piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Krążą sądowe akta

Autor: (Pim)

Do bialskiego Sądu Rejonowego została z Warszawy przekazana głośna sprawa stołecznych gangsterów oskarżonych o napaść z kijami bejsbolowymi i golfowymi oraz maczetami w sierpniu 1996 r. w Terespolu na pełnomocników konkurencyjnych agencji ochrony mienia. Gangsterzy mieli być sądzeni najpierw w Warszawie, potem w Lublinie. Sprawa się jednak nie rozpoczęła, a dokumenty dalej krążą.

Słynna w kraju walka agencji ochrony z gangsterami o konwojowanie pasażerów pociągu Terespol – Warszawa rozegrała się w nocy z 16 na 17 sierpnia 1996 tuż obok terespolskiego dworca PKP. Wtedy około 100 osób uzbrojonych w kije, maczety i inne niebezpieczne narzędzia dopuściło się napaści na przybyłych autobusem agentów. Grozili ludziom pozbawieniem życia, rozbili tylną szybę i uszkodzili dwa koła autokaru.
Oskarżeni są m.in. o to, że w okresie od 1 do 17 sierpnia 1996 roku działali w Warszawie i w Terespolu w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz za pomocą gróźb i zamachów na mienie zmuszali pełnomocników innych agencji ochroniarskich do wycofania się z usług ochrony pociągów Moskwa–Warszawa. Jeden z oskarżonych ponadto będzie odpowiadać za usiłowanie udzielenia korzyści majątkowej w wysokości 70 zł funkcjonariuszowi służby więziennej.
Akt oskarżenia został przekazany początkowo do Sądu Okręgowego w Lublinie. Ten jednak przesłał akta do Warszawy, gdzie zamieszkują oskarżeni. Kiedy okazało się, że proces w stolicy się nie rozpocznie, bo sądy tam są bardzo przeciążone, akta powędrowały do Białej Podlaskiej ze względu na miejsce popełnienia przestępstwa.
Sędzia Elżbieta Daniluk, przewodnicząca Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej powiedziała nam, że najpierw trzeba będzie ustalić czy 28 oskarżonych przebywa pod wskazanymi w akcie oskarżenia adresami. Nie będzie łatwo prowadzić na Podlasiu sprawy, w której ma wystąpić aż 71 świadków, w tym 48 mieszkających w okolicach Warszawy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!