sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Międzyrzec Podlaski: Powstanie liceum dla dorosłych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2015, 13:15
Autor: eb

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie pierwsze liceum ogólnokształcące dla dorosłych. Będzie się mieścić przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich.

Powiat bialski, jako organ prowadzący szkołę, dał już dyrekcji zielone światło. Na ostatniej sesji radni przyjęli akt założycielski. Od września tego roku oferta edukacyjna Międzyrzeca będzie więc bogatsza.

- W naszym zespole funkcjonują technikum oraz jedyna w powiecie zasadnicza szkoła zawodowa, i to uczniowie tej ostatniej wyszli z taką inicjatywą, by umożliwić im kontynuację nauki w liceum dla zaocznych- mówi dyrektor zespołu szkół Arkadiusz Stefaniuk. - Ostatnia zmiana ustawy o systemie oświaty spowodowała, że ten typ placówek może powstawać tylko w zespołach -dodaje Stefaniuk.

Nauka w liceum będzie odbywać się w systemie zaocznym, co dwa tygodnie. - Wiem, że część osób z Międzyrzeca jeździ na przykład do Białej Podlaskim, by tu zdobywać naukę w takich liceach. To najczęściej osoby już pracujące - podkreśla Stefaniuk.

Uczniowie nie będą płacić tu czesnego. - Szkołę otwieramy w oparciu o istniejącą bazę i kadrę. Nie będziemy ponosić z tego tytułu dodatkowych nakładów finansowych - zaznacza Marianna Tumiłowicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych starostwa. Środki na funkcjonowanie placówki będą pochodzić z subwencji oświatowej. - Więcej uczniów, to większa subwencja -precyzuje Tumiłowicz.

Czy będzie zainteresowanie z ich strony? - Nie prowadziliśmy żadnych ankiet. Ale jesteśmy od tego, by uczniom stwarzać różne możliwości kontynuacji nauczania - podkreśla dyrektor wydziału. - Jeżeli w perspektywie nie będzie zainteresowania, to zamkniemy liceum- dodaje starostwa bialski Tadeusz Łazowski.

Ale dyrektor placówki jest dobrej myśli. - Na pewno jedną klasę uda się we wrześniu utworzyć, bo uczniowie naszej zasadniczej szkoły zawodowej na takie liceum czekają - zapowiada Arkadiusz Stefaniuk. W tego typu liceach absolwenci zasadniczych szkół zawodowych rozpoczynają naukę od 3 semestru. - I po dwóch latach mogą uzyskać wykształcenie średnie - precyzuje dyrektor.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!