Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 lutego 2018 r.
14:07

Mariusz Orzełowski nie będzie już dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 5 A A
Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora BCK/ fot. archiwum
Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora BCK/ fot. archiwum

Po półtora roku Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora Bialskiego Centrum Kultury. Powód to awans gdzieś w Warszawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wiadomo jedynie że były dyrektor będzie pracował w stołecznej instytucji, ale na razie nie zdradził w jakiej.

– To duży awans i inny zakres obowiązków. A dla nas smutek i strata, że odchodzi od nas bardzo dobry menadżer – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk. W sierpniu 2016 roku pochodzący z Siedlec Orzełowski wygrał konkurs na szefa BCK. Do tej pory zasiada on jeszcze w siedleckiej radzie miasta z ramienia PiS.

O rezygnację zapytała na ostatniej sesji radna niezależna Alicja Łagowska. – Z jakich powodów ustępuje dyrektor BCK, czy będzie rozliczony z finansów, gdyż nienajlepiej mu to wychodziło, bo brakowało na pobory dla pracowników – zauważyła Łagowska.

Ale prezydent zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom. – Te wyniki za ostatni rok dla BCK są bardzo pozytywne. Nie mieliśmy wcześniej tylu wydarzeń, imprez, ani sponsora strategicznego, jakiego pozyskał dyrektor – przypomina prezydent.

A chodzi o Polską Grupę Energetyczną, która sponsorowała m.in. Dni Białej Podlaskiej z Varius Manx. –Szukamy dobrych następców, bo poprzeczka została zawieszona wysoko i trudno będzie temu sprostać. A chcemy aby nasza kultura nadal funkcjonowała w ten sposób – zaznacza Stefaniuk.

Mariusz Orzełowski miło wspomina pracę w Białej Podlaskiej. – Dobrze mi się współpracowało z wszystkimi, udało się wiele dokonać. Nikogo nie zwolniłem, poza jednym przypadkiem. Próbowałem dołączyć do zespołu trochę świeżej krwi – podkreśla były dyrektor i chwali się wynikami.

– W 2017 roku BCK osiągnęło przychód 1,1 mln zł. Z tego 600 tys. zł przeznaczyliśmy na ponad 50 bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców – precyzuje Orzełowski. W 2016 roku przychód wyniósł 732 tys. zł. Przypomnijmy że od miasta BCK dostaje roczną dotację 3 mln zł. – To pokrywa koszty wynagrodzeń i administrowania obiektami. Natomiast koszty działalności merytorycznej pokryliśmy z własnych przychodów –zaznacza były szef i dodaje że tegoroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych w mieście jest już wyznaczony.

Póki co do czasu ogłoszenia konkursu obowiązki dyrektora będzie pełnił jego zastępca Zbigniew Kapela.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 16:10
No tak, wszystko jasne, skład rady nadzorczej PGE wszystko mówi.... Prezes: Pan Leszek Franciszek Jędrzejczak Wiceprezes: Pan Przemysław Łukasz Dybek Wiceprezes Zarządu: Pan Michał Paweł Kot Członek Rady Nadzorczej: Pan Grzegorz Wiliński Członek Rady Nadzorczej: Pan Przemysław Kołodziejak Członek Rady Nadzorczej: Pan Mariusz Orzełowski Członek Rady Nadzorczej: Pan Leszek Marek Wojdalski
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:56
....A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest - nie rozumiem...
Avatar
Pis / 7 lutego 2018 o 16:26
Gwiazda jednego sezonu.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:59
Porządny człowiek szkoda !!!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:15
Takiego dyrektora w BCK w Białej jeszcze nie było. Fachowiec z potrzebnymi kontaktami i z wizją zrobienia w małym mieście kultury przez K. Wiedzą to wszyscy, tylko p. Łagowska jak zawsze nie wie, Ale ona jest radną NIEZALEŻNĄ!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 16:10
No tak, wszystko jasne, skład rady nadzorczej PGE wszystko mówi.... Prezes: Pan Leszek Franciszek Jędrzejczak Wiceprezes: Pan Przemysław Łukasz Dybek Wiceprezes Zarządu: Pan Michał Paweł Kot Członek Rady Nadzorczej: Pan Grzegorz Wiliński Członek Rady Nadzorczej: Pan Przemysław Kołodziejak Członek Rady Nadzorczej: Pan Mariusz Orzełowski Członek Rady Nadzorczej: Pan Leszek Marek Wojdalski
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:56
....A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest - nie rozumiem...
Avatar
Pis / 7 lutego 2018 o 16:26
Gwiazda jednego sezonu.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 08:59
Porządny człowiek szkoda !!!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:15
Takiego dyrektora w BCK w Białej jeszcze nie było. Fachowiec z potrzebnymi kontaktami i z wizją zrobienia w małym mieście kultury przez K. Wiedzą to wszyscy, tylko p. Łagowska jak zawsze nie wie, Ale ona jest radną NIEZALEŻNĄ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!