wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Na bazarze w Białej Podlaskiej bajora i wyłamane bramy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2011, 17:52

Bazar przy ul. Brzeskiej jest często odwiedzany przez klientów z Białorusi, ale wygląda fatalnie (Ma
Bazar przy ul. Brzeskiej jest często odwiedzany przez klientów z Białorusi, ale wygląda fatalnie (Ma

Szpetnie wygląda wjazd na targowisko przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Handlujący i mieszkańcy miasta dziwią się, dlaczego zaniedbane jest miejsce, które odwiedzają setki klientów zza Buga.

Zwrócił nam na to uwagę nasz Czytelnik. Zatelefonował do redakcji, aby opowiedzieć jak wygląda bazar. Brakuje tu chodnika, wjazd jest zniszczony, a rozległe kałuże przy ogrodzeniu i kantorach dopełniają ten przygnębiający widok. – Przyjeżdża tam wielu Białorusinów, a bazar jest bardzo zaniedbany – podkreśla mężczyzna.

Handlowcy również kręcą nosem.

– Wjazd jest fatalny. A droga prowadząca na gaza pełna dziur i nierówności. Kiedy woda nazbiera się w studzience, zalewa cały wjazd – opowiada Roman Ida.

– Przed rokiem był chodnik i lepszy wjazd. Podczas wykopów na Brzeskiej to zniszczono i nie naprawiono – dodaje handlujący nieopodal pan Marian. – Przejeżdżające szybko samochody wpadają w kałuże i ochlapują towar – narzeka kobieta, która sprzedaje tutaj ubrania.

Trudno się dziwić, że wielu handlowców uciekło z tego bazaru. – Coraz mniej przybywa Białorusinów, bo bardzo podrożały u nich dolary i mają kłopoty z wyjazdem ze swego kraju. Szkoda, że miasto nie potrafi nas jakoś promować. Przed wieloma laty Biała Podlaska miała targi polsko-białoruskie, teraz tego brakuje – mówi pani Helena. – Wstyd przez Białorusinami z powodu tego zaniedbania na bazarze – martwi się pan Stanisław.

O uporządkowanie tego terenu wnioskowała tez podczas ostatniej sesji radna Małgorzata Kiec. – Zwrócili się do mnie handlowcy. Chodzi o niewielką inwestycję. Potrzebny jest nowy chodnik – uważa radna.

Co na to administracja targowiska? Mieczysław Ruta, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej, który administruje bazarem przyznaje, że teren jest niedoinwestowany.

– Postaramy się w tym roku naprawić wjazd, wyasfaltować dojazdową uliczkę i naprawić bramę główną. Już w lecie własnym sumptem wyrównamy te nierówności i doły na placach. Wymienimy też połamaną bramę w wyjeździe awaryjnym – obiecuje.

Przyznaje też, że wzdłuż ogrodzenia przydałyby się chodniki. Zastrzega jednak, że miasta na pewno nie będzie w tym roku stać na poprawę elewacji hal.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!