niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

LPR: Cudzoziemców tutaj nie chcemy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2006, 16:38

Bialscy działacze ligi nie chcą ośrodka dla uchodźców na lotnisku w Białej Podlaskiej. Twierdzą, że cudzoziemcy zagrożą bezpieczeństwu mieszkańców i chcą interwencji swoich parlamentarzystów w tej sprawie.

Tomasz Bylina, wiceprezes bialskiej LPR, apelował do posła Wojciecha Wierzejskiego, aby powstrzymał organizowanie ośrodka dla obcokrajowców na lotnisku. - Dochodzą do mnie sygnały od mieszkańców Białej Podlaskiej i okolicznych wsi. Ludzie obawiają się, że sąsiedztwo kilkuset obcokrajowców negatywnie odciśnie się na ich życiu i przyniesie pogorszenie bezpieczeństwa. Tworzenie u nas ośrodka dla azylantów jest nietrafioną decyzją. Rozmawialiśmy już wcześniej o tym z posłem Przemysławem Andrejukiem, który składał nawet interpelację w tej sprawie. Nasz parlamentarzysta proponuje zorganizowanie specjalnej strefy ekonomicznej zamiast ośrodka.

Zapytaliśmy wczoraj Wojciecha Wierzejskiego, posła LPR z Białej Podlaskiej, czy też zamierza interweniować w tej sprawie. Parlamentarzysta wypowiada się niejednoznacznie. - Kij ma dwa końce. Nie wiem, czy da się zablokować ten ośrodek. Decyduje rząd. Wolałbym, aby nikt nas później nie obarczał odpowiedzialnością za azylantów, czy za hamowanie inwestycji. Wystąpię z interpelacją do ministra spraw wewnętrznych. Nie chciałbym jednak angażować się docelowo w tę sprawę.
Tomasz Dudziński, bialski poseł PiS, nie zgadza się ze stanowiskiem działaczy LPR. - Kiedyś Polacy jako uchodźcy byli przyjmowani w innych krajach. Protesty przeciw ośrodkom są sprzeczne z tym, o co walczyła "Solidarność”.
Także bialski prezydent jest zdumiony pomysłami działaczy ligi. - Wszystkie inwestycje niosą jakieś zagrożenia. Ale trzeba patrzeć pozytywnie. Mamy lotnisko. Trzeba je wykorzystać. Zresztą dotarł do mnie sygnał, że w całej tej sprawie chodzi o to, że działacze LPR pragną "odbić się w górę dzięki lotnisku” - zauważa Andrzej Czapski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!