wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Konflikt w pogotowiu. Ratownicy: "Dyrektor wyzywa nas od meneli i oszołomów"

Dodano: 29 czerwca 2016, 12:26

Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. O problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa
Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. O problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa

„Dość poniżania” i „dość zastraszania” – z takimi hasłami przyjechali na wczorajszą sesję sejmiku województwa ratownicy medyczni z pogotowia w Białej Podlaskiej. Opowiadali, że przełożony na nich krzyczy, nazywa menelami i oszołomami

Konflikt w bialskim pogotowiu trwa nie od wczoraj. – Ten problem poruszam od 2011 roku. Już wtedy dyrektor powiedział członkom związków zawodowych, że jeśli mnie odwołają, to dostaną premie. To jest jawna dyskryminacja. Wielokrotnie trafiałem do szpitala, dwa razy po rozmowach wywoziła mnie karetka – mówi Dariusz Chut, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Na sytuację w pracy skarży się nie tylko on. Wraz z nim na wczorajsza sesję sejmiku województwa przyjechało ok. 40 ratowników, którzy prosili radnych i zarząd województwa o pomoc. Opowiadali, że przełożony na nich krzyczy, nazywa menelami i oszołomami i straszy zwolnieniami.

– Wszyscy wolimy przychodzić na dyżury w weekendy, żeby nie spotykać się z kierownictwem. Chcemy spokojnie wykonywać swoją pracę i ratować życie ludzkie – mówi Mariusz Fidura, jeden z ratowników. – Mamy najlepsze czasy dojazdów, nie ma na nas żadnych skarg od pacjentów i ich rodzin, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług

Szef bialskiej stacji pogotowia, który także pojawił się na wczorajszej sesji sejmiku, wszystkim tym zarzutom zaprzecza. – Takich zdarzeń nie było i nie ma. Wszystkie spotkania z załogą nagrywam i nagrania przekazałem pracownikom marszałka – mówi Roman Filip. 

Skąd więc te oskarżenia podwładnych? Dyrektor wyliczył, że średni czas przebywania załogi karetki poza bazą w czasie 12-godzinnego dyżuru to jedynie 2 godz. 40 minut. – Mają więc ponad 9 godzin, żeby sprawdzić standardy wyposażenia karetek. A z tym nie jest najlepiej, bo kontrole wykazują, że brakuje leków, albo są one przeterminowane. Jak w tej sytuacji mogę być wobec nich tolerancyjniy? – pyta Roman Filip. – Ale sugerowanie, że szukam okazji do karania jest nadużyciem – przekonuje.

Ratownicy domagają się odwołania dyrektora. Podkreślają, że o problemie informowali już – anonimowo – zarząd województwa. Skarżą się, że odpowiedzi nie dostali.

– Na anonim trudno odpisać. Nie znaliśmy nadawcy – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa.

Sprawą zajmowała się działająca przy sejmiku komisja zdrowia. – Po jej posiedzeniu otrzymaliśmy pełną informację od dyrektora Romana Filipa, który bardzo szczegółowo odniósł się do wszystkich zarzutów. Mimo to podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu kontroli, by na miejscu zbadać sytuację – mówi Bratkowski. – W ubiegły piątek osobiście udałem się do Białej Podlaskiej. Nie odnoszę się do relacji międzyludzkich, ale po tym, co zobaczyłem, chciałbym, żeby każda jednostka była zarządzana w ten sposób. Zobaczymy jednak, co wykaże kontrola, która właśnie się rozpoczęła.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska pogotowie ratownicy
janek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janek
janek (7 lipca 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAKOŚ DO TYCH PRZEZ ciebie nazwanych " wypasionych byczków" mamy zaufanie  i szacune od iluś tam lat, oni ratuja nam, naszym bliskim życie!!!!!!!!!!!!   SZACUN RATOWNIKOM MEDYCZNYM!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra zmiana nastała, ale tylko dla pisowców!!!!!To wszystko widać i ludzie zapamiętają jakie były obietnice a co jest teraz!!!!!!!!!!!!!!!! PRECZ Z KACZOREM!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2016 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wypasione byczki. Biedy po nich nie widać ...i rozumu też.
Rozwiń
Podlasiak
Podlasiak (1 lipca 2016 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to go brać do Lublina.Niech tam rządzi!!!Skoro taki dobry "fachowiec" dla marszałka...
Rozwiń
funkcjonariusz
funkcjonariusz (1 lipca 2016 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ile tak naprawdę godzi pracują ratownicy medyczni w miesiącu? Nie licząc spania , i przebywania na terenie bazy i bawienia się telefonem lub siedzenia na necie . `20 godzin miesięcznie czy może mniej . Jak wam się nie podoba bycie ratownikiem to się zwolnijcie i zapraszam do pieczarek zbierania :) Praca na akort u polskiego przedsiębiorcy , oszusta, wyzyskiwacza  który nawet nie da wam umowy i płatnego urlopu :) 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!