublina – mówi prezydent Krzysztof Żuk

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego 3 3