czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie oddychać, nie reaguje też na bodźce z zewnątrz - mówiąc to o
Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie oddychać, nie reaguje też na bodźce z zewnątrz - mówiąc to o

Karol leży na intensywnej terapii bialskiego szpitala. Jego stan jest krytyczny, a rokowania niepomyślne. Chłopiec trafił do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w niedzielę około godz. 17 w Zakalinkach, kilkaset metrów od rodzinnego domu.

- Jadący rowerem 15-letni chłopiec został potrącony przez samochód - podał lakonicznie Zbigniew Lisiecki, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej. - Kobieta kierująca oplem kadettem była trzeźwa.
Więcej informacji uzyskaliśmy w komendzie policji w Janowie Podlaskim. Komendant Bogdan Major powiedział reporterom Dziennika, że chłopiec jechał nieoświetlonym jednośladem. - Kierująca oplem wraz z mężem udzielili Karolowi pierwszej pomocy, robiąc mu sztuczne oddychanie aż do przyjazdu karetki.
Jak zdołaliśmy ustalić, kobieta która siedziała za kierownicą opla to najbliższa sąsiadka rodziny Dziołaków. Jest w szoku.
Karol nie odzyskał przytomności, oddycha za pomocą respiratora. Lekarze zdiagnozowali u dziecka obrzęk i stłuczenie mózgu oraz pnia mózgu. Ordynator oddziału intensywnej terapii, dr Jerzy Paluszkiewicz poinformował nas wczoraj, że na tym etapie w grę wchodzi tylko leczenie zachowawcze. - Chłopcu podawane są leki przeciwobrzękowe i przeciwkrwotoczne. Interwencja chirurgiczna nie jest w tej chwili możliwa. Najkrócej mówiąc stan pacjenta jest krytyczny.
Wiadomość o kolejnej tragedii w rodzinie Dziołaków rozeszła się bardzo szybko. Nastrój przygnębienia ogarnął mieszkańców Konstantynowa i Zakalinek.
- To jakieś fatum, bo jak inaczej nazwać całą tę tragedię. Nie wyobrażam sobie, że Karol mógłby nie przeżyć. Od śmierci rodziców jest opiekunem dwóch swoich braci. Chodzi do ostatniej klasy gimnazjum. Niedawno zwierzył mi się, że chce zdawać do liceum muzycznego w Warszawie - mówi Barbara Murawska, dyrektor gimnazjum w Konstantynowie.
O rodzinie Dziołaków Polska usłyszała w lipcu zeszłego roku. Wówczas kraj obiegła wiadomość o tragicznym wypadku polskich pielgrzymów, do jakiego doszło nad Balatonem na Węgrzech. Wśród śmiertelnych ofiar katastrofy znaleźli się państwo Dziołakowie i ich pięcioletnia córka. Osieroconej trójce uzdolnionych muzycznie chłopców: Karolowi, Jackowi i Wojtkowi przyszła na pomoc niemal cała Polska. Chłopcy zamieszkali z dziadkami. Dzięki ofiarności wielu ludzi, wsparciu gminy i parafii, niczego im nie brakowało. Powoli wracali do zwykłego trybu życia, bez reszty poświęcając się swojej pasji - muzyce. Tak było do niedzielnego popołudnia.

Uzdolniona trójka

W zeszłym roku ukazała się płyta z kolędami, której współtwórcami są bracia Dziołakowie. Karol gra na akordeonie, Wojtek na skrzypcach a Jacek na klarnecie. Chłopcy dwukrotnie występowali w programie "Od przedszkola do Opola”. Rok temu już po śmierci swoich rodziców Karol powiedział nam: - Na pewno będziemy grać, występować i uczyć się w szkole muzycznej...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!