niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Marszałek przekazał XIX-wieczny dworek gminie. Co będzie w tym miejscu?

Autor: eb

W piątek marszałek Sławomir Sosnowski przekazał wójtowi Wiesławowi Panasiukowi klucze do dworku w Grabanowie/ fot.EB
W piątek marszałek Sławomir Sosnowski przekazał wójtowi Wiesławowi Panasiukowi klucze do dworku w Grabanowie/ fot.EB

Marszałek województwa lubelskiego przekazał w piątek klucze do dworku w Grabanowie gminie Biała Podlaska. Wójt ma już pomysły na zagospodarowanie tej darowizny.

Ten XIX-wieczny obiekt do 2015 roku był wykorzystywany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jako hotel z 80 miejscami noclegowymi. W sumie to 600 mkw. powierzchni. Do tego jeszcze ok. 4-hektarowa działka oraz pasieka. Do dzisiaj w parku zachowały się aleje grabowe oraz topolowe. Ale obecnie obiekt stoi pusty.

W sierpniu radni gminy zdecydowali o przyjęciu darowizny od urzędu marszałkowskiego. - Gmina doskonale wie jakiemu celowi ta nieruchomość ma służyć. Z poziomu Lublina nie moglibyśmy tak efektywnie zarządzać nieruchomością - mówi marszałek Sławomir Sosnowski. - W akcie notarialnym wpisaliśmy szeroki zakres możliwości zagospodarowania obiektu. Budynek przez wiele lat nie był wykorzystany. To jest dokonały moment aby o to zadbać - dodaje Sosnowski, zapewniając że stan prawny nieruchomości jest uregulowany.

- Mamy kilka koncepcji. Tymczasowo chcemy budynek przeznaczyć na cele oświatowe, bo reforma sprawiła że w szkole podstawowej w Grabanowie potrzeba więcej pomieszczeń - tłumaczy z kolei Wiesław Panasiuk wójt gminy Biała Podlaska.

W przyszłości samorząd chce tu stworzyć dom samopomocy dla seniorów. - Zaczniemy od remontu, ale na to potrzeba czasu aby budynek wrócił do dawnej świetności. Przydadzą sie środki zewnętrzne- zaznacza Panasiuk. - Budynek wraz z dużym parkiem będzie zadbany i będzie służył mieszkańcom - zapewnia z kolei radny gminny Tomasz Wołowik.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska pieniądze dworek
Lala
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lala
Lala (1 października 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie świnko a jak pana  swinki tez chore na asf??? Precz z zsl PSL !!??
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sosnowski jest marszałkiem z przypadku i jak każdy PSL-owiec potrafi tylko rozwalać.Dworek w Grabanowie podzieli los nieruchomości Radziwiłłów w Białej P. tj przejmie je hrabia Bierecki /ten od SKOK-ów/,senator z Gdańska w Białej i ten sam co zarządza prezydentem Białej Podlaskiej Stefaniukiem.Ostatnio z innym posłem z Gdańska przypisanym do Białej.P. zainteresowali się dworkiem w Radzyniu.Niech wójt wyremontuje dworek w Grabanowie to Bierecki go chętnie przejmie jak to robi w Białej.
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co się dzieje z prawowitymi właścicielami? Czy to zbywanie dworków to przykład na prawdę w powiedzeniu, że na złodzieju czapka gore?
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeszkodą w przekazanie COZLU jest podatek który trzeba odprowadzić od takiej darowizny i Grabczuk z PO z dyr. szpitala którzy zatrudniają swoich
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Województwo tonie w długach a panowie marszałkowie rozdają zamiast sprzedawać zbędne składniki mienia.Na dożynkach powiatowych w Rejowcu nowo upieczony burmistrz wychwalał Grabczuka jak to wspaniałomyślnie dał dworek w Rejowcu gminie bagatela parę milionów zł .Teraz czytam znów kolejny obiekt i Sosnowski rozdaje. A Województwo ma dług z 500milionów zł !!!!!!!!!!!!!!!.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!