czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ma być więcej połączeń kolejowych z południowym Podlasiem

Dodano: 10 sierpnia 2015, 18:38
Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy południowego Podlasia w końcu doczekali się. Władze województwa lubelskiego uruchomią połączenia kolejami regionalnymi na trasie Terespol – Siedlce. Pociągi pojadą od grudnia.

Już od kilku lat zabiegał o to poseł Adam Abramowicz (PiS) z Białej Podlaskiej. Pod swoim apelem zebrał blisko 3 tys. podpisów mieszkańców regionu. A ostatnio w walkę o lepsze połączenia włączył też samorządy. Ich stanowiska w tej sprawie trafiły do marszałka woj. lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

– Spółka PKP Intercity zmniejszyła liczbę pociągów na trasie Warszawa- Terespol tłumacząc to małym zainteresowaniem pasażerów – przypomina parlamentarzysta. – Na terenie powiatu bialskiego realizowane są połączenia lubelskich Przewozów Regionalnych , ale np. do Dęblina. Nie ma natomiast pociągów relacji Terespol-Siedlce. A one umożliwiłyby przesiadkę w Siedlcach do kursujących co godzinę pociągów do Warszawy – podkreśla poseł PiS.

- Połączenia Intercity są drogie i dlatego ludzie niechętnie z nich korzystają. A linie regionalne mają ceny zbliżone do biletów autobusowych – przekonuje. Abramowicz wystąpił do władz województwa lubelskiego z propozycją uruchomienia właśnie połączeń  z Terespola do Siedlec, które byłyby skomunikowanie z pociągami obsługiwanymi przez  Koleje Mazowieckiego. W końcu udało się. – To sukces naszych wspólnych działań. Marszalek woj. lubelskiego uruchomi trzy bezpośrednie połączenia z Terespola do Siedlec   – podkreśla poseł.

– Rzeczywiście pracujemy nad tym, aby tych połączeń było więcej – potwierdza Katarzyna Olchowska z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. – Nie wiemy jeszcze czy to będą trzy pociągi. We wrześniu poznamy siatkę połączeń międzynarodowych i międzywojewódzkich. Wtedy określimy rozkład jazdy. Ale połączeń na pewno będzie więcej. Podróżni tej części województwa odczują większy komfort-zapewnia Olchowska. Z kolei, poseł Abramowicza zamierza dalej pilnować sprawy.

– Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować bezpośredni pociąg z Terespola do Warszawy Przewozami Regionalnymi bez przesiadki – kończy parlamentarzysta z Białej Podlaskiej.  

Czytaj więcej o: Biała Podlaska kolej pociągi
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO! Likwidacja linii Terespol - Siedlce i Siedlce - Terespol, były wielkim błędem. Najwięcej zbędnego krzyku robią wojewodowie i... Koleje Mazowieckie, bo własnie przez nie została zlikwidowana powyższa linia. Linia, która istniała od dekad. A tu... powstaje KM i dzieli Polskę jak caryca Katarzyna, et consortes.
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Car wiedział w jaki sposób koleją przerzucić wojsko (wraz z konikami) w okresie Powstania Styczniowego.Tyle lat upłynęło a tu taaaaki problem, jak to ludzi przewozić na trasie Warszawa - Terespol. :D Gdzie kucharek sześć, to jest co .....

Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 05:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Eureka, tyle lat po komunie odkryto, że moźna pojechać pociągiem bezpośrednio z Terespol do Warszawy. Ciekawe co jeszcze odkryją w Polsce po zburzenia tego co było, ogłaszając sukces na miarę XXI wieku. A miało być tak pięknie ;))))))))))
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lublin dotychczas miał Południowe Podlasie w d...... Brawo pośle Abramowicz, przynajmniej w jakimś stopniu dzięki panu dotarło do Lublina, ze tez płacimy podatki w woj. lubelskim

Podatków zapewne nie mają w d...e, ale mogą nie pamiętać, że mają pow. kołobrzeski BP a w tym powiecie jest DK 2/E 30 i mogłaby być Autostrada Wolności A2.Czy nie pięknie by brzmiało, że Lubelskie ma autostradę? A jak ślicznie by się prezentowały podobizny kandydatów na Wybrańców przy takiej autostradzie. :)

Rozwiń
Gość
Gość (10 sierpnia 2015 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin dotychczas miał Południowe Podlasie w d...... Brawo pośle Abramowicz, przynajmniej w jakimś stopniu dzięki panu dotarło do Lublina, ze tez płacimy podatki w woj. lubelskim
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!