niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

I LO w Świdniku razem z Politechniką Lubelską. Nowa klasa dla najzdolniejszych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2015, 18:00

Klasa matematyczno-politechniczna - to nowa propozycja I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku. Ma przyciągnąć do szkoły najzdolniejszych uczniów, a następnie zachęcić ich do studiowania na Politechnice Lubelskiej.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w im. W. Broniewskiego w Świdniku i rektor Politechniki Lubelskiej podpisali umowę o współpracy naukowej. Dzięki temu w szkole zostanie utworzona klasa matematyczo-politechniczna.

- Matematyka cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Mamy dużo chętnych. W tym roku szkolnym utworzyliśmy dwie klasy matematyczne - przyznaje Aneta Jagieła, zastępca dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku.

Od września uczniowie będą mogli uczyć się matematyki na jeszcze wyższym poziomie. Wszystko dzięki współpracy z Politechniką Lubelską. - W klasie matematyczno-politechnicznej godzin matematyki będzie więcej nie 8 jak jest w klasach matematycznych tylko 11 albo 12 - zapowiada Jagieła. - Program nauczania ustalą wspólnie nauczyciele z naszej szkoły i wykładowcy z politechniki. Musi on opierać się na podstawie programowej bo uczniowie będą przecież pisać egzamin maturalny. Nauka tego przedmiotu będzie jednak nie tylko rozszerzona, ale też i powiększona o matematykę uniwersytecką.

Zajęcia z uczniami będą mieć nie tylko matematycy ze szkoły, ale też wykładowcy z Politechniki Lubelskiej. Uczniowie wezmą też udział w wykładach i pokazach z matematyki na terenie uczelni.

- Politechnika chce również wprowadzić wykłady w języku angielskim - zdradza zastępca dyrektora I LO w Świdniku. I dodaje: Liczymy, że uda nam się przyciągnąć do szkoły bardzo zdolnych uczniów.

Ponadto licealiści zostaną objęci przez pracowników naukowych systemem konsultacji, co umożliwi im udział w olimpiadach matematycznych i innych konkursach z przedmiotów ścisłych. Będą mogli również działać w kołach naukowych i korzystać z zasobów dydaktycznych uczelni.

- Liczymy, że dzięki takim działaniom uda nam się zainteresować młodzież studiami na Politechnice Lubelskiej - podkreśla dr Anna Kuczmaszewska, prodziekan Wydziału Podstaw Techniki lubelskiej uczelni.

Oferta skierowana jest nie tylko dla uczniów powiatu świdnickiego i Lublina, ale także dla całego województwa. Szkoła dysponuje bowiem miejscami w internacie.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!