sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Marzenia uzdolnionych muzycznie trzech braci z Zakalinek

  Edytuj ten wpis

Dyrektor PSM przekazuje Jackowi piękny klarnet w okazałym skórzanym pokrowcu. Obok Elżbieta Robak, p
Dyrektor PSM przekazuje Jackowi piękny klarnet w okazałym skórzanym pokrowcu. Obok Elżbieta Robak, p

Duży oddźwięk wywołały ostatnie akcje charytatywne na rzecz braci Dziołaków z Zakalinek, których rodzice i siostra zginęli w lipcowym wypadku na Węgrzech. Zainteresowaniem cieszył się koncert charytatywny w bialskiej PSM, z którego dochód przeznaczono na zakup instrumentów braciom. Na ten sam cel redaktor naczelny Stanisław Sowa przekazał prawie 12 tysięcy złotych, ofiarowanych przez Czytelników Dziennika.

Pomysłodawcą koncertu był związany z regionem adiunkt warszawskiej Akademii Muzycznej Romuald Gołębiowski. - Kiedy dowiedziałem się o tragedii, a znam grającego na klarnecie Jacka Dziołaka, zaproponowałem zorganizowanie charytatywnego koncertu. Wszyscy graliśmy honorowo i ze szczerego serca. Bracia niewątpliwie mają talent, ale potrzebne są do tego instrumenty dobrej klasy. Zadeklarowałem, że Jacek zawsze może do mnie przychodzić na bezpłatne lekcje w Warszawie oraz jak jestem na Podlasiu - mówi Romuald Gołębiowski.
Waldemar Robak, dyrektor PSM nadmienia, że pracownicy jego szkoły zrezygnowali z imprezy z okazji Dnia Nauczyciela i za oszczędzone pieniądze kupili 4 obrazy ofiarowane przez podlaskich plastyków na specjalnej aukcji na rzecz braci z Zakalinek. Dyrektor dodaje, iż udało mu się załatwić dla chłopców stypendia z Ministerstwa Kultury. Dzięki pomocy R. Gołębiowskiego szybko sprowadzono z Bazylei mało używany klarnet najwyższej klasy, zakupiony po okazyjnej cenie.Nauczycielka Elżbieta Robak zaznacza, iż wkrótce z mężem i Jackiem wyjeżdżają na międzynarodowy festiwal w Krakowie. Jacek tam wystąpi i otrzyma lekcje od europejskiej klasy muzyków. 11-letni chłopiec mówi, że jego hobby to muzyka klasyczna. W przyszłości chciałby zostać księdzem. Jego brat 12-letni Wojtek uwielbia muzykę i słodycze. Marzy, aby posiadać fabrykę czekolady. Najstarszy z braci 14-letni Karol interesuje się muzyką i motoryzacją. Martwi się, jak zostać nauczyciela muzyki. Trzej bracia marzą też o rowerach i komputerze z programami muzycznymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!