poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Kandydat nie do zdarcia

Dodano: 27 grudnia 2005, 18:19

Choć od wyborów do parlamentu minęły już ponad trzy miesiące, w kilku miejscach Białej Podlaskiej wiszą plakaty z minionej kampanii wyborczej do parlamentu. Najwięcej Pawła Siepsiaka, niespełnionego kandydata Socjaldemokracji Polskiej z Chełma na posła. Magistrat zapowiada interwencję.

To już kolejna nasza interwencja w tej sprawie. Przed siedmioma tygodniami Artur Żukowski, komendant Straży Miejskiej, obiecywał, że przekaże do Wydziału Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta wykaz kilkunastu miejsc, w których pozostały jeszcze plakaty z wrześniowej kampanii wyborczej. Urząd miał przypomnieć komitetom wyborczym o obowiązku usunięcia afiszy. Przypomnienie było słabe. Przykład socjaldemokraty jest tego najlepszym dowodem.
Paweł Siepsiak ma jednak swoją teorię na wiszące plakaty z jego wizerunkiem. Twierdzi, że to prowokacja przygotowana przez jego politycznych przeciwników. Na czym ma polegać? – W miejscach, w których moi wolontariusze zdjęli plakaty, pojawiły się one ponownie – mówi niedoszły poseł. – Podejrzewam, iż jest to zasługa osób chcących mnie skompromitować. Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi ja i moja partia jesteśmy obiektem ataku, który ma na celu zepsucie dobrej opinii i ośmieszenie. Mimo tych trudności postaram się, aby nowo pojawiające się plakaty znikały tak szybko jak to tylko możliwe. Dlatego proszę o wyrozumiałość i o ile to możliwe poinformowanie mnie, gdzie one się znajdują.
Niestety, kiedy pytaliśmy go o dowody na prowokację oraz konkretne fakty, Siepsiak nie podał szczegółów. A plakaty jak wisiały, tak wiszą. Wczoraj tylko przy al. Jana Pawła II dostrzegliśmy co najmniej osiem afiszy z podobizną polityka SdPl. Najwięcej jest ich obok marketów.
Komendant Żukowski powiedział nam wczoraj, że sprawę plakatów zasygnalizował Wydziałowi Dróg i Komunikacji UM. Według zapewnień magistratu Jarosław Kostecki, naczelnik tego wydziału, zajmie się usunięciem wyblakłych już plakatów. Kosztami zostanie obciążony komitet wyborczy socjaldemokracji. Ale nie będzie to dolegliwa kara finansowa. – Plakaty będą zdjęte w trakcie rutynowego objazdu służb komunalnych – mówi Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu prezydenta miasta. – Koszty można wycenić na kilkanaście złotych. To nie jest problem finansowy, lecz natury moralno-etycznej i przestrzegania ordynacji.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!