sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Mariusz Orzełowski nie będzie już dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

Dodano: 5 lutego 2018, 14:07
Autor: Ewelina Burda

Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora BCK/ fot. archiwum
Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora BCK/ fot. archiwum

Po półtora roku Mariusz Orzełowski zrezygnował z funkcji dyrektora Bialskiego Centrum Kultury. Powód to awans gdzieś w Warszawie.

Wiadomo jedynie że były dyrektor będzie pracował w stołecznej instytucji, ale na razie nie zdradził w jakiej.

– To duży awans i inny zakres obowiązków. A dla nas smutek i strata, że odchodzi od nas bardzo dobry menadżer – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk. W sierpniu 2016 roku pochodzący z Siedlec Orzełowski wygrał konkurs na szefa BCK. Do tej pory zasiada on jeszcze w siedleckiej radzie miasta z ramienia PiS.

O rezygnację zapytała na ostatniej sesji radna niezależna Alicja Łagowska. – Z jakich powodów ustępuje dyrektor BCK, czy będzie rozliczony z finansów, gdyż nienajlepiej mu to wychodziło, bo brakowało na pobory dla pracowników – zauważyła Łagowska.

Ale prezydent zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom. – Te wyniki za ostatni rok dla BCK są bardzo pozytywne. Nie mieliśmy wcześniej tylu wydarzeń, imprez, ani sponsora strategicznego, jakiego pozyskał dyrektor – przypomina prezydent.

A chodzi o Polską Grupę Energetyczną, która sponsorowała m.in. Dni Białej Podlaskiej z Varius Manx. –Szukamy dobrych następców, bo poprzeczka została zawieszona wysoko i trudno będzie temu sprostać. A chcemy aby nasza kultura nadal funkcjonowała w ten sposób – zaznacza Stefaniuk.

Mariusz Orzełowski miło wspomina pracę w Białej Podlaskiej. – Dobrze mi się współpracowało z wszystkimi, udało się wiele dokonać. Nikogo nie zwolniłem, poza jednym przypadkiem. Próbowałem dołączyć do zespołu trochę świeżej krwi – podkreśla były dyrektor i chwali się wynikami.

– W 2017 roku BCK osiągnęło przychód 1,1 mln zł. Z tego 600 tys. zł przeznaczyliśmy na ponad 50 bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców – precyzuje Orzełowski. W 2016 roku przychód wyniósł 732 tys. zł. Przypomnijmy że od miasta BCK dostaje roczną dotację 3 mln zł. – To pokrywa koszty wynagrodzeń i administrowania obiektami. Natomiast koszty działalności merytorycznej pokryliśmy z własnych przychodów –zaznacza były szef i dodaje że tegoroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych w mieście jest już wyznaczony.

Póki co do czasu ogłoszenia konkursu obowiązki dyrektora będzie pełnił jego zastępca Zbigniew Kapela.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Pis
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 lutego 2018 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak, wszystko jasne, skład rady nadzorczej PGE wszystko mówi.... Prezes: Pan Leszek Franciszek Jędrzejczak Wiceprezes: Pan Przemysław Łukasz Dybek Wiceprezes Zarządu: Pan Michał Paweł Kot Członek Rady Nadzorczej: Pan Grzegorz Wiliński Członek Rady Nadzorczej: Pan Przemysław Kołodziejak Członek Rady Nadzorczej: Pan Mariusz Orzełowski Członek Rady Nadzorczej: Pan Leszek Marek Wojdalski
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2018 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest - nie rozumiem...
Rozwiń
Pis
Pis (7 lutego 2018 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gwiazda jednego sezonu.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2018 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Porządny człowiek szkoda !!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2018 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takiego dyrektora w BCK w Białej jeszcze nie było. Fachowiec z potrzebnymi kontaktami i z wizją zrobienia w małym mieście kultury przez K. Wiedzą to wszyscy, tylko p. Łagowska jak zawsze nie wie, Ale ona jest radną NIEZALEŻNĄ!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!